הקיץ כבר פה ואיתו הרצון להתעורר לנוף ירוק ופורח, ולארח בחוץ על קנקן לימונדה או בירה בשעות בין ערביים. לשם כך נזדקק לגינה אחת שמחה ופורחת כל יום, כל הזמן. עם המשימה הקשה הזו אני נאבקת בדיוק כמותכם כבר שנים, בניסיון לשמר את הפרחים יפים ורעננים בדיוק כמו ביום בו הבאתי אותם הבייתה מהמשתלה. זה לא פשוט, אך אפשרי.

1. בואו נתחיל בחשוב מכולם. אם כבר הבאתם את עצמכם למשתלה ורכשתם בהתלהבות רבה את כל השתילים היפים שחייכו אליכם במקום, עשו להם טובה גדולה ואל תשאירו אותם ברכב ללא מזגן אפילו דקה בדרככם הבייתה. אם עשיתם כך, כבר חיסלתם להם חצי מהחיים.

2. מיד בתחילת העונה, רצוי לבדוק תקינות צינורות השקייה, טפטפות ומחשב אוטומטי.

3. הקפידו אחר הוראות הטיפול המתאימות לכל צמח ואל תכפו עליהם שמש או השקייה תכופה מידי אם הם לא צריכים זאת.

4. אל תפחדו לגזום ענפים מתים ופרחים יבשים מצמח שנראה כאילו נפחה נשמתו. עם קצת עזרה וטיפוח עליו וגבעוליו יצמחו שוב ירוקים ורעננים. עצים ושיחים עדיף לגזום על ידי בעל מקצוע – זוהי תורה שלמה.

5. קקטוסים וסוקולנטים למיניהם גם זקוקים להשקייה ותשומת לב. זה שהם קקטוסים לא אומר שאפשר להניח להם forever. תנו להם גם אהבה.

הדשא של השכן תמיד ירוק יותר
מודה, גם אני ירוקה מקנאה…אצל טובה בחצר
אבל ככה זה, הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו…

6. העבירו צמחים השתולים בעציצים לכלי יותר גדול או שתלו באדמה אם שמתם לב שמיצו את גודלם המקסימלי בעציץ בו הם נמצאים. גם הם צריכים space. יו נואו….

7. הקפידו לדשן את הדשא וגם עציצים פורחים לעידוד צמיחה. שימו לב, דשן לעציצים ודשן לדשא הם לא אותו הסוג. התייעצו במשתלות או עם הגנן.

8. אם יש לכם עצי פרי בגינה, דאגו לגזום ענפים מידי פעם, לקטוף את הפירות בזמן כדי למנוע יתושים וברחשים, ולעטוף ברשת עדינה המגנה מפני ציפורים ומזיקים כשצריך.

9. הקפידו לרסס עשבים שוטים ולהדביר את הגינה ממזיקים אשר רעתם מתגברת בתחילת הקיץ. כן, ממש עכשיו.

10. במדינה חסוכת מים כשלנו ההשקייה הופכת למצרך יקר. הקפידו להשקות בשעות 5-6 לפנות בוקר(השעה המומלצת), או בערב לאחר העלמות השמש, והיטיבו עם גינתכם.

וגם טובה מתעוררת כל בוקר לטפל באהוביה
היא משקה, גורפת, גוזמת ומטפחת
היא משקיעה גם בריהוט הגן, מנקה, צובעת ומחליפה אותו אחת לכמה זמן

טיפים בונוס:

– פרחים באגרטל רצוי להרחיק מקערת פיקות או ירקות. הם משחררים חומרים לאטמוספרה הגורמים לפרחים שלכם להזדקן בטרם עת. הפרידו בין השניים, גם אם זה נראה לכם יפה.

– הרחיקו עציצים הנמצאים בתוך הבית מפתחי מזגן ואוורור.

– נוסעים לחו”ל? השקו את העציצים עד אשר צלחת התחתית שלהם מתמלאת במים והשאירו אותם במיקום עם מקסימום אור. אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה יותר משבוע, דאגו שמישהו יגיע להשקות במקומכם.

תודה רבה לטובה פז, שכנתי, אשר ארחה אותי לצילומים בגינה ההורסת. פשוט אלופה עם גינה ממגזינים.

כניסה לבית ממש כמו ממגזין
וזה העציץ שאני הכי אוהבת שם…
אני אשאר לי עם עגלת הצמחים שלי. מה לעשות, כל אחד והיכולות שלו…

באותה הזדמנות, לרגל פתיחת הקיץ, שמחה להזמין אתכם להתחדש בכיסויי מיטה/שמיכות קיץ מבית BIGGIE BEST בעד 30% הנחה על מבחר דגמים. לשבוע אחד בלבד, בחנות הסטודיו בצור משה בלבד (לא באתר). ביקור בתיאום מראש בטל’ 0544.217.008. אשמח לראותכם!

עד 30% הנחה על מגוון כיסויי מיטה/שמיכות קיץ לשבוע אחד בלבד!