אם לומר לכם את האמת, קצת נמאס לי לראות את כל סידורי השולחן הבנאליים עם המפיות והאגרטלים, ואפילו חשבתי לדלג על הנושא הזה השנה כי הוא קצת יוצא מהאוזניים כבר, אבל אז חשבתי שאי אפשר כל כך לברוח, כי מה שלא נעשה, בסוף נצטרך לסדר את השולחן. אז חשבתי שהשנה, במקום לערוך שולחן נוצץ והדור, אלך דוקא על הפשוט והצנוע. מגמת הצנצנות כבר התפשטה לה לכל חדר אפשרי בבית, ועכשיו היא מגיעה גם לשולחן החג. צנצנות במקום אגרטלים, צנצנות ללא מכסה במקום כוסות, צנצנות על השידה או השולחן בסלון. הן פשוט יפות ואפשר לעשות איתן המון. תמורת כמה שקלים בסופר באגף כלי הבית, תוכלו לסדר לכם שולחן מקורי, פשוט ויפה.

צנצנות במקום כוסות שתייה, הפתעה צבעונית ונעימה

אני חושבת שאוסף התמונות מטה מדבר בעד עצמו. לא משנה מה תכניסו לתוכן, הן תמיד תראנה טוב. תמצאו לכם צנצנות בגודל טוב במקום כוסות, שימו בהן קרח וקצת פירות יער ומים קרים, והרי לכם משקה קליל שגם יקשט לכם את השולחן. פזרו קטנות יותר בין הצלחות עם פרח בודד עם עלי כותרת גדולים ומרשימים, שימו אותן במרכז השולחן עם לימונים קשורות בסרט, שימו בהן נר או עשבי תיבול טריים. איך שלא תסתכלו על זה, זה תמיד יפה ומשובב את העין.

צדפים במים עם פרח, בשולחן אה-לה-נטורל

יש צנצנות בגווני כחול וירוק שפשוט הורסות לי את הבריאות, וכל הבית הגדול שלי כבר קטן מלהכיל אותן. אני חושבת שירשתי את השריטה הזו מאמא שלי. כל ארונות הבוידם שלה מלאים בצנצנות, וכל עונה היא מחלקת לכל אחד מהילדים ריבת פרי העונה שהיא רוקחת בעצמה בבית. אני לא חסידה של ריבות, אבל אני אף פעם לא מסרבת לצנצנת וינטאג’ מקורית מהארון של אמא….

קצת מתיקות בורוד וטורקיז לאוהבי הצבעוניות
פירות יער סגלגלים צובעים את השולחן
קנו פרחים לחג ופזרו לאורחים

בצנצנות אפשר כמובן לעשות שימוש כדקורציה לכל דבר, בכל חדר. איספו כפתורים, צדפים, סרטים, חוטי פשתן בצבעים שונים, השמים הם הגבול. פזרו באמבטיה, במטבח, בסלון בחדר השינה וגם בחדרי הילדים, או הניחו אוסף צבעוני ואקלקטי על עדן חלון. האור מבחוץ כבר יעשה את עבודת האלוהות.

צדפים ופרחים, שילוב טוב של ים ויבשה...
החליפו את החמוצים בפרחים
דף מעיתון או ספר ישן, תחליף מעניין לפלייסמאט

אני לא מתיימרת הפעם לומר לכם איך לסדר את שולחן החג, רק שכדאי לשמור על הכלל הבסיסי של “פחות הוא יותר” וצנוע ונקי הוא יפה ועשיר. קחו לכם את הזמן, ערכו אותו בכיף, והכי חשוב שתהנו בחג הזה מהחברה, המשפחה והאוכל. מתכונים בהמשך!

האירו את החדר בבקבוקים/צנצנים ירוקים מול האור
אוסף צנצנות כחולות מדליק בסלון
ולימון שמוסיף המון...
צנצנת חמוצים
ועלי בר מבוישים במפית
צנצנות גם בחדר האמבט
מגוון שימושים לצנצנות
נרות חגיגיים בצנצנות על מצע מלח גס

התמונות לקוחות מהאתרים הבאים:

http://www.mochatini.org/
http://www.gazettenet.com/
http://www.abeachcottage.com/
http://ingenuityondisplay.blogspot.com/
http://tuttobellablog.com/tag/home-decor/
http://www.diylife.com/