החיים שלנו סובבים סביב עיצוב. מי שלא הפנים את זה עד היום, כדאי שיפנים. הביטו סביבכם, לכל מקום שאליו תפנו, העיצוב תופס בו חלק נכבד מהחלל. מעבר לבתים הפרטיים שלנו בהם אנו משקיעים המון בשנים האחרונות, גם חללים ציבוריים ומסחריים הפכו את נושא העיצוב וממשק החוויה עימם לעדיפות ראשונה. העיצוב בחלל, באשר יהיה, נותן תחושה של מקום מושקע, איכותי, מתחשב בקהל וברמת השרות המוצעת לו, ומהווה מקפצה חשובה לרמת היוקרה אותה הוא משדר. חללים מסחריים נותנים דגש חזק מאוד על עיצוב ואסתטיקה על מנת להגדיל מכירות, להשפיע פסיכולוגית על לקוחות, ולהנעים את חווייתם במקום. אני אישית, ממש שמחה שהגענו עד הלום. מה שבשאר העולם הבינו כבר הרבה שנים קודם, אצלנו מתחילים להפנים רק עכשיו. (תמונת השער: חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin)

חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin
חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin
חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin
חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin
חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin
חנות GOOD GENES באמסטרדם, צילום: Paulina Aarcklin

אז מה הפלא שעיצוב פנים הפך למקצוע כה פופלארי. לא עוד מועמד עם קצת כישרון שעבר קורס בין ארבעה מפגשים, אלא מעצבי על, הערוכים לתיכנון ויישום של חללים גדולים. מפלצות ענק, המיישמות עיצוב משרדי חברה גדולים על פי קונספט, חנויות רשת ענקיות המשנות את חלל החנות אחת לכמה חודשים, בתי מלון בוטיק המשקיעים בלובי מוקפד, בחדרים שונים זה מזה, ובגני ילדים המזכירים לנו מתחמי מוזיאון חדשניים. על מעצבי הפנים לעמוד באתגרים רציניים ברמת היצירתיות, ובביצוע מוקפד ביותר, תוך שהם ממציאים את הגלגל שוב ושוב.

פיל בחנות חרסינה – HERMES
לא רק פיל… HERMES ידועה בהשקעה המדהימה שלה בעיצוב החנות

בתור לקוחה בחללים מסחריים שכאלה, אני לא פעם נפעמת מרמת החשיבה המושקעת בפיתוח שפה עיצובית בלתי מורגשת, הגורמת ללקוח לרצות לרכוש, לאכול, לשתות, לחוות,להשאר, לרוץ לספר, לחזור שוב. מה יש בהם, בחללים האלה, באוירה, שהופכת אותם למוצלחים במיוחד? וממה אתם נשארתם פעורי פה ואמרתם”ואוו”?! הם גורמים לנו להרגיש מיוחדים, שווים, עשירים. הם גורמים לדימיון שלנו לחרוג מגבול היום יום הזיסיפי שלו ולצאת להרפתקאה.

מוזיאון סרטים בשנחאי
חנות נעליים מגניבה
אביזרי התצוגה מקוריים מעולמות שונים. לא עוד סטנדים משעממים…

גם בחללים הקטנים יותר, חנויות שפעם היינו רגילים לראות בהם את אותו חלון הראווה המוכר והאהוב שוב ושוב, גם בהם מתחולל השינוי. חלפו להם הימים בה היתה מוצגת הסחורה החדשה בפשטות. אם לא שמתם לב, היום, כל חלון – גאון. תצוגה מתוחכמת, שילוב תיאטרלי, כל תצוגה – ממש הפקה. נוסף שימוש בעזרים ואביזרים מעולמות שונים על מנת להגדיל ולפאר את המוצר הנמכר ולתת לו במה מיופיפת.

חלון ראווה של חנות מקסימה למתנות
בית קפה מדליק
אין מצב שלא תצאו מכאן עם חולצה!

ואני, אני שמחה. אני ממש שמחה שהנושא הויזואלי זולג לנו לכל תחומי החיים. כי פעם הייתי יחידת סגולה שחיפשה את המיוחד והמעניין, והיום אני מוצאת אותו כמעט בכל מקום. היום, אף אחד לא יוצא לחופשה או למסעדה, מבלי שיש להם איזה שוס להציע. וכך, הרף עולה, וכולם מתאמצים. וכך, אנו חיים בעולם יפה יותר. מה שהיתה משאלת הלב שלי מלכתחילה. שבוע טוב!

חנות הגבינות המהממת Old Amsterdam Cheese Store, בפעם הבאה שאתם בהולנד…

http://www.oldamsterdamcheesestore.com/

חנות יין מדהימה! צילום: Corinne Fortier Architecture / Interior Design: In collaboratIon wIth Aedifica and SAQ

נ.ב. ובאותו עניין, אני מכורה לסדרה בשם “גן עדן לנשים” (The Paradise), אשר שודרה עד לא מזמן גם בערוץ BBC וגם בערוץ הראשון (11), על בית כלבו ויקטוראיני, והמיצגים המרשימים אותם הם היו מפיקים במקום על מנת למשוך קהל לקוחות. על פי ספרו של אמיל זולא. מומלץ ביותר!

הסדרה המקסימה הזו שבתה את ליבי. כמה יפה… ואיך שונה מהיום

את הצילומים ומקורותיהם תוכלו למצוא שלוח ה Pinterest שלי הנקרא Retail Design. תוכלו לקרוא עוד על עיצוב מסחרי בבלוג המגניב Retail design blog.