בפוסט הקודם בסדרה זו הצגתי אפשרות של שילוב צבעים על זמני, שאינו כפוף לטרנדים ונשאר רלוונטי לשנים רבות. אפשר לרענן אותו מידי פעם בפריטים חדשים, אך אפשרויות שילוב הגוונים הוא רב, ולא נמאס ממנו במהירות כי הוא די קרוב לצבעי הטבע שאנו חווים יום יום. האפשרות השנייה שאני רוצה להציג לכם היום, גם היא על זמנית, והיא שילוב של שחור-לבן-וכאמל, או הצבע החום על כל גווניו. אופציה זו מככבת בהרבה בתים של מעצבים והיא יכולה להגיע בפורמט מינימליסטי או עשיר בפרטים. בואו תראו.(צילום מאתר /www.craftberrybush.com)

שחור-לבן-כאמל

עיצוב בשחור-לבן כולנו כבר מכירים היטב. הוא מגיע אלינו לרוב מאזור סקנדינביה והנורדים, והוא די השתלט בשנים האחרונות על סצינת העיצוב בבתים הישראליים. גם אצלנו, האקלים החם והדירות הקטנות יחסית, מתקבלות טוב יותר עם מראה מאוורר ולא עמוס, אך אפשר בהחלט להוסיף לו חַיּוּת עם גווני כאמל טבעיים שלא עובר זמנם אף פעם. צבע עץ דומיננטי, טקסטיל בגווני חלודה, תמונות בגווני חרדל וחפצים מפליז ונחושת יכניסו לכם חום ויפיחו נשמה בחדרים. בסלון שבתמונות מטה הספה היא “הפיס” שנותן את הטון, כאשר גווני אפור פחם והשחור לבן הם התפאורה, או הבמה.

זהו אחד השילובים האהובים עליי (אחרי כחול-לבן-ירוק) ואני דוקא מתחברת למינון הזה שלו. שהכהה קצת יותר דומיננטי מהבהיר שתראו בהמשך. הוא מאוד חם ואצילי. צילום /www.craftberrybush.com
אפילו קצת “גברי” אבל יש בו המון שיק!

תמונות מקסימות מתוך אתר /www.craftberrybush.com

אם תחשבו על זה טוב, תשימו לב שלכל שילוב צבעים שלא די לנו בו, יש הקשר מובהק לצבעוניות טבעית. בצבעים הקרובים לדברים שאנו רגילים לראות מן הטבע יש תחושת נינוחות אינסופית. הצבע החום על גווניו מחבר אותנו לאדמה, לחול, לעלים של סוף הקיץ, לעצים שסביבינו, לבוץ של ילדות, לחֹם. חוּם=חֹם.

שיטה מנצחת לבחירת צבעים היא לחזור לאלמנטים בטבע אליהם העין שלנו תמיד נמשכת. צילום מתוך אתר colorpalettes.net

במטבח שבתמונות מטה לדוגמא, צבע הכאמל בא לידי ביטוי בחומרי הגלם של עץ הפרקט ועור הכיסאות, והוא שוב מקבל מקום של כבוד על הרקע הנטרלי של צבעי הקיר, הארונות ורצפת השחמט המיוחדת שללא ספק עושה את המטבח.

על עיצוב המטבח המהם הזה עם רצפת השחמט אחראים royalroulotte.com

אז כמו שלמדנו בפוסט הקודם, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא ליצור לוח השראה לחלל שאותו תרצו לעצב (פינטרסט זה תמיד מקום טוב להתחיל בו), להחליט על הגוונים והמינונים שלהם. השלב השני יהיה לעשות רשימה של פריטים שתצטרכו, ולחפש היכן להשיג אותם, וזו לא ממש בעיה כי הם בכל מקום. תחשבו על חומרים טבעיים שאולי לא היו ברשימה שלכם קודם לכן כמו פשתן, במבוק, שנהב, שעם, קש, רפיה, עור/דמוי עור, חבל ועץ על סוגיו כמובן.

צילום מאתר wedding.martimm.com

האם הייתם אומרים לא לשטיח ההורס הזה? של חברת Pampa האוסטרלית המהממת (!!!) הם שולחים לכל העולם pampa.com.au

שילוב צבעים זה יכול להתקיים בכל חדר בבית. מהסלון ועד חדר השירותים או האמבטיה. וככל שהחומרים בו יהיו טבעיים, כך תהיה תחושה חמימה יותר. בין אם זה רצפת פרקט עץ טבעי, אהילי פשתן או שטיח צמר. שימו לב כי גם גופי תאורה בגווני כאמל בהחלט מכניסים את אלמנט הצבע והחום.

צילום מאתר www.domino.com

חדרי שינה מפנקים, אווריריים ונוטפי סטייל בשילוב צבעים של שחור-לבן-כאמל, שאני כמעט בטוחה שתאהבו להכנס אליהם כל פעם מחדש. הסוד הוא באיזון הצבעים, וצמחיה כמו תמיד, מוסיפה המון רעננות לעיצוב.

גם של של חברת Pampa האוסטרלית המהממת (!!!) pampa.com.au
דוגמה לחדר שינה שלא בהכרח מינימלסטי
ראש המיטה העשוי חומרים טבעיים
ראש מיטה מרופד בשחור נשאר רלוונטי על רקע הפרקט וטקסטיל בגוון קוניאק
בוודאי ששילוב זה יהיה רלוונטי גם לחלל החוץ

אם התחברתם לשילוב זה, אני בטוחה שהיום יהיה לכם קל מתמיד למצוא פריטים דומים אונליין כשההיצע כל כך גדול וזמין. קשה לטעות בפלטה זו מאחר והיא כל כך נטרלית וכמעט כל מינון יעבוד בה טוב.
את האמת, עשה לי חשק לחופשה הפוסט הזה…. אבל אני אחכה למזג אויר קריר יותר כדי לארוז ;-). שיהיה לכם המשך שבוע מהנה, המשיכו לעקוב! פוסט נוסף בנושא תורת הצבעים תוכלו לקרוא כאן.

התמונות מ Pinterest