תקופת החגים ומעברי עונות הם תקופה טובה לעשות סדר בארון ולנפות את כל מה שלא צריך, אבל בין מעברי העונות אנחנו לעיתים מוצאים את הארון שלנו בלאגן אחד גדול. חוסר סדר בארונות מונע מאיתנו לראות איזה בגדים יש לנו ומה הולך עם מה. סגלו לעצמם הרגל ואחת לשבוע סדרו מדף אחד. מידי פעם כשאתם מוציאים בגד, הוציאו את כל חבילת הבגדים מאותו מדף וקפלו אותה שוב.

סידור לפי גוונים עוזר לראות מה יש לנו במלאי
סידור לפי גוונים עוזר לראות מה יש לנו במלאי

בגדים

השתדלו לסדר את הארון לפי קבוצות פריטים יותר שימושיות ליום יום בקידמת הארון, ופריטים שאתם לובשים לעיתים רחוקות יותר שימו פנימה יותר או במדפים עליונים. אני אישית אוהבת לסדר לפי צבעים, כך אני יודעת אילו אפשרויות יש לי מכל  גוון ויותר קל לי להתאים בגדים. מעילים, שמלות או כל בגד ארוך יש לתלות במקום המיועד לכך ולהקפיד לא לשים חפצים נוספים בתחתית הארון שיגרמו לקימוטם בחלק התחתון.

פזרו מארזי ריח טוב או סבונים עטופים בנייר בין הבגדים, ואל תשכחו אחת לעונה לזרוק, לזרוק, לזרוק (או לתרום) פריטים שלא לבשתם מעל שנתיים. אין כמו ארון אורירי ומסודר. אם החזרתם בגדים מניקוי יבש, הוציאו אותם מאריזת הניילון והעבירו לקולב אמיתי. אל תכניסו אותם ישר מהניקוי יבש לארון ארוזים – זה הורס את הבגד ולא נותן לבד לנשום. גהצו כביסה נקייה מקומטת, והכניסו לארון מגוהץ. הרבה יותר נוח מאשר לגהץ בגד דקה לפני שאתם ממהרים לפגישה בבוקר.

ארון אוורירי ומסודר - כיף להתלבש
ארון אוורירי ומסודר - כיף להתלבש

מצעים

אותו הדין חל גם על ארונות המצעים. עטפו את השמיכות והכריות שאתם מאחסנים בסדינים ולא בניילונים. אוררו אותם בצל אחת לכמה זמן ושלחו לניקוי יבש לפני כל שימוש בעונה החדשה. כריות שינה מומלץ להחליף כל חצי שנה מאחר והם סופגות את ריח הגוף, זיעה רוק ועוד מפגעי שינה שלנו במהלך הזמן. גם מצעים רצוי לקנות פעמיים בשנה ולהחליף סטים ישנים ומרופטים. נקדיש פרק שלם למצעים בלבד בקרוב.

נעליים

נעליים רצוי לאחסן בארון נפרד המיועד לנעליים השומר על צורתן. במידה ואין לכם מקום לכך, מומלץ לקנות קופסאות פלסטיק שקופות ולאחסן בהן. כך תוכלו לראות מה יש בכל קופסה. נעליים לא אופנתיות, מרופטות או קטנות השליכו או העבירו הלאה ופנו מקום לחדש.

אביזרים

בגדים תחתונים, חגורות, צעיפים, או כל אביזר קטן מומלץ לאחסן במגירה נפרדת המיועדת רק לפריטים אלה. תוכלו לרכוש קופסאות קטנות ללא מכסים או מחלקי מגירות אשר מכניסים לתוך המגירה והיא מחולקת לכם בשנייה לתאים תאים. כך תוכלו לראות בקלות מה יש לכם במגירה, וכל פרט יהיה מקופל באופן השומר על צורתו. השקיעו ברכישה של מספר אביזרים באופן חד פעמי כמו קופסאות, קולבים איכותיים מעץ, סלסלאות וכו’. זוהי רכישה חד פעמית ששומרת לכם על הבגדים לשנים רבות.

השקעה חד פעמית באביזרי איחסון קטנים - שווה!
השקעה חד פעמית באביזרי איחסון קטנים - שווה!