עם הזמינות הגוברת של האינטרנט ואמצעי המדיה השונים, ולאחר תקופת מיתון ארוכה בה הרבה מאיתנו נאלצו למצוא לעצמם תעסוקה חלופית, אופציית העבודה מהבית הפכה פופולארית, על יתרונותיה וחסרונותיה. אם אתם כבר שם, או שוקלים מעבר לעבודה מהבית, כדאי שתקדישו מחשבה לעיצוב פינה ראויה, אשר תאפשר לכם עבודה מסודרת ונעימה.

חדר עבודה מושקע ומינימליסטי, הכיסאות הירוקים עושים את החדר
חדר עבודה מושקע ומינימליסטי, הכיסאות הירוקים עושים את החדר

הרבה מאיתנו נוטים להתפזר ברחבי הבית עם מסמכים, מחשבים ניידים, טלפונים ויומנים ויוצרים אוירה כאוטית ובלאגן מתמשך בבית. כאחת שעברה את התהליך, הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון באירגון חדר עבודה ביתי.

בחרו מקום מואר ומרווח עד כמה שניתן
בחרו מקום מואר ומרווח עד כמה שניתן

בחירת מיקום

בשלב הראשון יש למצוא פינה מתאימה בבית, בה ניתן למקם חדר עבודה או פינת עבודה קטנה. בגדול, החפצים להם תדרשו תלויים באופי העבודה: האם אתם מקבלים קהל ומקיימים פגישות? האם אתם צריכים הרבה מקום לאיחסון מסמכים? או שמא מחשב נייד וטלפון בלבד יספקו את צרכיכם. הכינו רשימה של פריטים להם תזדדקו: שולחן, כיסא אחד או יותר, ארונית או ספריית מסמכים, וקיבעו את המקום הכי נוח, מופרד מהבית ושקט. השתדלו למצוא פינה מוארת באור יום טבעי עד כמה שניתן .

תקשורת

הדבר החשוב הבא בעולמנו המתפתח הוא תקשורת. בפינת העבודה תזדקקו לכמה שיותר שקעי חשמל וטלפון. אם אין בפינה המיועדת, תצטרכו להזמין חשמלאי ולהוסיף נקודות. ישנם היום בשוק פתרונות נאים להסתרת כבלים וחוטי חשמל סבוכים. תוכלו להשיג צנרת לכבלים ולדאוג לפינה אסטתית.

שמרו על חדר מסודר ונעים
שמרו על חדר מסודר ונעים

תאורה

אם אין באפשרותכם להקצות פינה מוארת באור טבעי, רצוי לאיש את העמדה באור לבן חזק אשר יקל עליכם במשך שעות העבודה. המנעו מתאורה צהובה, למרות שתוכלו להשלים איתה תאורת ספרייה או ריהוט ייחודי כלשהו על מנת להקנות אוירה חמימה המשתייכת לבית.

דןגמה לפינה מינימליסטית
דןגמה לפינה מינימליסטית

סגנון וריהוט

אמנם פינת העבודה צריכה לתת מענה למשרד אליו הייתם מורגלים, אך מאחר והינכם עדיין נמצאים בתוך הבית, רצוי לשלב את סגנון החדר לשאר הבית ולתת לו מראה קצת יותר חמים ונעים מאשר משרד קר. תוכלו לשלב בו תמונות מעניינות, פרטי ריהוט מקוריים, פרטי אמנות וכו’. חדר העבודה אמור להיות פונקציונאלי, אך אנו מבלים בו שעות רבות וכדאי לשמרו אסתטי ונעים כחלק בלתי נפרד מהבית. ניתן למצוא היום בשוק מגוון רחב של רהיטים משרדיים אשר יכולים בקלות להשתלב במשרד ביתי. חנויות כמו וטסו, my home page, פנטהאוז, חפצים שבנווה צדק, ואיקאה כמובן, מציעות שולחנות וכונניות בצבעים מרהיבים. אם אתם חובבי הענתיק והוינטג’ – בסיבוב קצר בשוק הפישפשים תוכלו לרהט חדר מקסים. גם יחידות ריהוט קומפקטיות יכולות להיות פיתרון לפינת עבודה מודולרית ומוסתרת שתשתלב לכם בבית.

יחידת ריהוט קומפקטית, potterybarn.com
יחידת ריהוט קומפקטית, potterybarn.com

צבעים

חדר העבודה אמור להיות מפרה ויצירתי ולהשאיר אותנו עירניים. אל תפחדו להיות קצת נועזים ולהשתמש בצבעים תוססים. כיסאות כתומים או אדומים, ריהוט עץ בצבעי ירוק או טורקיז, תמונות חיות על הקירות יצרו אוירה חיה ומעניינת ויעוררו בכם את היצירתיות.

אביזרים משלימים

לרשותכם מגוון רחב של אביזרים לאיחסון, החל מסלסלאות קש, קופסאות נוי, מדפים צבעוניים, מגשי עבודה, כוסות וכלים לעטים ועפרונות, ארגזי עץ מעניינים ועוד. הקפידו לאחסן את הניירות, המסמכים והפתקים בצורה מאורגנת והמנעו מבלאגן.

אביזרים משלימים חשובים לא פחות, שלבו עם סגנון הבית
אביזרים משלימים חשובים לא פחות, שלבו עם סגנון הבית