הפוסט הזה מתאים לחנוכה אפילו מבלי להתכוון. יש בו משהו מאוד ישראלי, והפעם בגולה. יש בי תמיד המון סקרנות לאיך נראים בתים של אנשים אחרים, אבל עוד יותר מסקרן אותי לדעת איך נראים בתים של ישראלים בחו”ל. האם הם מקבלים ציביון מקומי, האם הישראליות שבנו מכה שורשים גם במקום אחר? תשובה לבית אחד כזה מצאתי אצל גילי אונגר, מעצב ומלביש הבתים. זוג ישראלים בשנות החמישים לחייהם שכר את שירותיו לעצב לו בית באירופה, לשם עברו לחיות בשליחות. בואו תראו איך זה נראה מכאן.

מבט לנוף אירופאי צילום: עידו איז’ק

שליחות אקדמית לאחד מהמוסדות היוקרתיים באירופה הביאה את הזוג המדובר לחפש את ביתם הבא בחו”ל. הם פנו לגילי, וביקשו לשכור את שירותיו באיתור הנכס המתאים ביותר לצרכיהם, ובעיצובו, באופן שישמר את הייחוד הישראלי, יאפשר אירוח של משפחה ושל אישים חשובים ויתן להם הרגשה טובה של בית חם. לאחר בדיקת מספר בתים, שרטוטים ותוכניות, נבחר הבית המתאים ביותר. 160 מ”ר של דופלקס עם מרפסת הפונה אל נוף גגות משגע, אליו הותאמו פריטים יחודיים, אשר לוקטו במשך כחצי שנה דוקא בישראל, ונשלחו במכולה. אז למה לא קנו הכל שם אתם שואלים?  לדברי הזוג, חשוב היה להם להביא את ישראל לשם. השפה העיצובית, השפע העיצובי של ישראל על שילוביו האקלקטיים מכל העולם, האומנות הישראלית, כלי הכסף, הריהוט ואף התאורה.

הסלון על פי גילי אונגר צילום: עידו איז’ק
כל הריהוט ופרטי העיצוב הובאו במיוחד מישראל צילום: עידו איז’ק
פינה בהחלט מפנקת צילום: עידו איז’ק
השנדליר ההורס. כן זה מהארץ. צילום: עידו איז’ק
והספות של קסטיאל ששודרגו ורופדו מחדש. צילום: עידו איז’ק
פרטים בסלון… צילום: עידו איז’ק
נכון שזה יפה? צילום: עידו איז’ק
יופי של אופי! צילום: עידו איז’ק

המכולה נשלחה לחו”ל, ועם הגעתה, הגיע למקום גם גילי אונגר, על מנת להלביש את הבית כמו שרק הוא יודע. גילי אונגר הוא מלביש ומעצב בתים מיוחד במינו. באמת שאני לא מכירה עוד הרבה מעצבים כמוהו שמסוגלים לשלב כל כך הרבה פריטים וסגנונות, ולהוציא בית יפה ומעניין. סגנונו היחודי משמר את המתח העדין שבין מינימליזם לקישוטיות במינון חמקמק, על ידי שילוב של שפות שונות בעיצוב, תוך כדי דיאלוג מתמיד עם לקוחותיו ויצירת שפה חדשה. אני אישית, אוהבת את הדיוק והיסודיות שבעבודתו. יקה, זה נקרא בעברית. הבתים שלו אולי לא מדברים לטעמו של כל אחד, אבל מה שבטוח הוא, שלא תראו עוד בית כזה באף מקום אחר.

הבית שומר על אופי ישראלי צילום:עידו איז’ק
שידת עץ בחלל הכניסה צילום: עידו איז’ק

הספות הלבנות של קסטיאל שודרגו ורופדו מחדש, המזנון, שולחן האוכל  והויטרינה, גם הם של קסטיאל נארזו ונשלחו מכאן, ואזת הפרחים המיוחדת של אלמנטו, ריהוט המטבח של איקאה, חדר השינה של לופט בהרצליה פיתוח, המצעים של עילי ברמת השרון אפילו המסגרות של Frame out. הכל נרכש ונשלח מהארץ. אפילו הצלם עידו איז’ק הוטס מהארץ לצלם את הבית. פטריוטיות לשמה!

פינת האוכל הותאמה למטבח הנקי שהיה בדירה צילום: עידו איז’ק
עציצים, פרחים ואביזרים הוסיפו צבע וחום בחלל הנקי צילום: עידו איז’ק
פינת האוכל צילום: עידו איז’ק
צבעוני ושמח אצל גילי אונגר צילום: עידו איז’ק
המדרגות לקומה השנייה… צילום: עידו איז’ק
חדר השינה, נעים וחמים צילום: עידו איז’ק
ומהצד השני…צילום: עידו איז’ק
ופרטי נוי מעניינים צילום: עידו איז’ק

אז אם נשארתם עם סקרנות וטעם של עוד על עיצוביו של גילי אונגר, אתם מוזמנים להציץ לבית אחר שעיצב גילי לאחרונה במרכז תל אביב, בו תוכלו גם לזהות פריטי טקסטיל של BIGGIE BEST ששולבו בעיצוב. הבית שפורסם לא מזמן ב Xnet, הוא עדות נוספת ליכולת המופלאה של גילי לשלב מיליון צבעים וסגנונות ולהרגיש בבית. לחצו כאן  לתמונות נוספות מבתים שעיצב.

כיסויים וכריות של BIGGIE BEST צילום: שירן כרמל
מזהים את Mathew לבית BIGGIE BEST צילום: שירן כרמל
כיסוי מיטה וכריות באפור ובייג’, חדשים של ביגי! צילום: שירן כרמל
מצעי כותנה כחול-לבן תוצרת אנגליה צילום: שירן כרמל

ובנימה אופטימית זו, מאחלת לכם המשך שבוע רטוב וחג שמח!