עם בוא החגים כולנו מחפשים רעיונות מרעננים לעיצוב שולחן הפסח. מאחר והאביב כבר הקדים את בואו בחודש שלם והפריחה בעיצומה, מסביבנו שלל צבעים וצורות לקבל מהם השראה לעיצוב השולחן. צריך רק לפתוח עיניים ולהסתכל.

נרות ופירות בצלחת קישוט מרכזית, העיקר שתוסיפו צבע
נרות ופירות בצלחת קישוט מרכזית

למעשה, הטבע עצמו עומד לשרותנו בפרוטות לעיצוב שולחן מדהים. השתמשו בפירות טריים וצבעוניים לעצב צלחות ליופי במרכז השולחן. פרחים או עלים ירוקים לצרף למפיות על הצלחת, נרות צבעוניים בגוונים אחידים למפיות, תכשיטים או חרוזים לפיזור על השולחן. נגיעות אחידות של צבע בוהק על שולחן עם מפה לבנה יהפוך לחגיגי ברגע.

מחרוזות או אבנים בתפזורת יעשו את העבודה בעלות לא יקרה
מחרוזות או אבנים בתפזורת יעשו את העבודה בעלות לא יקרה

אם אתם רוצים להשקיע בכלים צבעוניים, תוכלו לשלב 2-3 צבעים בגוונים חזקים כמו ירוק או כחול, או כמה פסטלים יחד כדי להרכיב שולחן חגיגי. אל תפחדו לערבב צבעים. סרטים, חבלים או כל דבר יצירתי אחר אשר יכול לשמש כחבקים למפיות יוסיפו יחודיות לשולחן.

השתמשו בטבע בשביל הצבע - תמונות מאתר מרתה סטויארט
השתמשו בטבע בשביל הצבע – תמונות מאתר מרתה סטויארט

שי קטן ומיוחד לכל אורח ליד הצלחת יוסיף גם כן לאוירה. תוכלו לשים שוקולד אישי, מסגרת קטנה לתמונה, כוס מעניינת עם נר צבעוני, או כל קשקוש אחר מאיקאה בכמה שקלים שהאורח יוכל לקחת הבייתה בתום הארוחה.

פרחים בודדים אמיתיים או מלאכותיים יוסיפו המון לשולחן לבן
פרחים בודדים אמיתיים או מלאכותיים יוסיפו המון לשולחן לבן

בתמונה למטה, משקה גרניטה לימונענע מוגש בגביעי לימון – צבעוני ומטריף, כלום עבודה ויעשה לכם את השולחן. תוכלו ללכת על צבע נושא, לקנות מספר מפיות בד באותו צבע, לעטיפת המצות או כפלייסמטים והרי לכם שולחן מעניין ומקורי. אלוהים הרי נמצא בפרטים, והפרטים בד”כ מתחת לאף שלנו. חג שמח!