עם פתיחת עונת הקיץ, רובנו חושבים על סידור החצר ושידרוג ריהוט הגן, בכדי לנצל בדיוק את העונה שאחרי הגשמים ולפני השרב. זהו הזמן להשקיע בריהוט חוץ או לחדש את מה שכבר יש. קיץ 2010 יהיה צבעוני  מהרגיל, קליל ומרענן. החומרים המוכרים לנו כמו עץ, מתכת ואלומינוים, ראטן ופלסטיק עדיין מככבים, אך השנה בשלל צבעים וצורות.

ריהוט ברזל ופסיפס של וילה מרוק
ריהוט ברזל ופסיפס של וילה מרוק
עוד מבית וילה מרוק, צבעים עזים וחמים
עוד מבית וילה מרוק, צבעים עזים או רכים

מבין מגוון החומרים מהם עשוי רוב ריהוט הגן המוצע בשוק, ישנם שניים העמידים יותר לתנאי מזג האויר הלוהטים של ארצנו החמה, והם המתכת והעץ. כל השאר, מתכלה במהירות רבה יותר ועלינו להחליפו כל מספר שנים. לפני שאנו מחליטים איזה ריהוט לרכוש,עלינו לקחת בחשבון מספר דברים:

1. תקציב: עלות מערכות ריהוט שונות יכולה לנוע בין 2,000-10,000 ש”ח, בהתאם לסוג ולגודל, אך ניתן להשיג מערכות זולות יותר בחנויות האינטרנטיות או ברשתות הום סנטר ואייס. תמיד רצוי לעשות סקר שוק ולברר לפחות בשלושה מקומות ואז להשוות אותם לחנויות ברשת.

2. סוג החומר: לרשותנו מבחר לא קטן של סוגי ריהוט, החל מהפלסטיק הפשוט, מתכת, ברזל ואלומיניום, סוגי עץ שונים (בורמזי, טיק, אוסטרלי ועוד), וראטן (סינטטי או טבעי) בצבעים שונים. עליכם לחשוב למה אתם מתחברים יותר, ומה יתאים יותר לסגנון הריהוט שלכם בפנים הבית. רצוי ליצור מכנה משותף כלשהו בין הפנים לחוץ.

3. מקום: אם לרשותכם חצר קטנה, כדאי להשקיע בריהוט מתכת או עץ מתקפל, אשר לא תופס הרבה נפח ונותן הרגשה קלילה ומרווחת. לבעלי חצר גדולה יותר, שווה להשקיע במערכות העץ הגדולות יותר בהן ניתן לארח מספר גדול יותר של אנשים. כיסאות ושולחנות מראטן נוטים גם לתפוס נפח ולתת השראה כבדה יותר של סלון בחצר, אם כי תחזוקם גם הוא מהקלים. עוד יש לקחת בחשבון האם הבית הוא שכור או שלכם. לא כדאי לרכוש ריהוט גן כבד או מסורבל אם אתם עוברים ממקום למקום.

4. תחזוקה: חלק מחומרי הגלם מהם עשוי ריהוט הגן דורש תחזוקה רבה יותר, ויש לחשוב מראש כמה זמן ברצונכם להשקיע בתחזוקה. אם אתם נמנים על העצלנים שבנו, או שאין לכם את הזמן והיכולת, עדיף שתלכו על הגירסאות הקלילות יותר של פלסטיק או מתכת, בהן לא צריך מעבר למטלית לחה מידי פעם. ריהוט עץ וברזל דורש צביעה מונעת אחת לכמה זמן, אך אם שומרים עליו נכון, מאריך חיים. עצות מצוינות לתחזוקת ריהוט גן ניתן למצוא באתר גן ונוף. בכל מקרה, רצוי ומומלץ לדאוג לקירוי מעל לרהיטי הגן.

ריהוט בסגנון פרובנציאלי מבית אי די דיזיין
ריהוט בסגנון פרובנציאלי מבית אי די דיזיין

הקיץ הזה, תוכלו למצוא גם שלל אביזרים משלימים לריהוט החוץ. כריות מושב ונוי מקסימות, כלי אוכל צבעוניים, שמשיות ונדנדות בגוונים מרעננים. איקאה הפתיעה השנה בקולקציית ריהוט קיץ ואביזרים מקסימים וזולים יחסית. שם, תוכלו לארגן לכם פינת ישיבה חמודה בכ- 1500 ש”ח. גם ברשת ID DESIGN ניתן למצוא פינות ישיבה מפורזלות לחצר באוירה טוסקנית יפה.

השבדים הלכו על צבעוניות מרעננת  IKEA
השבדים הלכו על צבעוניות מרעננת IKEA

וילה מרוק מציעה מערכות ישיבה מברזל ופסיפס בצבעים מדהימים, ואת כריות המושב תוכלו להזמין באופן אישי לפי הבד שאתם אוהבים. סגנון דומה של ברזל פרובנציאלי ניתן להשיג גם בטורקיז בבית יצחק, בדרך המשי ברישפון וב Pick-Up בגעש. המחירים נעים בין 2,000-6,000 ש”ח.

ריהוט גן כבד וגדול יותר תוכלו למצוא בסניפי GREEN, גנים ושושנים, טולמנס, ווילה טוסקנה. שם תפגשו מערכות מראטן, עץ ומגוון רהיטי מתכת עמידים, הניתנים להגדלה. נדנדות גן יפות ניתן להשיג ב SCAB האיטלקית, וכמובן ברשתות הום סנטר ואייס.

רשת GREEN מציעה מגוון רחב של מערכות ריהוט
רשת GREEN מציעה מגוון רחב של מערכות ריהוט

בכל מקרה, חנויות אינטרנטיות כמו P1000 ו- WallaShops תצענה לכם מחירים אטקטיביים יותר ב10-20% לרוב המוצרים המסתובבים בשוק. שווה לבדוק! כדאי גם לבדוק מבצעים ועודפים של דגמים מסוימים או לחפש את חנויות ה OUTLET של החברות השונות, חלקן מרוכזות באזור נתניה ובית יהושוע.

מבחר ריהוט עץ וראטן צבעוני מבית גנים ושושנים
מבחר ריהוט עץ וראטן צבעוני מבית גנים ושושנים

ריפודים ניתן להחליף ולרכוש חדשים מידי פעם אצל החברה המשווקת. מומלץ גם לרכוש כיסויי פלסטיק (מניסיון) השומרים על הריהוט בעונת החורף. ניתן גם לעטוף אותם בניילון נצמד. תמיד תוכלו לצבוע אותם בצבע אחר והחליף כריות ריפוד או שמשיה, והנה לכם סט לגמרי חדש!