הוא לרוב החדר הכי מוזנח בבית. זה שנדחק לפינה הכי רחוקה לעין, זה שנערמות בו ערימות דחויות לנצח. בינינו, אף אחד לא אוהב להתעסק עם כביסה מלוכלכת, לקפל (סיוט), או לגהץ. אבל אין מה לעשות, הוא נחוץ בכל בית. אי אפשר בלעדיו אלא אם כן, אתם עדיין משתמשים בשירותיה של אמא או של המכבסה הקרובה. אז איך בכל זאת אפשר להפוך את החדר המעפן הזה למקום שהכי כיף להיות בו בבית? בואו תראו.

איך שלא תסתכלו על זה, כביסה זו אחת המטלות שגוזלות לנו הכי הרבה זמן בין עבודות הבית, אז למה שלא נסתכל למציאות בפנים ונשדרג אותה? מה יותר פשוט מלהשקיע שבוע עבודה במקום שיהיה מסודר, כיפי ויעיל לעבודת הבית הכי נדרשת? רציתי להראות לכם שעם קצת יוזמה והגיון פשוט, אפשר ליצור גם בחדר קטן מקום חמים ונעים לכביסה, ייבוש, גיהוץ וכן, גם איחסון של כל האביזרים שאי אפשר בלי.

אם אתם בעניין, קודם כל פנו מהפינה הנוכחית את כל מה שיש בה והתחילו מחדש. הכניסו את מכונת הכביסה והמייבש (אם יש) ומדדו את המקום הנותר לכם מסביב. קיימות היום המון אופציות בשוק ליחידות איחסון מודולריות, וניתן גם להזמין אותן אצל נגר לפי הזמנה. חשבו על כל השטח שעומד לרשותכם ונצלו אותו עד תומו. מדפים פתוחים או סגורים, מתלה מאחורי הדלת, מתקן קיר נסתר לקרש הגיהוץ. סל כביסה חכם, וכל דבר שיכול לעזור לכם להשאיר את החלל הקטן הזה מאורגן.

בחרו לה צבעים, ממש כמו לכל חדר בבית צילום: Pinterest
יפו אותה עם אבזור מיוחד: סלי כביסה, בקבוקי תכשירים, קערות וסלים

אם אתם עדיין בשלב בניית הבית, תנו מחשבה (או בקשו מהמעצב/אדריכל) לשים לב למיקום פינת הכביסה בקומה המתאימה בבית, בכדי שלא תצטרכו לסחוב, לעלות ולרדת קומות מיותרות עם ערימות כביסה בסלים. יהיה נחמד אם תוכלו להאיר את הפינה באור טבעי מחלון ואף להוסיף עציץ או שניים עם ניחוחות נעימים. תנו מחשבה לפינת קיפול נוחה, וצרו משטח עבודה כלשהו בסמוך למכונת הייבוש, אם הדבר מתאפשר.

אפשר לצרף אותה למטבח או חדר אמבט אם אין חדר שירות, ואף להסתיר בתוך ארון trendzine.com
נחמד להוסיף לה מתלה פנימי המוסיף גם אופי צילום: Houzz.com
קולבי עץ מיוחדים וקופסאות פח לאיחסון אבקות ומקלות Corrinelivingbeautifully.com
דאגו למשטח עבודה, אפילו קטן לצד מכונת הייבוש/כביסה
נסו למצוא פינה יצירתית לאיחסון קרש הגיהוץ צילום אתר: Country Living

שימרו על פינת הכביסה נקייה ומסודרת, סך הכל זהו אמור להיות החדר הכי נקי בבית. חוץ מזה, אתם מוזמנים לשאוב רעיונות מלקט התמונות שאספתי עבורכם מהרשת. תהנו!

יש מקום להשקעה מיוחדת גם בחדר הכביסה. דלת הזזה מאולתרת
וסל כביסה יצירתי צילום: Pinterest
וכן, יש מקום לטפט ותמונות גם בחדר הכביסה
לאוהבי הוינטייג’ שבינכם…
אין כמו פריטים שאנו אוהבים  צילום: אתר Apartmenttherapy
עציצים תמיד מוסיפים לאוירה
גם תאורה מגניבה לא תזיק צילום:Anne Charlotte Photography/Pinterest

 

מתלה פנימי מעץ. מקפלים והופ, הוא נעלם!
חדר כביסה על פי מרתה צילום:Martha Stewart