אחת ההתלבטויות הרבות העולות בעת עיצוב הבית היא שילובי צבעים. זה נכון שאנחנו לרוב מתיישרים עם הצבעוניות הטרנדית לאותה תקופה, אבל ישנה גם אפשרות לבחור בשילובי צבעים נצחיים אשר תמיד ישארו רלוונטים, גם אם תחליטו להחליף פריטים מסוימים בחלל אחרי תקופת מה. רציתי להביא לכם כמה דוגמאות לשילובי צבעים שלא נמאס מהם כל כך מהר. בין אם הסגנון הוא מודרני, כפרי, תעשייתי או משולב – הם תמיד יעבדו טוב מבחינה ויזואלית. ולא, אני לא מתכוונת לשחור-לבן-אפור.
זהו פוסט ראשון מתוך סדרה.

כחול-ירוק-לבן

אחד השילובים היותר רעננים שיש לטעמי והוא על זמני זהו שילוב בין גווני כחול-ירוק ולבן. יש בו קלילות ושמחה, ניתן ליישם אותו בכל חדר בבית. הוא רלוונטי מאוד לבתים עם הרבה אור, אך יכול בהחלט להשתלב במסתוריות אלגנטית גם בחללים קצת יותר חשוכים. יש לו הרבה גוונים מעניינים על הסקאלה, וניתן להשתמש בהם בגווני המטבח, בגווני הקירות, ריפודים ושאר הטקסטיל. את המינונים, אתם תחליטו – הנה כמה דוגמאות.

חשוב להתמקד בשני צבעים עיקריים ואת השלישי להוסיף בנגיעות מדודות. כלומר, אם בחרתם ריהוט וקירות בכחול-לבן, עדיף לשלב את הירוק בצמחיה וכרית או שתיים, או תמונות בגוון ירוק. אם הלכתם על לבן וירוק, תנו נגיעות עדינות בכחול, ואם אתם מעדיפים כחול וירוק דומיננטיים, לכו על גוונים מעושנים כדי להנמיך את הטונים והכניסו את הלבן למשוואה בתמונות, קרמיקה או טקסטיל. כדאי שתכינו לכם לוחות קטנים מראש עם דוגמאות הבדים וגווני הצבע כדי למנן את השילוב מראש. מוצרים בגווני עץ טבעי תמיד יתקבלו בברכה בשילוב צבעים זה.

 

התמונות של בית זה מתוך אתר: www.shadesofblueinteriors.com

השילוב הרענן הזה של כחול-ירוק-לבן יכול להגיע גם במתכונת הפוכה של כחול-לבן-ירוק. באופן עקרוני, רצוי להמנע משילוב של כחול כהה במטבח. בטבע, הצבע הכחול מזוהה עם רעל ותפקידו להוריד תאבון. שילובו במטבח יכול להיות בעייתי. הנה דוגמא למטבח כזה שעל פניו נראה מאוד מרשים, אך מבחינה פסיכולוגית, אני לא יודעת כמה חשק היה לי לשהות בכבדות כזאת משך שעות (תחשבו על זמן הכנת המזון בנוסף לזמן הארוחות). אצלנו בארץ הייתי נמנעת משימוש בו בחללים קטנים (או בכלל) אלא אם אתם ממש עפים עליו. כמובן שירוקים במתכונת הזאת יכולים להגיע בצורת צמחיה או תמונות (או אפילו בקבוקי מים ירוקים של סן פלגרינו :-)) מה אתם חושבים?

תמונות מאתר www.styleathome.com צילום: Yves Lefebvre

המטבח המסוגנן בכחול עז בדירה הפריזאית מעלה עלול להיות טרנדי ולהמאס אחרי תקופת מה. לעומת זאת, מטבח בירקרק בהיר ולבן עם נגיעות כחולות יכול לחיות לנצח ולתת משב רוח רענן בחללים בארצות חמות כמו שלנו, גם בדירות לא גדולות במיוחד. גווני הירוק נעים בין ירוק יער, לירוק מעושן, מרווה, תפוח, ועוד. כולם הולכים מצוין עם כחול על גווניו, עם לבן או גוונים נטרלים, כולל פיצ’רים מעץ ונגיעות זהב, נחושת או ברזל מושחר.

יותר נעים לי כאן, לא?

ירוק על הקיר ועל ארונות המטבח גם בדירה קטנה

גם בחדר השינה זהו שילוב הצבעים המועדף עליי, והוא מיושם גם אצלי בבית. אם חדר השינה שלכם קטן יחסית, אני ממליצה לכם ללכת על גוון קיר בהיר (לאו דוקא לבן).  כמו בספות בסלון, בחדר השינה המיטה היא הקנבס עליה ניתן ליצור שכבות מעניינות בעזרת טקסטיל, וגם אם אין לכם הרבה תקציב למיטה יקרה או מעוצבת, תוכלו  להעשיר את החדר עם ראש מיטה (מרופד או לא), כיסוי מיוחד, כריות נוי ואולי כיסא או שידה מעניינים בגווני עץ בכחול או ירוק לחדר יוצא דופן.

חדר שינה בגווני ירוק וכחול מעושנים וצבע קיר בגוון תואם. לא הייתי יוצאת ממנו! תמונות: www.cocolapinedesign.com
דוגמא לחדר יחסית פשוט בו צבע הקיר והמצעים נותנים לו אסתטיות נעימה  צילום: Pinterest

בפוסט הבא אציג לפניכם שילוב צבעים נוסף שיתאים לכם לכל עונה ולכל שנה. ברור שאנו שמחים להתחדש ולשנות קצת את החלל שלנו מידי פעם, אבל בית צריך לאפיין את מי שאתם ולספק לכם תחושה של שלמות ורוגע. בחירת מראה על זמני בדרך כלל מתיישב עם תחושות אלה בכל פעם כשאנו שמחים לחזור הביתה, גם מהטיול הכי מפונפן לחו”ל. אם אהבתם אתם מוזמנים לשתף חברים ולעקוב אחריי גם באינסטוש. שיהיה לכם המשך חופש שמח.