סגנון החיים העמוס שסיגלנו בעשורים האחרונים, ריצות היום, סידורים שלא נגמרים, רשימת מטלות ורעש סביבתי מתמיד, הביאו אותנו לאחרונה לחפש איזון ורוגע. לעצור, ולו רק לרגע, את המירוץ המטורף הזה שנקרא החיים שלנו. הרצון לאיזון ושלווה ופינה חמה להמלט אליה בסוף יום, מחזירים אותנו שוב לדברים הכי פשוטים שהיו פעם הכי טבעיים וברורים. המגמה להוריד את הרעש הסביבתי הזה דוחפת אותנו אט אט לעצב לנו סביבה שקטה, נקייה ופשוטה. שילובי הלבן-אפור תופסים כעת מקום נכבד בבתים רבים השואפים לשקט הזה. ובאיזה קצה של הסקלה אתם?

מתוך קולקציית החורף של לורה אשלי
ספה במשבצות אפורות, מתוך הקולקציה של לורה אשלי

העיצוב באפור ולבן, בין אם אורבני או כפרי, משרה אוירה רגועה, הוא קל לשינויים ומלא אפשרויות משחק אינסופיות. הצבעים החיוורים לקוחים מהטבע, הם רעננים ונקיים, הם קלאסיים ואינם נמאסים בקלות וניתן בכל עת, לשלב אותם עם צבע או שניים נוספים לחידוש המראה. בטבע תוכלו למצוא לבן ואפור באבנים וחלוקי נחל, בברזל לסוגיו, בעץ ובחול. השימוש בטכניקות צביעה שונות כמו  ראסטיק ודיסטרס יכול לתת מימד של עומק ועבר לפריטים הנצבעים, ואשר בפורמט המודרני שלהם נראים חדשים וקרים לגמרי. הכל שאלה של טעם.

מי אמר שאפור זה מכוער
פינת אוכלת בגווני אפורלבן
מטבח כפרי עם שימוש בעץ וקש

אפור גם בחדר השינה לאוירה מרגיעה ושלווה

הלבן והאפור יכולים להשתלב ברצפת פרקט או בטון, קירות בגווני אפרפר, טפטים עם טקסטורות למיניהן, בדי טקסטיל אפורים, שטיחי כותנה, צמר או חבל ועוד. העיקר שהשילוב יהיה במינון הנכון ובהתאמה. העיצוב בלבן ואפור מחייבים רוב הזמן סדר וניקיון, פינות אוריריות ולא עמוסות בחפצים אחרת מפספסים את הנקודה. ניקיון בבית מראה שאתם מתייחסים אליו בכבוד הראוי לו.

ונעבור לסגנון המודרני: סלון באפור-לבן
ועוד אחד מודרני אפילו עם פודל שהוא כלב נקי ומסודר
תמונה על הקיר בעבודת יד שנותנת עוצמה לחדר. פריט אחד ודי.
טפט עם אמירה לנועזים
מטבח בשילוב ישן-חדש

יחד עם החזרה לפשטות, מוטב להקפיד על חומרי גלם איכותיים אשר יאריכו חיים ויהיו ראויים לעמוד בחלל העוטף אתכם. הקפידו כי לכל פריט שאתם בוחרים יש פינה בלב שלכם והוא לא סתם עומד שם. בחרו בטקסטילים מכותנה איכותית, בעץ מלא וכבד אשר ישרה יציבות וחום ובצבעים עמידים. אין להעמיס חפצים בחלל שכזה. בחרו מספר פריטים מצומצם, אבל שווה, והניחו אותם בהרמוניה.

ונחזור לכפרי שאנו כל כך אוהבים
תראו איך שפריט אחד יכול לעשות לכם את החדר
ולא, זה אף פעם לא נמאס
עוד חדר אורחים או שינה פשוט ונקי
טקסטילים אפורים רגועים. רואים את האיכות.

שלבו פריטים שנעשו בעבודת יד מיוחדת. כלי קרמיקה, תמונות קיר מעניינות, אביזרי דקורציה מענפים ועצים, אבנים וחלוקי נחל בהחלט יכולים להשתלב בחלל עם צבעוניות אפורה.

על פי תורת הפנג שווי, הצבע הלבן נקשר עם כוח, גבולות וסדר ולאפור מן מלכותיות שקטה וענווה. החלל הלבן והאפור צריך לתת לכם בדיוק את הדברים האלה.

ולסיום, שלא נשכח כי מן הטבע תבוא השלמות. חתול באפור-לבן

התמונות לקוחות מהאתרים הבאים:

http://www.lauraashley.com/

http://www.veranda.com/

http://www.cococozy.com/2008/07/see-this-house-dining-in-black-and.html

http://nskwood.net/