שלום יקרים שלי, אני כל כך שמחה שהיום כבר הגיע. לפעמים זה כיף לחזור לשגרה שלנו, במיוחד אם היא מביאה לנו את הסתיו בקול תרועה גדול, ועוד יותר, אם היא נופלת על יום שלישי – פעמיים כי טוב. היום אני מרחיקה איתכם שוב לאנגליה אהובתי, שם הכל יפה יותר, ירוק יותר, וכן… יקר יותר 🙂 כי אין שום דבר בכל העולם שמשתווה ליופי של הפרחים שלהם. בואו איתי לראות כמה כל כך יפים, שאולי יסיחו את דעתכם, ולו רק לדקות ספורות,  ממה שקורה כאן בארץ. (בתמונת השער: Jamie Aston בסדנאת סידור פרחים, צילום: Matt Russell)

היום רציתי להציג לכן שתי בנות מוכשרות שכבשו את אנגליה עם האהבה שלהן לפרחים. קוראים לסטודיו הנפלא שלהן The Flower Appreciation Society ולאחרונה הן הוציאו ספר, שכל חובב פרחים חייב להחזיק על המדף. הספר כולל עצות שימושיות לטיפול בפרחים, לימוד סידור בוקטים וסטיילינג לעיצוב שולחן עם פרחים. אם אתם מזדמנים ללונדון, כדאי לבקר אותן לסדנא כזו של יום או חצי יום (בדקו את הלו”ז באתר שלהן תחת workshops), זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת וכיפית לביקור בעיר המטריפה הזאת.

ספר חדש: הכל על הפרחים שתרצו בבית שלכם!
הספר נכתב על ידי שתי המוכשרות האלה, אנה ואלי. לא הייתם רוצים לעבוד בכזה מקום? The Flower Appreciation Society
הספר מלווה בסקיצות מגניבות צעד אחר צעד בסידור פרחים, הציוד וכל מה שאתם צריכים לדעת כדי ליצור את הקסם הזה בעצמכם The Flower Appreciation Society

The Flower Appreciation Society

עוד גורו ענק בתחום הפרחים בלונדון הוא לא אחר מאשר Jamie Aston ההורס. אלוף בדורו בסידורי פרחים, בעל בית ספר גבוה ללימוד Floristry באנגליה, ובקרוב גם בהונג קונג. גם אצלו תוכלו להירשם לסדנאות קצרות או ארוכות, למי שמתעניין בתחום. אני כמעט התפתתי, אבל המחירים הם בהחלט לא לכל כיס. בינתיים תתענגו על התמונות וקטעי הוידאו שלו שלגמרי עושים חשק.

אה-שאנטה! טאלנט ענק בשמי אנגליה… ג’יימי אסטון. מעצב פרחים לתצוגות אופנה ואירועי ענק ובעל בתי ספר ללימודי הפרחים צילום: Matt Russell
אוי התמונות האלה, כל כך עושות חשק….מבית הספר של Jamie Aston, צילום Matt Russell
מיצירותיו של Jamie Aston צילום: Matt Russell
Jamie Aston
מתקן לייבוש צמחים Jamie Aston
זר כלה של Jamie Aston

בלוג מופלא ועטור פרסים נוסף העוסק בפרחים, עם טונות של רעיונות יפהפיים וצילומים מרהיבים הוא של Rona Wheeldon, נקרא Flowerona ואתם ממש רוצים לעקוב אחריו. ווילדון היא מאמנת אישית ויועצת לבעלי עסקים בתחום הפרחים, ומעבירה להם סדנאות למדיה חברתית ומיתוג. מה שנקרא, הסתדרה עם הג’וב שלה!

מתוך הבלוג של Flowerona, רוצו לקנות פרחים! 🙂
מתוך הבלוג של Flowerona
כמה יופי…! מתוך הבלוג של Flowerona

ולבסוף, נחזור למשהו מקומי, קצת פחות גלאם, אבל בהחלט מעניין – למי שחובב צמחים כמוני, וחייב לחקור ולהבין לעומק כל דבר שקורה סביבו (מן סקרנות כזו שבסוף תהרוג את החתול…) אני ממליצה לכם על ספר קריאה של הוצאת מטר, בשם “צמח, מה הוא יודע”. אם פעם הסתקרנתם מה מרגישים הצמחים, האם הם שומעים או רואים, התשובה רבותיי היא “כן”! הספר מתאר בצורה די מפורטת את הביולוגיה של הצמחים בתחום החושים ובהשוואה אלינו ואל בעלי החיים, וממש מרתק. אני מאוהבת לחלוטין בצמחים ומתייחסת אליהם ממש כמו לחברים שלי. שמחתי לקרוא שהם יודעים שזו אני ואוהבים אותי חזרה 🙂

מאחלת לכם התאקלמות קלה לשגרה והמשך שבוע מצויין. מאוד רוצה לקבוע תאריך חדש למכירה שנדחתה מחול המועד סוכות. איך מסתדר לכם ביום שישי בשבוע הבא? בינתיים מוזמנים לדפדף בקטגוריית המבצעים. אוסיף לשם פריטים נוספים בהקדם. בינתיים, היו שלום!