לא בכל יום אני מוצאת בתים שאני מתחברת עליהם. ככה אני, בחורה קשה. זה מה שכולם אומרים. אבל היום רציתי לחלוק איתכם שני בתים יפיופים באמת, שאני בטוחה שגם אתם תתמוגגו. על העבודות היפות הללו אחראית לא אחרת מאשר שרון נוימן, אחת האדריכליות המוערכות ביותר בארץ על ידי. אין מה להגיד, כל יצירה שלה היא תענוג בפני עצמו. לכל עבודה שלה יש אופי, האיכות גבוהה והפרטים מוקפדים ביותר. אם יש לכם ממון, מה טוב, וגם אם אין לכם, אתם מוזמנים להכנס ולקבל השראה.

דופלקס תל אביבי במושבה האמריקאית מבית שרון נוימן אדריכלים צילום: עמית גושר

דופלקס בתל-אביב

הבית הראשון הוא דופלקס אשר נבנה בשנת 2009 ומשתרע על שטח של 160 מ”ר. הוא נמצא במושבה האמריקאית בגבול ת”א-יפו, בבנין בן שש דירות שנבנה ברוח המקום. הדירה עוצבה ורוהטה בשילוב של פרטי נגרות שתוכננו ברוח התקופה על ידי שרון נוימן עצמה, ושולבו בהרמוניה משגעת עם פריטים אותנטיים שרכשה המשפחה במסע מיוחד לניו אינגלנד. גלויות מקוריות שנאספו מימי הקמת המושבה מעטרות את הקירות, ומהחלונות נשקפים מושאי הציור – כנסיית עמנואל והבתים בשכונה.

חדר המגורים, פרטי הריהוט נרכשו במיוחד בניו אינגלנד צילום: עמית גושר
גופי תאורה מיוחדים שנבחרו בקפידה צילום: עמית גושר
המטבח, כל כך מזמין! תגידו שאתם לא רוצים כזה…. צילום: עמית גושר

הבית המקסים משמש את המשפחה (זוג+ילדה) בעיקר בסופי השבוע ולכן נתבקשה שרון לתכנן ולעצב אותו כבית חמים ומפנק, בסגנון נוסטלגי, בדיוק כמו שהמשפחה אוהבת. לא אלאה אתכם במילים מיותרות, פשוט צללו לתוך התמונות המקסימות.

ועולים למעלה…. צילום: עמית גושר
לקומה מפנקת לא פחות…. צילום: עמית גושר
לחדר שינה רך וחלומי צילום: עמית גושר
וחדר אמבטיה הורס צילום: עמית גושר
גם השירותים ליגה! צילום: עמית גושר

בית במושב חרוצים

בית נוסף של שרון שאהבתי מאוד ונראה לי שגם אתם תאהבו, הוא בית שנבנה במושב חרוצים. הבית בן 300 המטרים הרבועים בנוי על מגרש צר יחסית וארוך מאד ששטחו 940 מ”ר. הפרופורציות של המגרש היוו ציר מחולל לתכנון הבית. בעלי הבית חשקו בבית גדול ומרווח מחד, תוך שמירה על האינטימיות והחיבור המשפחתי מאידך. הפתרון נמצא בפריסת הבית בקומה אחת, היוצרת קרבה למרות המרחבים. הבית מתארגן סביב חצר מרכזית החבוקה בין החלל הציבורי לחדרי הילדים, אליה מגיעים כמעט מכל מקום בבית.

חדר המגורים בחרוצים
איזה יופי של מדף ספרים
חללים מדברים
והמטבח כל כך כל כך…
יחידת עבודה חכמה המוסתרת בקיר
והופ! הבית מסודר

הבית מושתת על ציר אורך המכיל את החלק הפרטי, וחלל ריבועי פתוח בן 120 מ”ר החוצה אותו מכיל את האזור הציבורי. החצייה מחלקת את האזור הפרטי לחלל ההורים הקדמי, ולחלל הילדים האחורי. המימד מודגש ע”י מסדרון ארוך במיוחד המואר במפל אור לכל אורכו דרך סקיי לייט בלתי שגרתי. פתח שקוף בקצהו מהווה קשר יחיד ודרמטי של איזור זה אל הגינה. על הקיר הסגור (המשותף עם הדו משפחתי) תוכנן מדף ספרים לכל אורכו, אך בתום הבנייה התגלתה עצמתו של מפל האור והוחלט לא להפריעו ע”י המדף. הספרייה קיבלה מענה בצורת עמוד ספרים מרחפים על קיר הסלון.

המטבח מזוית אחרת  צילום: עמית גושר
והנה עוד זוית…  צילום: עמית גושר
שמובילה למדרגות  צילום: עמית גושר

חלל ההורים מאורגן כחלל פתוח לחלוטין, כשאזור הרחצה מתמזג עם אזור השינה ע”י ספק-אמבטיה-ספק-מקלחון עגול ומרכזי. קיר בטון חשוף מהווה מוקד, עליו תלוי הכיור מצד אחד, ומצידו השני מוסתרים השירותים (שאר קירות השירותים עשויים זכוכית). ארון ארוך במיוחד עוטף את הדופן הפנימית של החדר ומהווה חצץ אקוסטי מהחלל המרכזי הסמוך. מדפי בטון דקיק מרחפים יוצרים פינת עבודה סמוכה לחלון הענק.

חדר שינה מקסים  צילום: עמית גושר
עם יחידת אמבטיה מפנקת  צילום: עמית גושר
אני כל כך אוהבת את הגוונים האלה  צילום: עמית גושר
רגוע ונקי   צילום: עמית גושר
חדר הילדים  צילום: עמית גושר
ועוד חדר רחצה  צילום: עמית גושר

קו מנחה נוסף היה הקשר בין הפנים לחוץ, וניתן כמעט לומר שהבית הוגדר ע”י “תכנית נגטיב” – תכנון החוץ כמוקד קדם לתכנון הפנים. כמו כן תוכננו פתחים גדולים במיוחד הקושרים בין הבית לגינה. רהיט ענק ורב-שימושי מוקם בחלל המרכזי והפתוח, בעל ארבעה צדדים נגישים. השימוש בבטון נעשה בצורה ייחודית – משטחי פייבר צמנט דקים מהווים את משטחי המטבח ועוטפים את האי, וציפוי מילימטרי של בטון עוטף את אדני החלון, משטחים בחדרי הרחצה וספסלים בגינה.

קצת מבחוץ  צילום: עמית גושר
איזה יופי  צילום: עמית גושר
פינות ישיבה לאירוח בחוץ   צילום: עמית גושר
כי אצל שרון הכל מושלם!  צילום: עמית גושר
מהכניסה  צילום: עמית גושר
ועד הגינה   צילום: עמית גושר

מה אומר לכם? הבחורה יוצאת דופן, ואם אהבתם את עבודותיה, הנה קצת עליה.

שרון נוימן – אדריכלית, מעצבת פנים ומעצבת מוצר. סיימה בהצטיינות את התארים הבאים:
B.Arch באדריכלות בטכניון; M.Sc בעיצוב תעשייתי בטכניון. בעלת תואר ראשון בפיזיקה.
B.Sc. באדריכלות באקדמיית ויצ”ו-קנדה, חיפה ואוניברסיטת קרדיף, וולס;
שרון נוימן אדריכלים” פועל משנת 1996, ממוקם ברשפון ובקיסריה ועוסק בתכנון ועיצוב בתי מגורים, מבני ציבור, משרדים, חללים מסחריים, תערוכות, גני אירועים ועיצוב מוצר. הצוות מונה ארבע אדריכליות.

ובנימה אופטימית זו, מאחלת לכם שבוע מתוק, תבחרו נכון וצאו לשמש המלטפת הזאת!