מזג האויר ההולך ומתחמם, ולא רק אצלנו בארץ, מוציא אותנו יותר ויותר לבלות את מרבית שעות היום שלנו בחללי החוץ של הבית. מה שהחל עם ג’קוזי בחצר כטרנד האלפיון העליון בשנות השמונים, גרר אחריו יותר ויותר אלמנטים של אירוח ובילוי לחללי החוץ. טאבון ביתי, אמבטיות חוץ, מעשנת בשרים, מדורות אש ואם אפשר אז למה לא בעצם להוציא את כל המטבח ופינת האוכל החוצה, וכך הלך והתעצב לו מטבח החוץ. חלל אירוח חיצוני בו מתקיים כל המפגש, משלבי הכנת הארוחה מול האורחים ועד הארוח עצמו –  חוויה כיפית עם מכסימום נוחות. בין אם יש לכם מרפסת, גג, חצר קטנה או גינה בבית פרטי, ואתם שוקלים להכניס את הטרנד החם הביתה, חשבתי שאולי תרצו לקבל קצת השראה.(צילומים: Pinterest)

Photo: Pinterest
Photo: Pinterest

את מטבחי החוץ ניתן להשיג כיחידות מוכנות או בהתאמה אישית, מקומיות או מיובאות. הם מגיעים במגוון חומרים: בטון יצוק עם גימור מיוחד אשר לא נזקק לתחזוקה, נירוסטה או נגרות אישית, וגם בחיפויי אבן או בריקים לאלה שמעדיפים את המראה הכפרי (אני, אני!). מטבחי החוץ משלבים בתוכם מתקני בישול כמו כיריים, תנור, גריל, עמדות אחסון פתוחות או סגורות וגם ריהוט תואם לאירוח כמו שולחנות מיציקת בטון. ניתן להתאימם גם למרפסות קטנות בדירות – גודל היחידות לרוב מתחיל ממטר וחצי. הטרנד אשר ממש תפס תאוצה בכל העולם משפיע רבות גם על עיצוב פנים הבית וכבר ניתן לראות ריהוט לפנים הבית עשוי מיציקות בטון באותו הסגנון והוא ממש יפה!

יחידת בטון יצוק עם חללי איחסון פתוחים Photo: Pinterest
ויש גם מעץ בהתאמה אישית Photo: Pinterest

שאבי שיק סטייל

יחידת נירוסטה Photo: Pinterest

כמה יעלה לכם התענוג הזה אתם שואלים? אז ככה: יחידות מטבח חוץ ניתן להשיג מ 6000 ש”ח ועד 50,000 ש”ח למפוארים במיוחד, כאשר מטבחים מגניבים סובבים סביב ה 15,000 ש”ח והם לרוב לא כוללים את הגריל עצמו (עוד 2000-5000 ש”ח). יש בשוק היצע ממגוון סוגים ושווה לעשות בדיקת כדאיות, אחריות ואיכות לפני שהולכים על זה.

יחידה עם חיפויי אבן למראה כפרי Photo: Pinterest
Photo: Pinterest
Photo: Pinterest

אם אתם חובבי אירוח (של בשר בפרט), ויש לכם חלל חוץ שתרצו לנצל לטובת מטבח שכזה, אל תשכחו לארגן לכם מתקני קירור בהתאם (מאוורר/מזגן נייד ומקרר חוץ). לא נראה לי שהחל מחודש יולי ניתן לשרוד ארוחה al fresco בחום המקומי. מה אתם חושבים? שיהיה לכם קיץ צונן! לאלבום התמונות המלא כנסו ללוח Outdoor Kitchens בעמוד הפינטרסט שלי)

עוד טיפים לעיצוב פינות אירוח חוץ תמצאו בפוסט “נשב בחוץ? 10 טיפים לעיצוב פינות אירוח בחוץ“.