את מעצבת הפנים קרן בלוך אליאב הכרתי דרך גלעד רדט, חבר שהוא צלם, שקרוב לודאי רובכם מכירים. צילומי הבתים שלו מעטרים את רוב מגזיני העיצוב והוא מוכשר להפליא. לפני מספר ימים תפסו את עיניי צילומי בית שלו שסיקרנו אותי, וביקשתי ממנו את הטלפון של המעצבת. הוא שלח לי, וכך יצא שאני וקרן שוחחנו ארוכות על משמעות המילה בית בעיניה, ובכלל תפיסת עולמה המיוחדת בכל הנוגע לחלל הזה, שעבורינו הוא קודש הקודשים. השיחה זרמה לה כשקרן הסבירה לי את המנטרה שלה בעיצוב בתים (רוח, חומר ושפע מדויק), את התובנות שלה על החיים, אותן פרסמה כסדרה של שבע רשומות מקוריות המתעדות את חייה יחד עם עבודותיה (וכדאי שתקראו אותן בעצמכם). היא גם שלחה לי את התמונות הבאות (שצילם כמובן גלעד רדט, וכפי שהיא מכנה אותו “צלם עם נשמה”) של שניים מאינספור הבתים אשר נבנו עם ההארה של קרן לגבי החיים עצמם. קצת היה לי קשה  להחליט איזה מהבתים אני אוהבת יותר, אז הלכתי על שניהם.

בית ראשון

מעצבת פנים קרן בלוך אליאב

רוח חומר ושפע מדוייק זו מעין משוואה, הכלי להגיע לאיזון – בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין העולם, אזי תבוא השלווה ועימה האושר ואולי אולי גם האהבה עצמית המיוחלת. זו הדרך שלי ורק למי שרוצה. אין הדבר פוסל או מתנשא או מבקר כל דרך אחרת, זו רק הדרך הארוכה שלי, 40 שנה במדבר השופע שלי”. כך מגדירה קרן בלוך אליאב את משנתה. כבר בגיל חמש החליטה בקול רם שתהיה “מסדרת בתים”, “חוקרת חומרים”, “אוספת פרטים”.
“הבתים שאני מעצבת אינם למגזין. הם למגזין הפרטי של החיים בהם, שכל יום יהיה חוויה עבורם, שבאמת יהיה זה מקום משכנם ונפשם”. אני מזמינה אתכם לקרוא את רשומותיה המלווים את הבתים שעיצבה, דרכם היא מגוללת את תהפוכות חייה בשנים האחרונות בהן שינתה מסלול בפן האישי, וליוותה את אמה החולה עד לפטירתה. רשומותיה הכל כך אישיות, נוגעות בצמתים חשובים שעברה בחייה במהלך עבודתה על בתים אלה, ולרגע לא ברור עד כמה היא עיצבה אותם או הם עיצבו אותה. מרגש.

לחצו על התמונות להגדלה.

בית שני

ספרו לנו אם אהבתם. המשך שבוע נפלא!

צילומים נפלאים: גלעד רדט