את הבוקר של יום רביעי האחרון ביליתי בביתה של האדריכלית איקה דוידס-סרוק, ולהגיד לכם את האמת, ממש לא רציתי לצאת משם מרוב כל היופי הזה. גם את איקה הכרתי בחוות הסוסים שהייתה לנו. איקה רוכבת על סוסים כבר שנים, ומשום מה, הגעתי למסקנה שעיצוב וסוסים זה כנראה חיבור שבא טבעי. איקה הסכימה בשמחה להכניס אותנו לביתה אשר בהרצליה פיתוח, ולסיפור שלו.

בסלון של איקה
בסלון של איקה
הכורסאות של פנטהאוז
הכורסאות של פנטהאוז
הפינה בספסל, שלמות
הפינה בספסל, שלמות
מנורת רטרו ירוקה והורסת
מנורת רטרו ירוקה והורסת

את הבית הישן בהרצליה פיתוח, החליטה איקה לשפץ לפני כ-9 שנים בתקציב די נמוך. בקומת הכניסה, נמצאים חדר המגורים, חדר העבודה/משחקים פינת האוכל והמטבח, במלוא הדרו! החלל מרווח מאוד ומרוהט בפריטים מדהימים אשר נאספו ונבחרו בקפידה. פינת האוכל והכורסאות נרכשו בחנות פנטהאוז במתחם קיבוץ גלויות בת”א, את הספסל הלבן בסלון ושידת הטלויזיה בנתה איקה במיוחד והתאימה ריפודים בתכלת. מנורת הרטרו הירוקה נאספה מהזבל שמישהו (לא נורמלי כנראה) זרק. מפינת האוכל יציאה למרפסת המשקיפה על נוף שדות ומרוהטת בסגנון בית קפה צרפתי. גם את המטבח עיצבה איקה לבד. הקו הנקי נשמר גם במטבח, וכך מתגלה יופיים של קערת קרמיקה כחלחלה מעשה ידי האדריכלית מירית שטרן-אשוח, שותפתה למשרד של איקה, הטוסטר האדום וקופסאות הוינטאג’ שכמעט לקחתי איתי הביתה.

מטבח לבן עם פלטת עץ וקערת טורקיזית של מירית
מטבח לבן עם פלטת עץ וקערה טורקיזית של מירית
מבט פונה החוצה, מדרגות ומעברים
מבט פונה החוצה, מדרגות ומעברים

בריצפה שולבו אריחי קרמיקה עתיקים, ואפילו במסדרונות הייתה תחושה של הדר והתייחסות לכל פינה. שידה עתיקה, מכונת תפירה ישנה של זינגר. הסתובבתי שם ולא יכולתי לשבוע מהשלמות הויזואלית.

ואם חשבתם שזה מדהים, חכו שתעלו לקומת החדרים! הקומה העליונה נבנתה בסגנון עליית גג עם תקרת קורות משולשת, צבועה בלבן, עם גג רעפים. חדר השינה של איקה וערן רוהט גם כן בטוב טעם. מיטה זוגית וכורסא עתיקה, ראש מיטה שעיצבה איקה מרופד בבד תכלת, שולחנות צד קטנים עם רגלי איקס ממתכת, ומנורות שולחן ששוות להרוג בשבילן. גם הטקסטילים היו בסגנון רך ורומנטי ומבדי קווילט. חדר הארונות והאמבטיה הצמודים לחדר, גם הם לוו באריחים עתיקים ומנורות תקרה וקיר אשר מיוצרות מבקבוקי קריסטל מיוחדים שעברו הסבה מקצועית. בשלב הזה כבר אין לי מילים.

חדר השינה בעליית הגג, אין דברים כאלה פה
חדר השינה בעליית הגג, אין דברים כאלה פה

למרות מה שציפיתי, הוקל לי כשהגעתי לחדרי הילדים. למרות המראה המתוקתק בכל הבית, חדרי הילדים היו עליזים, קלילים ומלאי חופש פעולה, כמו שצריכים להיות חדרי ילדים. הריהוט נרכש חלקו בדרך המשי ברישפון, או יובא ממכסיקו, והותאמו לו טפטים מפוספסים על חצי קיר.

חדר הילדים של הבן
החדר של יאיר
חדר הילדים של הבת
החדר של אלי

לסיכום, אם אתם אוהבים את מה שראיתם, איקה ומירית ישמחו לעצב/לבנות את הבית גם שלכם.

איקה דוידס-סרוק,   טל’ 052.852.8950

מירית שטרן-אשוח, טל’ 054.456.5800