הרבה חברים ומכרים פונים אליי בזמן האחרון לשאול מה כדאי לתלות על הקירות בבית, חוץ מתמונות וצילומים טריוויאלים. אני אישית מאוד אוהבת אמנות קלאסית המשתלבת בטוב טעם עם הסגנון העיצובי של הבית. מה לעשות, תקראו לי “אולד פאשיינד”. גם גלריית תמונות משקפת את הטעם שלי. כי בית זה בית. ובית זה מי שאתם ומה שאתם אוהבים, לא מה יגידו השכנים. אבל אם ביצירתיות חשקה נפשכם, קיבצתי לכם כאן מגוון רעיונות דקורטיביים לקישוט הקירות. השתדלו כמובן לשמור על מידה נכונה ולא להסחף, וכמובן, שלבו בחכמה עם צבע הקיר.

קולבי מכנס ישנים משמשים כאטבי תמונות, צילום:  Apartmenttherapy.com
קולבי מכנס ישנים משמשים כאטבי תמונות, צילום: Apartment Therapy

אוסף צלחות נוי

הלוק עתיק היומין חזר אלינו בשנה האחרונה ובגדול. בפינת כניסה, פינת האוכל, במטבח, או אפילו באחד מקירות הסלון, תוכלו לשלב אוסף צלחות נוי בכל צבע שתאהבו. ניתן לתלות אותן מעל שידה יפה. צריך לתחזקת אותן מאבק כמובן, ואם נמאס, תמיד אפשר להחליף. אפשר למצוא צלחות כאלה אצלי במכירות  הקבועות (יבוא מהולנד) ואולי בשווקי הפשפשים בארץ. בחו”ל בטוח.

אוסף צלחות קיר, מוסיף צבע וסטייל לבית
אוסף צלחות קיר, מוסיף צבע וסטייל לבית
אוסף המראות של אליסון לאלו
אוסף המראות של אליסון לאלו

אוסף מראות

אם נכנסתם לקטגוריית בתים יפים, בטח נתקלתם באוסף המראות המדהים של גברת אליסון לאלו. נוכחתי לדעת שהרבה אנשים אוהבים לאסוף מראות בצורות שונות ומעניינות.

מסגרות ריקות

מסגרות ריקות שיש להן “קטע” יכולות להוות אטרקציה מעניינת על קיר ריק צבוע, על טפט פרחוני יפה, או על מפה עתיקה ומיוחדת.

מסגרת תלויה על מפה עתיקה
מסגרת תלויה על מפה עתיקה
מסגרת בתוך מסגרת מעל שידה
מסגרת בתוך מסגרת מעל שידה


מסגרת חלון ישן
מסגרת חלון ישן

גלריית תמונות

נצלו תמונות ישנות (או חדשות) השוכבות לכם בקופסה בבוידם ומסגרו אותן ב 2-3 סוגי מסגרות מעניינות בחנות למיסגור תמונות. שלבו צבעי מסגרת בצבעים נטרליים, זהב או כסף ושחור. לא יותר מידי.

גלריית תמונות משפחה
גלריית תמונות משפחה
שילוב גלרייה מדויקת בסלון, נקודת עוגן
שילוב גלרייה מדויקת בסלון, נקודת עוגן

מדפי ספרים צפים

ניתן להשיג מדפים במגוון צורות, הנתלים על חלק נכבד מהקיר ומהווים דקורציה מעבר לשימושם כמדף. תוכלו לשלבם עם צבע מעניין בקיר וליצור נקודת עוגן בחדר.

מדפים צפים
מדפים צפים צילום: fopple.com

טפטים מיוחדים

טפטים דומיננטיים במיוחד עם צבעים עזים, יכולים להשתלב עם ריפוד תואם לחלק מהריהוט בחדר, ובהחלט להוות כדקורציה לכל דבר. טפט עשיר וצבעוני לא תמיד מצריך תמונות ועומד בפני עצמו.

במידה הנכונה זה פשוט מקסים
במידה הנכונה זה פשוט מקסים. צילום: Apartment Therapy

מדבקות קיר

לאחרונה יצאו מספר חברות בארץ ובחו”ל במוצרי מדבקות קיר מרהיבים המתאימים לחדרי שינה, חדרי ילדים וסלון. אם העיצוב שלכם בסלון הוא מודרני ונקי, תוכלו בקלות להעשיר אותו עם מדבקת קיר מעניינת, ולהחליפה באחרת כשנמאס. חברת Walli משווקת כאלו מדבקות מגניבות.

מדבקות קיר או תקרה של חברת וואלי הישראלית
מדבקות קיר או תקרה של חברת וואלי הישראלית

קישוט קיר מפירזול

עוד קישוט שאני מאוד אוהבת הוא פירזול דקורטיבי המשמש כקישוט. ניתן לשלבו בחדר המגורים, בחדר שינה, ובמטבח והוא נותן נופך  אצילי לבית. ראיתי כאלה ברשתות הום סנטר לא מזמן ובדרך המשי ברישפון.

קישפוט קיר מפירזול
קישוט קיר מפירזול

קישוט קריאטיבי

אותיות דקורטיביות ומתלי מכנסיים ישנים המחזיקים תמונה (בתמונה הראשונה למעלה) גם יכולים להיות קישוט דקורטיבי מעניין לחדר עבודה.

אותיות קיר דקורטיביות, ניתן להשיג בטורקיז בית יצחק
אותיות קיר דקורטיביות, ניתן להשיג בטורקיז בית יצחק צילום: Style-files.com