ברוב הבתים הוא משעמם, ארוך וצר. עוברים בו בחטף, זורקים תיקים, חולצים נעליים, מניחים מעילים. בשבילנו הוא כאילו לא קיים. אנחנו עוברים בו כל היום, החוצה, פנימה. פנימה, החוצה. לאלה שבאים אלינו הביתה, הוא הראשון לקבל את פניהם. הצצה חטופה אל מעוזינו. הבטחה למה שמחכה בפנים, או שלא. הוא לא חייב להיות מוזנח ומשעמם. אפשר בקלות להפוך את מסדרון הבית שלכם למזמין ומאיר פנים. הנה איך, עם כמה דוגמאות נפלאות.

כניסה פאנקית ומיוחדת

מסדרון הבית יכול להיות מסדרון כניסה, בין העולם שבחוץ לפנים הבית, והוא יכול להיות גם במעבר בין השטח הציבורי שבבית, לבין השטח הפרטי שלנו, החדרים. הוא מהווה כ- 8% מהבית, תקרתו בדרך כלל נמוכה בכ- 20-30 ס”מ מהתקרות הרגילות, ולפעמים הוא צר, אפלולי וארוך. בעזרת אלמנטים פשוטים, נוכל בקלות לעצב מסדרון מואר וחמים, אשר יתקשר באופיו העיצובי לשאר החלל בבית.

צבעוניות מגניבה לבית המודרני
לא חייבים להנדס את הפינה, למראה זרוק וטבעי

ישנם מספר אלמנטים אשר ניתן להשתמש בהם לעיצוב מסדרון:

צבעים: מאחר והתקרה בו לעיתים נמוכה, רצוי להשתמש בצבעים בהירים אשר “יפתחו” את החלל ויאירו אותו.

מראות: במידה והמסדרון שלכם פונה אל חלל אסתטי, ניתן לתלות בו מראה צרה וארוכה, אשר תיתן אשליה של גודל ותרחיב את החלל.

תשארו יחודיים ואל תפחדו להעיז

תאורה: התאורה במסדרון חשובה מאוד. ניתן להשתמש בספוטים הקבועים בתקרה, במנורות לדים זולות, בגופי תאורה עתיקים הנתלים על הקיר, ובתאורת חירום אסתטית החשובה מאוד בתכנון הבית.

איחסון: כמובן שאם יש באפשרותכם, רצוי לנצל את חלל המסדרון לשטח איחסון. גומחות בקיר לאיחסון, או הנחת חפצים יפים, ארגזים יפים, ספסל לחליצת נעליים, כוננית קטנה וכדומה. חפצים אלה, כאשר מסודרים נכון, מקנים גם אוירה ואופי למקום.

אלמנטים ארכיטקטוניים יתנו מקום של כבוד
מסדרון מרשים בבית פרטי, שימו לב לגופי התאורה ולאריחים

שטיחים: אם חלל המסדרון אינו קטן מאוד, הניחו בו שטיחון צר וארוך המקביל לפרופורציות המעבר. השטיח יכניס חמימות, ויתן קצת צבע לאזור. השתדלו לבחור צבעים נטרליים המשתלבים בחלל, אך היו פרקטים והמנעו מלבן ודומיו. זהו אזור מעבר, ואין טעם שיתלכלך כל רגע.

חלונות אורך בכניסה לקוטג' כפרי
שטיחים וחפצים בכניסה כבר נותנים הרגשה של בית
בחרו את החפצים בקפידה

חפצים: חפצים נעימים למסדרון הם שידה לא גדולה ומנורה שתדליקו עם רדת החשיכה. קולבים יפים ומעניינים, כיסא מיוחד או ספסל. מתקן עץ עליו תניחו נעליים או קופסאות נוי המשמשות לאיחסון ונראות יפה.

אלמנטים ארכיטקטוניים: תוכלו להוסיף אלמנטים בגבס ליצור נישות בקיר, להכניס עמוד רומאי מרשים, ליצור תבנית עיצובית, קרניסים וכו’. כל דבר אסתטי, אשר ימשוך את העין וירמוז על התחשבות בפרטים.

גלרית תמונות: שחור-לבן או צבעונית, מסודרת או רנדומלית. הכל הולך.

מעבר לשוחרי חיות
טפט יחודי יעשה לכם את המסדרון
וכמובן שנקנח בכניס כחול-לבן, כלבבי!

חלל המסדרון אינו חייב להיות מהונדס! הוא יכול להיות צבעוני ושמח, אפילו קצת ג’אנקי. העיקר שיהיה לו אופי ויראו שלא שכחתם אותו בעבודת העיצוב. מידי פעם החליפו אלמנט או חפץ וכל החלל ישתנה. הכי חשוב שתשמחו להכנס הביתה!

חלק מהתמונות לקוחות מהאתרים המקסימים הבאים:

http://roomenvy.wordpress.com/

http://www.shelterness.com/

http://marieburgosdesign.com/

http://designheaven.wordpress.com/