בימים האחרונים הקור הולך וגובר, מה שלא עושה הרבה חשק לצאת מהבית. אני גם יודעת שקצת הזנחתי אתכם מאז חזרתי לשורות ההייטק (כן, שוב), ועכשיו אני יכולה רק לחלום על הבדרום שלי. אז החלטתי לפצות אתכם בפוסט מפנק במיוחד, שיעזור לכם לעצב חדר שינה כמו אלה שאנו רואים בלוחות הפינטרסט ומזילים עליהם ריר. דצמבר זהו זמן נפלא לבלות מתחת לפוך החם, עם כוס תה או שוקו טעים, ולצפות בסרטים נון סטופ. רוצים גם? כנסו.

1. המיטה

נתחיל כמובן במיטה. אם החדר שלכם פצפון כמו שלי, (או כמו ברוב בתי ישראל הדחוסים), מיטה נמוכה דוקא תיתן לחדר מראה יותר גדול. ארגנו לכם בסיס נמוך ומזרן איכותי, ופנפנו אותה במצעים שווים מפשתן או מכותנה בגוונים נייטרלים.

מיטה נמוכה תיתן תחושה של חלל גדול יותר אם הספייס שלכם מצומצם

2. השידה

גם את השידה רצוי לבחור בגובה נמוך אם החדר שלכם קטן. כך תקבלו יותר שטח קיר, ותחושה של חדר גדול יותר. אם תמצאו שידה במחיר סביר, תוכלו אפילו להצמיד שתיים יחד ולקבל מראה של חדר יותר גדול כאשר הרהיט “מאריך” את גודל הקיר.

שתי שידות נמוכות וצמודות עדיפות על אחת צרה וגבוהה, לתחושת מרחב גדולה יותר בחדר

זו של Crate & Barrel – תמצאו דומה בארץ
עוד אחת מהממת של Crate & Barrel

3. שולחן צד

אחד הפריטים ההופכים חדר שינה למיוחד הוא שידות הלילה שלצידי המיטה. אפשר גם רק אחת, לא חייבים שתיים, וניתן גם להשתמש בפריטים שלאו דוקא מוגדרים כשידות צד. למשל, שרפרף נחמד, כיסא מעניין, ערימת מגזינים, שתי קופסאות גדולות ויפות אחת על גבי השניה וכו’.

שולחן צד, לכו על משהו פחות סטנדרטי בשביל חדר מגניב
ממש אוהבת את זה. אם כבר מודרני, אז רך ונקי

4. התאורה

אני תמיד בעד תאורה קטנה ונעימה ולא תאורת על חזקה. ניתן למצוא היום יופי של מנורות מיוחדות, מפליז, נחושת או ברזל, בסגנון תעשייתי, אשר יוסיפו חן לחדר ויתנו לו מראה מודרני יותר. לאלה מכם אשר אוהבים סגנון קלאסי, שתי מנורות צד עם סטנד עץ מעניין או בצבע מיוחד יעשו את אותה עבודה, ויתנו איזון למראה החדר.

מנורות פליז או נחושת יתנו גלאם רציני לחדר בגוונים נייטרלים. הכי אוהבת.
אבל גם שחור הולך…

5. איחסון

אין כמעט חדר שלא זקוק לפינת איחסון, במיוחד לקוראי הבלוג שהם לקוחות שלי, המכורים לכריות נוי בחדר השינה :-). מתישהו כשהולכים לישון, צריך לשים את הכריות האלה איפשהו. או סתם מגזינים או שמיכות טלויזיה. ארגנו לכם חפץ מגניב כמו ארגז מעניין או סל יפה, והניחו בנונשלנטיות לצד המיטה או הכורסא, אם יש לכם כזאת בחדר.

ארגנו לכם משהו מגניב לאיחסון

6. הקיר

אז מה עושים עם קירות חדר השינה? לאחרונה אני נתקלת בהרבה בבתים שבהם אין תמונות או דבר כלשהו על הקיר. חובבי הז’אנר המינימליסטי חיים עם זה בשלום. אני פחות. אם בסטייל פינטרסט רום חשקה נפשכם, לכו על האופציה הזולה של תליית מקבץ תמונות שחור לבן בגדלים שונים עם וואשי טייפ (דוגמא בתמונת השער של הכתבה). אני מאנשי הקלסיקה, ואבחר תמונות רגועות במסגרת זהב עדינה, ואמקם אותם מעל ראש המיטה. לדעתי, גם הנחת תמונות גדולות על הרצפה, דוקא מבלי לתלות, היא דרך יפה להציג אומנות בדרך קצת פחות רשמית.

את הקיר אפשר לקשט באומנות מעניינת ורגועה
בפריטים שאינם בהכרח תמונות
אפשר להניח על הרצפה. לא חייבים לתלות.
ואפשר גם כמו שאני אוהבת…

7. השולחן

בבתים שלנו בישראל, לצערי בקושי יש מקום לדחוס מיטה זוגית בחדר. אבל לברי המזל, בעלי חדרי השינה הגדולים, יש אפשרות לצרף שולחן כתיבה וכיסא לחדר השינה. מן פינת עבודה קטנה, אם כי אני לא בעד להכניס את המחשב באופן קבוע למקום המפלט שלנו. אם כבר בחרתם לעשות זאת, לכו על סגנון נייטרלי ופשוט, מעץ ממוחזר. זה ייתן לחדר מראה חם ונעים. שני חמורים ופלטה וסגרתם עניין.

שולחן כתיבה מעץ ממוחזר יאפיין את החדר שלכם בחמימות נהדרת

מקווה שתעזרו לפחות ברעיון או שניים מהרשימה, ותנצלו את הוויקאנד לשידרוג החדר, כדי שיהיה לכם super cozy החורף הזה. מזכירה לכם גם ששמיכות הצמר שלנו הגיעו מאנגליה בדיוק בזמן לכירבול מאסיבי בקור הזה, ותוכלו למצוא אותם באתר החנות, עם משלוח חינם. המלאי מוגבל אז אל תתמהמהו.

שמיכות הטלויזיה שלנו כבר כאן לחמם אתכם. 100% צמר איכותי, רכות ומלטפות במספר גוונים. להזמנה עכשיו באתר החנות תחת “כיסויי מיטה”. משלוח חינם!

התמונות, איך לא, מאתר הפינטרסט. המשך שבוע נפלא וחמים. התגעגעתי.