היא ללא ספק המתכת האהובה עליי מבין אחיותיה. מבריקה, בוהקת, אלגנטית. עומדת לה בין כל שאר החומרים בחדר, מסתורית ומסקרנת. מאירה את החלל ומזמינה אתכם להתקרב. מחממת, מעניינת ומתוחכמת. הנחושת (copper) היא המתכת הראשונה ever, בה עשה האדם שימוש בסביבות 9000 לפני הספירה ממש כאן באזור המזרח התיכון. כן, אז. היא ממוקמת בטבלה המחזורית בין ניקל ואבץ, עם ברק מתכתי אדמדם-כתמתם מטריף. ניתן למחזר אותה ב 100% מבלי לאבד מאיכות החומר, היא מדורגת שלישית אחרי ברזל ואלומניום ברשימת המתכות הממוחזרות, ובשנים האחרונות היא כובשת את המדפים בחנויות העיצוב. 

הנחושת היא חומר נפלא בעיניי. היא מוליכה תרמית וחשמלית. היא מיקרוביאלית ואף חיידק לא יגדל עליה ולכן מעולה כחומר גלם ליצירת ידיות, אביזרי אמבטיה, משטחי דלפק וצלחות הגשה. דוחה קורוזיה ומתיישנת יפה לפטינה עדינה.

בשנים האחרונות תופסת הנחושת מקום נכבד ביותר ביצירת אביזרי עיצוב וריהוט, ואף כחומר גלם המשתלב באלמנטים שלמים בחלל כגון קירות, משטחי מטבח, מדרגות אמבטיות ועוד. הנועזים שבין מעצבי הפנים משתמשים בה כאקסנטים מוגזמים בעיצוב החלל, והעדינים שבהם משלבים אותה במינונים קטנים יותר של אביזרי דקורציה, ריהוט משלים ותאורה.

הנחושת משתלבת נהדר עם מגוון רחב של צבעים. משפחת האפורים, הנייטרלים והחומים, משלימה נהדר ירוקים וטורקיז, ומכניסה תחכום נקי לחדרי שחור-לבן. לאחרונה רואים אותה גם בגזרת הטקסטילים, בהם היא משתלבת נהדר והופכת אותם לעשירים ומעניינים יותר. יש לה אפקט מסורתי עדין, והיא משמשת הרבה בתים בתקופות חג.

אם טרם רכשתם לכם פריט נחושתי כלשהו, עכשיו זהו זמן מעולה. רוב חנויות העיצוב מציעות מגוון רחב של אביזרים החל מסלסלות רשת נחושתיות, אגרטלים, מנורות וחפצים קטנים למשרד. על אף שהוא מכונה “טרנד”, לטעמי האישי נחושת תמיד רלוונטית. זהו חומר על זמני שמתאים כמעט לכל תקופה וחלל, וגם אם קצתם בו אחרי תקופה, שמרו עליו ארוז, הוא יחזור לרגש אתכם גם בזמן אחר.

את התמונות היפות ליקטתי ברשת Pinterest ותוכלו למצוא את מקורן בלוח Copper. ובהזדמנות זו, אתם מוזמנים לעקוב אחרי גם באינסטגרם. סוף שבוע שקט ונעים.