לאחר בקשות חוזרות ונשנות מכם קוראים יקרים, לראות תכנון, עיצוב והום סטיילינג של דירה קטנה בעיר, רציתי להכיר לכם דירה יפואית מקסימה בבניין לשימור, שכל גודלה מסתכם ב-60 מ”ר. הדירה תפסה את עיני לראשונה בצבעוניות הנעימה שלה, ובמבט מעמיק יותר בפריסת השטח שלה הנראה כה מאוורר ומזמין. היא מתכתבת היטב עם עם אופי ארץ ישראלי, ים תיכוני וחם, ועם מורשת יפואית ארוכת שנים. אמונים על עבודת הארכיטקטורה ועיצוב הפנים משרד האדריכלים עיני שובל, ועל מלאכת ההום סטיילינג ובחירת הפריטים אחראית מעצבת הפנים ורד מאיו ינקוביץ. עבודה נפלאה של שני המשרדים. צילום: גדעון לוין.

הום סטיילינג לדירה קטנה
אני אוהבת את נגיעות הברזל העדינות בחלל הבהיר

הבניין לשימור בו נמצאת הדירה הינו מתחילת שנות העשרים ותקופת המנדט הבריטי, והוא ממוקם לא רחוק מחוף הים של יפו. בשנת 2015 עבר הבניין שיפוץ וחידוש אשר במסגרתו שופצה גם דירה זו. בעלי הדירה, משפחה ישראלית המתגוררת בחו”ל  וזו דירת הנופש שלה לחודשי הקיץ, ביקשו לשמור על אותנטיות יפואית ולשמר עד כמה שניתן את האוירה הארץ ישראלית מודרנית. הדירה מאכלסת סלון, שני חדרי שינה ומרפסת היקפית רחבת ידיים. בחירת הצבעים לדירה בהם בחרה המעצבת ורד מאיו ינקוביץ להשתמש הם גווני לבן, טורקיז ונגיעות צהוב והם לגמרי מזכירים לנו את חוף הים. אהבתי את הקו הנקי והעדינות בדירה. הפריטים שנבחרו הם בעלי חומריות מגוונת, מינימליסטים אך פונקציונלים לגמרי. לכל פריט יש יעוד, ונראה שאין שם שום דבר מיותר. חופש במלוא מובן המילה 🙂

שילוב ברזל בעיצוב דירה בסגנון מודרני
וגם את הצבעוניות העדינה והנעימה
מזנון טלויזיה מברזל לדירה קטנה
מזנון מינימליסטי בלבן כמעט ואינו מורגש בחלל הקטן (אני ממש אוהבת)

הצבע הלבן מתאים לאקלים המקומי החם, פותח ומרחיב את החלל, גופי התאורה מינימליסטים ואינם תופסים מקום בעין, ובתוך הלבן הזה מככבת פיסת אומנות משגעת עליה אחראית אמא של ורד (שהיא אמנית ויוצרת דברים נפלאים!) רוב פרטי הריהוט נבחרו מפרזול, כולל המזנון והספריה בסלון והם משתלבים נפלא עם כיסאות פינת האוכל ושולחן הקפה. משטח בול העץ במטבח מתבלט בזכות גוון תריסי העץ התואם, וישנה הרמוניה כללית בחלל.

מטבחי סמל לדירה קטנה
המטבח שופע מקומות איחסון ועיצובו משאיר המון מקום נעים לבשל ולשבת סביבו
טיפים לעיצוב חללים בבית קטן ושימוש באומנות ארץ ישראלית לקישוט הקירות
המראה הגדולה בכניסה גם היא תורמת לתחושת איוורור בחלל הכניסה לבית

ספריה מברזל בעיצוב מינימלי, ארטיג'אני

Fine Lab

בחוץ, המרפסת ההיקפית מפצה על חלל אירוח ומאפשרת פינות ישיבה ואוכל. העיצוב ממשיך באופן טבעי את פנים הבית החוצה, וגם את יפו ביום קיץ יפה

אתם מוזמנים להתרשם מעיצוב בתים נוספים בקטגוריית בתים יפים. אם יש לכם בית מעניין במיוחד, מוזמנים לשלוח לי הודעה בעמוד צור קשר ואולי גם הוא יתפרסם בבלוג.