נכון שעיצוב בלבן הוא לא טרנד חדש במיוחד, אבל כמו כל דבר, תמיד אפשר להמציא אותו מחדש. הלבן תמיד נשאר באופנה. הוא נקי, טהור, אלגנטי, נאיבי וכן, גם קצת קר. לרגל חג הגבינות והמים, נחזור לעיצוב לבן על לבן, אך נדגיש טקסטורות, נערבב גוונים ונסדר בית חגיגי במיוחד.

לבן על לבן מתוך קולקציית  Karkvik Dorazio
לבן על לבן מתוך קולקציית Karkvik D'orazio
כעגעג
צילום מאתר french rustic

הלבן כצבע, מסמל ברוב התרבויות טוהר, ניקיון והתחדשות. לפי תורת הפנג שווי, נחשב הלבן לצבע הקשור לכוח, משמעות, גבולות וסדר. הוא תמיד חגיגי וקלאסי וכבודו במקומו מונח, גם בעיצוב בתים וגם באופנה.

בין אם תבחרו בסגנון מודרני מינימליסטי, קלאסי או כפרי, תמצאו מגוון רחב של ריהוט, אביזרים וטקסטילים בלבן. אל תפחדו לשלב גוונים וצורות. ללבן קשת רחבה של גוונים: לבן שלג או קרח, שנהב, קרם, שמנת, פשתן, פנינה, אבן, צדפה, תחרה ועוד. שילובם אחד עם השני יוצר מראה נקי ורך ומחזיר אותנו לימי התום.

בדי כותנה וקרושה של פעם, צילום מתוך אתר  apartmenttherapy
בדי כותנה וקרושה של פעם, צילום מתוך אתר apartment therapy
מצעי כותנה מפנקים, צילום מתוך אתר living etc
מצעי כותנה מפנקים, צילום מתוך אתר living etc

אם ברצונכם לצור חלל אורבני, שלבו את הלבן שלכם עם גוונים קרים כמו משפחת האפורים. השתמשו בחומרים כמו אלומיניום, זכוכית, נירוסטה וברזל להשלמת המראה.

מטבח של Candice Olson, צילום מתוך אתר
מטבח של Candice Olson, צילום מתוך אתר decorpad.com

לעיצוב בסגנון מודרני, מינימליסטי לכו על שילובי גוונים ניטרליים של הלבן עם צבעים כמו בייז’, צבע חול וקצת אפורים בהירים. השתמשו בטקסטורות חדות וישרות למראה נקי.

עיצוב Giotto by Bonaldo, מתוך אתר
עיצוב Giotto by Bonaldo, מתוך אתר
שולחן קפה עתידני בטקסטורה מעניינת, עיצוב   Knoop Josh
שולחן קפה עתידני בטקסטורה מעניינת, עיצוב Knoop Josh

הסגנון הכפרי והרך יתקבל על ידי שילובי משפחת הקרמים עם הלבן, תחרות וקרושה, כותנה לבנה עם רקמות. תוכלו לחבר אלמנטים מהטבע ליצירת המראה הרומנטי כמו סלסלות קש לבנות וריהוט מעץ הצבוע בטכניקת ווש או ראסטיק. מסגרות לתמונות, פריטי אימייל לבנים של פעם. טקסטילים בסגנון עתיק עשו קאמבק רציני ותוכלו למצוא אותם בשווקי הפשפשים או בבוידם של סבתא.

גם את חדר האמבט אפשר להשאיר נקי  living etc
גם את חדר האמבט אפשר להשאיר נקי living etc

גם הדוגמאות על הטקסטילים או כלי האוכל או הקירות משחקים תפקיד בפאלטת העיצוב. הלבן אשר נמצא מחוץ לסקאלת הצבעים, מכיל בתוכו את כל הצבעים ולכן מחזיר אור. חדר המעוצב בגווני לבן שונים, ישנה את צבעיו במשך היום לפי כמות האור הנכנסת לחדר מבחוץ. כאשר אתם בוחרים פריטים לעיצוב, מצעים או כל דבר לבן אחד, שימו לב לטקסטורה או לדוגמה אשר עליו ונסו לשלב מספר דוגמאות שונות. כך תבליטו את הפריט בחלל אך גם תצרו הרמוניה.

שלבו דוגמאות וצרו עניין, צילום  Dixie
שלבו דוגמאות וצרו עניין, צילום Dixie

יחד עם זאת, הלבן מגיע עם חסרונות. הוא מתלכלך בקלות ולא מומלץ בבית עם בעלי חיים או ילדים קטנים. לבן לעיתים מצהיב כשמדובר בבדים, ויש להרחיקו משמש ישירה. בית לבן לגמרי נראה קר ומשעמם, ולכן מומלץ להשתמש בו במידה. אפילו נגיעות קטנות של צבע כמו אגרטל עם פרחים בצבע עז, או קערה עם אשכול ענבים או לימונים תאיר לכם את החדר. הלבן מגדיל חללים ונותן תחושה נעימה ובוהקת בחדר. השתמשו בו בחכמה ועצבו חדר עם אוירה מזמינה.

האירו את החדר עם נגיעות קטנטנות של צבע, צילום מאתר  living etc
האירו את החדר עם נגיעות קטנטנות של צבע, צילום מאתר living etc