עוד שבוע נשב כולם סביב שולחן החג ונדקלם כהרגלנו הגדה של פסח, נרים כוס לחיים ונפתח את אביב 2016 באופן רשמי. הבחירות שלי לשולחן החג בזה מגיעות ישר מהטבע, כרגיל. בדי פשתן רכים, פרחים מן הגינה, צבעוניות רכה ומזמינה עם נגיעות אביב כלים לבנים ואויר לנשימה. כמו תמיד, אני דוגלת בפשטות. אל תלכו רחוק ואל תתאמצו מידי. אם אתם רוכשים כלים – קנו כלים קלאסיים לשנים רבות, אם אתם מארגנים זר, שלבו בו ניחוחות תבלין מן הגינה וצבעים אלגנטיים, ואם אתם מבשלים, לכו על מאכלי קונצנזוס שכולם אוהבים לאכול. זוהי שעה של משפחתיות ומסורת, ולטעמי מסורת צריך לחגוג, ולא להמציא גלגל. אם אתם מתלבטים מה לקנות מתנה ואתם לא מכירים את טעמם של המארחים, קלאסיקה תמיד תתקבל בברכה. כלי כסף, צמחים, יין טוב וחיוך רחב – זה כל מה שצריך. מוזמנים להצטרף לנגיעה קלה של שולחן חג שצילמתי, כמו שאני אוהבת. שתהיה לכם פריחה חלומית וחג שמח אהובים! (Styling & Photography: Ronnie de Leede)

הנה כמה מהטיפים שלי לשולחן החג שלכם:

הזמינו את האביב לשולחן החג שלכם. אין כמו פרחי האביב הקורנים שמחה וניחוחות להאיר כל שולחן חג! שלבו פרחים שמחים מהחנות או מהגינה, והכניסו בהם צמח תבלין או שניים כמו ענפי טימין או לואיזה להפצת ניחוח משגע סביב השולחן.

עלה רוזמרין קשור למפית – מפיץ ריח טבעי בשולחן
טבע מתפרץ וניחוחות תבלין על שולחן החג

באווירת האקו-שיק, שלבו טקסטילים וכלי הגשה טבעיים כמו מפות ומפיות עשויים כותנה או פשתן, וכלי עץ בגוונים נייטרלים. השולחן שלכם יראה הדור ומזמין. אל תפחדו להשתמש במפיות בד גם אם תצטרכו להשקיע בכביסה אחת. הן הרבה יותר חגיגיות ממפיות נייר ועושות את כל ההבדל באירוח. אלה שבתמונה של BIGGIE BEST ואני מכורה להן.

מפיות פשתן של BIGGIE BEST

השתדלו לשמור על שולחן אוורירי ואל תעמיסו כלים מיותרים. אם השולחן שלכם לא גדול במיוחד, כלי זכוכית או כלים בצבע לבן יתנו תחושה קלילה יותר ולא עמוסה. השקיעו בכלי הגשה קלאסיים אשר ישמשו אתכם לשנים רבות ותמיד יעשירו את שולחן החג שלכם. אל תיכנעו לטרנדים. אין טעם להוציא הון תועפות על כלים כל שנה מחדש. אני הצטיידתי השנה בכלי הגשה מעץ שתוכלו למצוא בפוקס הום ואולי גם בגולף אנד קו.

כלי עץ מאוסף פרטי מהולנד, קעריות עץ של גולף אנד קו וסכום העץ החדש שלי מפוקס הום
לא משנה מה תשימו, הפרחים הם אלה שיעשו אלכם את השולחן

תכננו שולחן בין 2-3 צבעים ולא יותר. העדיפו שני גוונים מאותה משפחה ועוד צבע משלים על פני שולחן עמוס צבעים, כדי לשמור על תחושת הניקיון והסדר.

העיקר שיהיה לכם חג שמח!