צמחים הם דרך טובה להוסיף צבע ורעננות לכל חדר. גם לאלה מאיתנו המטפחים גינה, וגם למגדלים צמחים בתוך הבית, חשוב לבחור צמחים אשר יתאימו למיקום. מאחר ולא כל צמח יכול להתקיים בכל תנאי, יש להתחשב במספר גורמים לפני שמשקיעים בצמחיה. יש לקחת בחשבון חשיפה לשמש/צל, רוחות, עונות השנה, כמה זמן יש לנו להשקיע ולטפל בגידולם, מינון השקייה, דישון וכו’.

אני ברוב המקרים מחפשת צמחים רב עונתיים הפורחים כל ימות השנה ואשר ישרדו את האקלים סביב ביתי החשוף לרוחות חזקות. מספר צמחים יפהיפיים מרכישתי האחרונה שעד כה עומדים במשימה:

ציפורן פיירביץ'
ציפורן פיירביץ’

ציפורן פיירביץ’ – צמח מדהים עם עלים מחודדים בצבע ירקרק אפרפר ופרחים קטנים ורודים. צומח כל השנה אך לא תמיד עם פרח. מתפשט במהירות. חי בתנאי חצי שמש חצי צל וגדל בצורה עיגולית. מתאים כשיח בגינה או כצמח בעדנית ומוסיף המון חיים. מיוחד בצבעי העלים.

אגמון נטוי
אגמון נטוי

אגמון נטוי – צמח המעלה חיוך. פרוע ומפוזר משהו עם עלים מחטיים. רב שנתי, קצר חיים המשמש לרוב כצמח בית או מרפסת. עלים דקיקים משתפלים בעלי פריחה כדורית קטנטנה. בבית – זקוק לכמות אור גדולה. בחוץ – מתאים לצל או לצל עם מעט שמש. זקוק להרבה מים.

תלתן
תלתן

תלתן – התלתלן אדום העלים הוא צמח רב שנתי הגדל בצל ומתפשט לרוחב במהירות. לצמח מיוחסים תכונות מרפא והוא מוכר כמטהר דם מלא בנוגדי חימצון ואחד היעילים בטיפולים הורמנליים ובבעיות בערמונית. הצמח מכניס המון צבע וייחודיות לכל גינה.

אלסטרומריה
אלסטרומריה

אלסטרומריה – אחד הצמחים הפופולרים השנה במשתלות הוא האלסטרומריה. מתאים לגינה, לעדנית או בתוך הבית. הוא רב שנתי אם כי בחורף הוא רק ירוק ובקיץ יוצאים פרחיו. עמיד בקור, דורש צל חלקי ושמש והשקייה מרובה. ניתן להשיג בשלל צבעים.

כף קנגרו היישר מאוסטרליה הרחוקה
כף קנגרו היישר מאוסטרליה הרחוקה

כף קנגרו – צמח ממוצא אוסטרלי. נראה פראי משהו ובא במספר צבעים. הוא רב שנתי וחי בתנאי חצי שמש חצי צל.