שלום יקרים, שמחה לפתוח את השבוע הזה עם משהו קטן וטוב. קוטג’ נורבגי מרענן באמצע היער. מתוק ומזמין להפליא. אתם יודעים הרי שכבר די קשה לרגש אותי בתחום הבתים, והנה אחד שקלע בול וגרם לליבי להחסיר פעימה. זהו פרויקט שיפוץ שנעשה בשיתוף עם מגזין העיצוב הנורבגי Hytteliv וחברת הצבעים השבדית Jotun , ואם תראו מה היה שם קודם לכן, לא תאמינו שזו התוצאה המוגמרת. פשוט תענוג. כנסו (צילום: LADY/Jotun)

Berit חיפשה לרכוש לעצמה בית ובין כל הבתים שראתה, היה קוטג’ קטנטן בן 50 מ”ר בלבד, בודד ביער Lunner. מרבית חייה גרה בקוטג’ים על ההרים או ליד הים, אבל זה הפיצפון שבה את ליבה מיד, והיא ידעה שזה יהיה הבית שלה. בין העצים, קרוב לטבע, עם המון השראה לאומנות. היא פנתה למגזין העיצוב הנורבגי  Hytteliv בהצעה לעצב את הקוטג’ בשיתוף כפרויקט מצולם למגזין, שם הציעה לה המעצבת Siv Brenne לשתף בפרויקט גם את חברת הצבעים השבדית Jotun. הצוות יצא לדרך, והגדיר פלטת צבעים די ברורה וטבעית בגווני ירוק-כחול ובייג’ים שקטים לבית המקסים שיהיה המשך טבעי לסביבתו הירוקה. הוא יהיה שקט ומזמין, חמים ונעים. Berit שרצתה לשלב רהיטים ישנים שהיו לה וליצור מקום חדש לגמרי אשר ישרת את צרכיה, השלימה את התמונה של חלל מנוצל היטב עם פרטי וינטייג’ מקסימים.

photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun

המטבח מואר ומזמין, עם משטחי עבודה מעץ. אוכל מעולה מוגש סביב לשולחן העץ בפינת ישיבה נוחה וכורסאות קש קלות משקל, המתניידות בקלות לעבר חלל המגורים במידת הצורך. הסלון אובזר בספה קטנה ומפנקת  שהושלמה עם כורסא שהיתה אחד מפרטי הריהוט הישנים ש Berit רצתה לשפץ. הקירות שנצבעו בצבעי בייג’ מט (טבעי יותר) קיבלו חיזוק מטקסטיל בגווני אדום-ורדרד המעירים אותו לחיים ומתכתבים בהרמוניה עם צבע הלבנים האדומות סביב האח הבוער. Berit שחששה בתחילה משילוב רב מידי של גוונים, התאהבה לגמרי בתוצאה הסופית.

photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun

חדרי השינה (ההורסים!!) נצבעו בגוון כחלחל-ירקרק (הצבע האהוב עליי ever), מרגיע ונעים. צבע ה Jade המיוחד כל כך, משנה את גוונו ועומקו עם שינוי האור בין בוקר , צהריים וערב ועם חילופי העונות, ומשתלב נפלא עם הנוף המשקיף מבעד לחלון. בחדר האורחים השקיעה Berit במיטת קומותיים על מנת לנצל לגובה את שטחו הקטנטן של החדר, ובשידה מאיקאה לטובת איחסון. קירות החדר נצבעו בגוון בהיר יותר על מנת לרווחו ולהשאירו מואר. בתוספת מזרן נוח ומצעים מעלפים (אלליי…), החדר תמיד מוכן לקבל אורחים בברכה ולהציע מרגוע. סגרו לי לאוגוסט – אני שם.
חדר האמבט שהיה במקור צבוע בכחול זועק עודכן לגוון כלחל-אפרפר עדין, להשלמת האוירה הרגועה. את דלתות הארונית החליפה המעצבת בטקסטיל יפהפה כדי להשוות מראה כפרי לחדר. גם מחלון האמבט זוכה Berit לראות את הפרות מלחחות דשא בעודה מצחצחת שיניים. ואיפה היינו אנחנו כשחילקו פיורדים, איפה?! :-O

photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun
photo: Lady/Jotun

בסדר בסדר, אני יודעת שבית ביער זה לא בדיוק מקור להשוואה אלינו במרכז המזרח התיכון, אבל עדיין: א. יש למה לשאוף  ב. לטעמי, מקור נפלא להשראה, ולו רק לחלום על המצעים ה Oh so gorgeous עם הריבועים הקטנטנים הללו בגוון ירקרק חקי עדין בניחוח נורבגי. שיהיה לכם שבוע קריר ונפלא!

אגב, אתם מוזמנים להכנס ללינק כאן לראות השיפוץ המלא ותמונות “לפני” של הקוטג’ (ולהזדעזע), ולכל גווני הצבעים לבית Jotun ששולבו בפרויקט. ולמעצבת Siv Brenne אני אומרת שאפו!