הסלון משמש אותנו כחדר האירוח המרכזי בבית. בו אנו מתאספים כל ערב לצפות בטלויזיה עם המשפחה, לארח חברים או סתם לשבת לקרוא ספר על קפה. הוא בעצם המבואה של הבית. אותו פוגשים כל האנשים המגיעים אלינו הבייתה וממנו מתרשמים מי אנחנו ומה הסגנון שלנו. מעין 60 שניות רושם ראשוני כמו בראיון עבודה. ככזה, הסלון צריך להיות פונקציונלי למטרות אירוח, חמים ונעים שיהיה לנו כיף לבלות שם כל ערב, ונקי ומסודר תמיד.

צבעי הריהוט והאביזרים משלימים את צבעי הקירות
צבעי הריהוט והאביזרים משלימים את צבעי הקירות

דברים חשובים לעיצוב חדר המגורים:

צבעים – כל מה שמשקף אתכם ואתם אוהבים על בסיס העיקרון המשולש:

צבע הקירות
צבע הרהיטים
צבעי האביזרים

שלשת אלו צריכים לבוא בהתאמה. קירות בגוונים כהים יותר כדאי לשלב עם ריהוט בהיר/שמנת ליצירת קונטרסט  צבעים. את האביזרים המשלימים (שטיח, וילונות, כריות נוי, מפות) יש לבחור ממשפחת צבעים המתאימה גם לצבעי הקירות וגם לריהוט. לדוגמה, אם בחרתם לצבוע קירות בגוון מוקה אפרפר ובחרת ריהוט לבן או שמנת, את האביזרים בחרו ממשפחת הניטרלים ירקרקים, חומים, או כל צבע דומה שיוסיף חיים לחדר. לא מומלץ לערבב יותר משלשה סוגי צבעים בחדר אחד כדי ליצור מראה אחיד ויוקרתי.

ריהוט – אם בחרתם בסגנון פרובנציאלי או עתיק, שימרו על קו אחיד בריהוט, טקסטילים ואביזרים. ניתן לשלב פריט אחד או שניים מודרניים אך לא לעשות שעטנז או אוסף של פריטים שאינם קשורים כלל. חייב להיות קשר כלשהו בין הפריטים, או בצבע, או בסגנון.

הרמוניה של צבעים וסגנון ריהוט
הרמוניה של צבעים וסגנון ריהוט

אוירה – לכל חדר מגורים ניתן לעצב מראה חמים בעזרת חומרים. החומרים המשדרים חמימות הם בד”כ אלו הבאים מן הטבע.
עץ, ככל שיהיה כבד כך יותר חם. סלים וקש, צמר. כותנה. אור צהוב, וכמובן צבעי האדמה. תוכלו לפזר בסלון סלי קש לאיחסון עיתונים, פרסו שטיח צמר עם צבעים חמים, פזרו מנורה או שתיים על שולחנות קטנים וזרקו כמה כריות בגוונים של השטיח על הספות. ספרייה עם ספרים תמיד נותנת תחושה של חום בבית. אבל רק בתנאי שאתם גם קוראים אותם! שום דבר מזויף לא תופס.

פריטים – כל אוסף פריטים יחודיי לכם מהווה חלק בלתי נפרד ממה שאתם. פנקו את הסלון בפריטים שאספתם במסעות החיים כדי שמי שמגיע אליכם הביתה יוכל להציץ אל מי שאתם. תמונות מיוחדות, עבודות יד שלכם, פסלים או צמחים מיוחדים יכולים רק לשדרג בתנאי שישתלבו נכון בחלל.

אביזרים משלמים תורמים לאוירה ביתית ומשקפים את מי שאתם
אביזרים משלמים תורמים לאוירה ביתית ומשקפים את מי שאתם

פונקציונליות – מעבר לעיצוב יש לחשוב על מקומות האיחסון שלנו בסלון. מזנון או שידה לטלויזיה ומוצרי החשמל. ארוניות לאיחסון דיסקים וספרים. מדפים להצגת פרטי נוי הם גם חלק מהאוירה. הקפידו לשמור על ניקוי אבק, שטיחים וריפודים נקיים וסדר. נכון שסלון מבולגן נותן תחושה של בית, אבל תמיד נעים יותר להכנס לחלל מסודר. חוץ מזה, אתם אף לא יודעים עם מי תחזרו הביתה פתאום.