והנה שוב קרב ובא לו פסח. החג אשר מעיר אותנו מתרדמת החורף ובועט בנו היישר אל זרועותיהם של השואב, המקל והסחבה. ואם כבר ניקיונות, אז למה לא לרענן את הלוק הכללי של החלל הכי גדול בבית בו אנו מבלים כל ערב? אם אריאלה ממפעל הפיס טרם התקשרה אליכם, ישנן דרכים צנועות יותר לשדרג את הסלון. הן דורשות סבלנות, כמה פחיות של רדבול וחבר או חברה שילוו אתכם בתהליך הכייפי. בואו נתחיל.

שלושה יסודות לסלון מזמין: ספה, שולחן קפה, שטיח תמונה: Country Living UK

1. שלשת ה MUST המרכיבים את חלל הסלון הינם ספה נוחה, שולחן קפה מגניב ושטיח איכותי. התמקדו בהם וחצי עבודה כבר מאחוריכם. אם אין ברשותכם הממון להחליף את הריהוט, ריפוד מחדש, צביעה או החלפה של פריטים מחדר אחר יכולה גם כן לעשות את העבודה. לספה פרקטית, בחרו בדים עמידים עם מרקם וטקסטורה מעניינים. גווני אפור, ביסקוויט ומשפחת החומים/פשתנים לא יתלכלכו כל כך מהר וישתלבו כמעט עם כל שאר הצבעים. לאוהבי הגוונים הבהירים – לכו על זה רק אם אתם יכולים לשמור על ניקיון בוהק על בסיס יומיומי. אין turn off גדול יותר מזה של סלון מלוכלך. ראו הוזהרתם.
(אגב, ספה “אבודה” אבל נוחה שחבל לכם לוותר עליה, ניתן לכסות בכיסוי מיטה גדול ויפה הזרוק עליה ברישול שיקי – ראו תמונה)

כיסוי מיטה יפה יכול להיות פתרון טוב לספה אהובה שכבר לא נראית במיטבה. שילוב כריות מעניין יעשיר אותה יותר תמונה: Pinterest
השקיעו בשטיח. הוא אחד הפריטים שעושים את החדר. תמונה: Pinterest

2. הוציאו מהסלון כל פריט שכבר “עשה את שלו” (כריות, וילונות, ריהוט, אביזרים). יד 2, תרומה, משפחה, חברים. בגדול – החוצה.

3. התבייתו על שלשה צבעים משלימים או מאותה משפחה אשר יכולים להשתלב יחד, ובנו לכם לוח השראה המורכב מצבע קיר, סגנון הרהיטים וצבעי האקססוריז. לא ממליצה לערבב יותר משלשה צבעים בחדר, אלא אם כן אתם גילי אונגר ויודעים מה אתם עושים.

בחרו שלשה צבעים והכינו לכם לוח השראה. תמונה: Pottery Barn
בחרו גוונים ניטרליים לקירות ולריפודים. כך יהיה לכם קל לשלב את השאר. תמונה: bhg.com

4. אם יש אפשרות לנסות לשנות מיקום רהיטים לצורה חדשה וטובה – מומלץ לעשות זאת ולזכות בנוף חדש מהחלון.

5. לאחר שצבעתם קירות (אני לא מאנשי הטפטים, לפחות לא בארץ, סלחו לי), מיקמתם את הריהוט החדש והשטיח במקומם בחלל, המשיכו עם השלמת הטקסטיל. וילונות, כריות נוי, שמיכות טלויזיה – חובה. טקסטיל זו הדרך הטובה ביותר לתת לחדר חיים חדשים, צבע, חום ואהבה. למראה עשיר, ערבבו טקסטורות או הדפסים. למשל, כריות עם הדפס פסים, משבצות ופרחים ישתלבו יחד עם צבע אחד או חומר אחד שקושר ביניהן. שימו לב שלפחות גוון אחד מהכריות או השמיכות יהיה זהה לשאר הפריטים בחלל, לדוגמא לשטיח, לוילון, למנורה או לפריט עיצוב או שניים. שמיכות טלויזיה ניתן לקפל בצד על כיסא או בתוך סל, או על הספה/כורסא.

השקיעו באביזרי ריהוט משלימים כמו שולחנות צד, מנורות שולחן ואל תגזימו עם הקישוטים. תמונה: Pinterest
שילוב של הדפסים וטקסטורות בכריות ושמיכות טלויזיה יעשירו את הסלון ויהפכו אותו לביתי וחמים יותר. אל תפחדו לערבב כל עוד יש ביניהם צבע אחד שקושר. תמונה: Pottery Barn

 

6. אבזרו מחדש פריטי ריהוט קטנים ומשלימים. שולחנות צד, מנורות שולחן (אני בעד כמה כאלה בסלון במקום תאורת תקרה), סלי אחסון למגזינים, קונסולה מעניינת. העשירו את החדר אבל אל תעמיסו.

7. סדרו מחדש את הפריטים על שולחן הקפה שלכם למראה חדש. ספרים חדשים, נרות אחרים, עששיות, עציצים קטנים. מידי פעם גוונו את הפריטים. סדרו במגש קטן או החליפו את הקערה שאתם רגילים לראות שם.

סדרו מחדש את שולחן הקפה שלכם עם אביזרים חדשים. זה יתן לחדר מראה חדש. תמונה: Pinterest
הוסיפו עציצים קטנים לשולחן הקפה או לשידה בסלון אם אתם רוצים סלון כמו במגזין

 

8. חלונות – החלפת חלונות יכול להיות שדרוג משמעותי בחלל, לרענן את המראה ולחסוך בעלויות של חשמל אם הם מקנים לכם בידוד טוב יותר ואור. חשבו על זה. זו אמנם הוצאה לא קטנה, אבל אם זו לא דירה שכורה – שווה לבדוק.

9. אם יש לכם קיר ארוך במיוחד ללא חלונות בסלון, הייתי ממליצה להתקין עליו ספריה גדולה ובהירה לתצוגת ספרים, חפצי אמנות ואיחסון פריטים. ספריה גדולה “פותחת” את הסלון ונותנת לו עומק ועניין.

קיר ארוך ללא חלון ניתן לנצל עם ספריה גדולה לאיחסון ותצוגת ספרים/אמנות. תמונה: Country Living

10. סימטריה – אני בנאדם סימטרי. נולדתי ככה ואי אפשר לשנות את זה אצלי בתוכנה. אני חושבת שחדר סימטרי נראה הרמוני יותר בעין, מגדיל את החלל ונעים יותר להיות בו, אבל זאת רק אני. אם אתם תולים תמונות, ממקמים כורסאות או מסדרים פריטי נוי בחלל, השתדלו לעשות זאת באופן סימטרי. תראו שאין עליי.

סימטריה יוצרת הרמוניה בעין ותחושה של חלל גדול יותר בגלל הסדר הויזואלי. שמרו על סמטריה

11. אם יש לכם חלל גדול בסלון, ממליצה לכם ליצור פינות ישיבה קטנות נוספות. פינת קריאה ליד חלון או ליד האח. כיסא יפה בפינת החדר עם כרית קטנה, פופים קטנים באזור אחר. כך החלל יראה מזמין ומפנק.

אם יש לכם חלל גדול בסלון, צרו פינות ישיבה קטנות נוספות. החלל יהיה יותר מזמין. תמונה: Country Living UK

12. ולבסוף, הייתי ממליצה לכם לחפש פריטים ייחודיים. יד 2, ebay, etsy, amazon. קיימות היום הרבה יותר אפשרויות להזמין דברים אונליין שאינם נמצאים בחנויות. לפעמים זה גם יותר זול.

מקווה שתרמתי את שני הסנט שלי ושנהנתם מהתמונות, מאחלת לכם בהצלחה, ואשמח לקבל תמונות מחללים שעיצבתם בעצמכם בעזרת הכתבות. סוף שבוע נעים!

עוד בסדרה: עושים סדר: 20 טיפים לשדרוג המטבח לפסח בתקציב מוגבל