איזה כיף היה להתעורר הבוקר עם צלילו של הגשם המתדפק על חלוני! אךךךך……….. ככה אני אוהבת! קפה במיטה, עוגיות מרוקאיות לטבול, וסרט איטלקי טוב על הבוקר. אלו החיים! איך שאני מתעוררת, הדבר הראשון שקופץ לי תמיד לראש זה צבעים. מן הסתם, מה אלבש היום? ועל אילו צבעים בא לי. כמובן שזה בעיקר עניין של מצברוח והרגשה, אבל יש גם טרנד, וצבעי העונה, המוכתבים לנו מלמעלה בין אם נרצה או לא נרצה. אז מה תכננו עבורנו גדולי המעצבים השנה? אפשר לומר שהמציאות היא זו שמכתיבה למעצבים, וכך נולדה לה פאלטת צבעים 2012. כנסו לקרוא מה נלבש ועל מה נישן השנה.

סכימת הצבעים ל- 2012

בכל שנה מתקיימים להם מאות כנסים ותערוכות בתחומי האופנה, העיצוב ומגמות כלליות בנושאי צבע, וכולם מושפעים מהמציאות בה אנו חיים. בשנה שעברה (2011) נושא הצבע נקרא “Balance” וכלל בתוכו אלמנטים שהוגדרו: חווה, סדר, בריחה ושבט. רוח הצבעוניות הסגנון וההדפסים נלקחו מנושאים אלו, וניסו להשפיע על אורח החיים המתאזן לאט לאט לאחר המשבר הכלכלי הגדול.

השנה, ב 2012 מסתמן כי מגמות אלה תתחזקנה והנושא ייקרא “Preservation” (שימור). גם הוא צומח מהתפתחות הכלכלה והאקלים החברתי, והרצון הכללי להתחבר לעבר שלנו ולהמשיך אותו בעתיד. המוטיבים המשפיעים השנה על נושא זה יהיו: מורשת, תהליך (המסע שלנו), הגנה והארה. במסגרת “המורשת” נראה הרבה מוטיבים המחזירים אותנו לעבר, שימוש בתחרות ורקמות בעבודת יד, שימוש בצורות גיאומטריות פרימיטיביות, שימוש במתאבנים, פוחלצים ודברים הקשורים לאש וקרח, אומנות עבודת יד מגולפת, עבודות עץ, סימליות דגלים , שטיחי וינטג’ מסמורטטים עם סיפור ועוד דברים המחזירים אותנו להסטוריה.

צבעים עמוקים בחדר האמבט. תמונה מאתר: Maison Decor
חדר מגורים בגווני אפור וחום עם הדפסים גאומטריים בשטיח. תמונה: Maison Decor
צבעים עמוקים גם עם בהיר, מאירים את החדר. תמונה: Maison Decor

צבעי ה”תהליך” יהיו צבעי אדמה, אך הפעם מחוזקים ורוויים בצבע. ירוק חאקי חזק, אפור-חום, צבע כאמל. החומים ייטו יותר לאדום והצהובים לחרדל. צבעי הזהב יבלטו, האדום החזק יככב וגם גווני הטורקיז והירוק-כחול יקבלו במה מרכזית, בעיקר בעיצוב פנים וחלל. בממלכת הכחולים ישלטו הצבעים החזקים גם כן, כחול נייבי, כחול אינדיגו וכחול רויאל יעשו לכם את הבית, השולחן או המיטה. אישית זה מאוד משמח אותי, כי אלו הצבעים שאני הכי אוהבת. יש בהם משהו מעט מלנכולי, אך יחד עם זאת יציב, חזק ומשרה ביטחון.

גם באיקאה עידכנו לנו את הפאלטה. תמונה מאתר IKEA
פריטים בסגול ואפור צילום: IKEA
חדר מגורים של איקאה בצבעים חמים ומזמינים צילום: אתר IKEA

את גזרת ההדפסים תתפוסנה הדוגמאות הגרפיות, מבוכים, מפות עולם, שימוש ב 3D והאומנות הדיגיטלית. את מוטיב “ההגנה” יסמלו פריטים בברזל, זכוכית ממוחזרת, זכוכית מנופחת, כלובי ציפורים עתיקים, תחרות למיניהן המטוות רשת הגנה, אבל רכה. צבעי המטאל, הזהב, הברונזה והשחור מתחילים לעשות קאמבק בקטנה.

באנתרופולוג'י סידרו לנו יופי של כורסאות
חורף 2012 באנתרופולוג'י
סכום הורס של אנתרופולוג'י
תגידו לי שאתם לא רוצים כוסות יין כאלה? צילום:Anthropologie

“ההארה” מסמלת את הרצון להתסכל אל עתידנו, ומבחינה עיצובית היא תבוא לידי ביטוי בביצה המסמלת “לידה”, בצורתה וצבעוניותה, באנרגיה סולרית ושימושיה, בשימוש קראטיבי באקרילים, בהשתקפויות מראה, בצלליות (סילואטות) ובניגודי אור וצל ליצירת מצבי רוח.

ולמציאות מקומית: פוקס הום מציעה מגוון פריטים בצבעי 2012
פריטים במחירים שפויים רשת פוקס הום
כורסא דנית הורסת בקטיפה כחולה של רשת "חפצים"

אז עכשיו שהבנו את נושאי המפתח ומקורות ההשראה לצבעוניות, כיצד נשתמש בהם בעיצוב הבית, באופנה ובאביזרים שלנו? פשוט נאבזר. מי שמוכן להשקיע, יכול להכהות בטון או שניים את צבעי הקירות, להחליף את אביזרי העיצוב לצבעים עמוקים, לחפש פריט אומנות מעץ בעבודת יד ולהוסיף לחלל. לארון הבגדים הייתי מוסיפה צעיף, מעיל, תיק ונעליים בגווני הכאמל והכתום העמוק ומתמקדת בחולצות סגולות וירוקות-טורקיז אשר ישתלבו לכם עם הכאמל ועם כל ג’ינס שתזרקו על עצמכם. על מפות עולם, תחרות ורקמה אני ממליצה כל הזמן, אז עכשיו הם “in” רשמית.

ומה נלבש ב 2012?
התאבזרו בפריטים בצבעי הכאמל ואתם מסודרים
לא חוסכים בצבע!

בסך הכל, אני חושבת שפאלטת הצבעים המתחילה ממש עכשיו היא מאוד חורפית וכיפית, אבל יהיה אפשר בקלות להשתמש בה גם באביב וקיץ 2012. אז שיהיה לכם יום סגרירי ו cozy, אני כבר רצה לקנות לי איזה חולצה חדשה בכחול וירוק, מעיל וכובע. נשתמע בקרוב!

התמונות לקוחות מהאתרים הבאים:

http://foxhome.co.il/
http://www.anthropologie.eu/
http://casaresidence.com/
http://fashioncrackheads.blogspot.com/
http://maisondecormag.blogspot.com/
http://yourhomeonlybetter.com
https://shop.hafatzim.com/