מי מאיתנו לא חולם על חדר אמבט המזכיר סוויטה בבית מלון? אז יש לי חדשות בשבילכם! כמעט כל חדר אמבט ניתן להפוך עם קצת דימיון לחדר מרגיע וכיפי לצלול אליו בסוף כל יום או להתחיל בו את הבוקר.

אמבטיה בצבעים עזים, מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון
אמבטיה בצבעים עזים, מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון

עקרונות בסיסיים לחדר אמבטיה מענג:

מקום – השתדלו לרווח את חדר האמבטיה עד כמה שניתן. הוציאו ממנו חפצים לא קשורים, ארגזים, תמרוקים ישנים וכל מיני שמעטס מצטבר. כי בחדר אמבט – כמה שפחות – יותר טוב. כאמור, אנו מבלים שם כדי להתנקות וכל מאגר מסוגו אינו בריא לנשמה.

צבעים – בחדר האמבט כמו גם בחדר השירותים מומלץ להשתמש בצבעים רגועים ונעימים. אני ממליצה בחום על שילוב של ירוק/כחול/לבן או צבעים נטרלים ממשפחת השמנת/קרמים למיניהם. צבעים אשר בבסיסם גורמים לנו להרגע ומתקשרים לנו עם מים.

חדר אמבטיה יוקרתי, מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון
חדר אמבטיה יוקרתי, מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון

אביזרים – אין להעמיס פריטים אלא לבחור קו אחיד של מספר פריטים מאותו סיגנון אשר יקנו לחדר האמבט נופך מעניין, שובבי או עדין, וישקפו את מי שאתם ומה שאתם אוהבים. רכשו מגבות ממשפחת צבעים אחת או שתיים המתמזגות עם צבעי החדר ואל תערבבו הרבה צבעים צועקים. עוד ממליצה בחום על שילוב עציץ או שניים ירוקים בחדר האמבט. הם מקנים אוירת רוגע, טבע וכמובן – צבע. גם תמונה יפה, כיסא עתיק (אם יש מקום) או מדף מיוחד עם פריטי נוי יוסיפו אופי לחדר.

נגיעות וינטאג', מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון
נגיעות וינטאג', מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון

מקומות איחסון – כדאי לדאוג למקומות איחסון לתמרוקים ומוצרי הקוסמטיקה שלנו בצורה מסודרת ולאיחסון מגבות אם ניתן. רצוי שמקומות איחסון אלו יהיו סגורים בכדי למנוע באלאגן בעין והצטברות אבק.

מדף תצוגה בסגנון עתיק, מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון
מדף תצוגה בסגנון עתיק, מתוך אתר nskwood.net, צלם: קית' סקוט מורטון

ריח – אם אתם רוצים אוירה של מלון – לכו על זה עד הסוף. ליצירת אוירת “יום יום חג”, פנקו את עצמכם במבער שמן, בנרות ריחניים, מלחי אמבט, או כל אביזר אחר אשר יוסיף מימד של ריחניות ורעננות לחדר האמבט והשירותים שלכם. רעיון נוסף לבישום החדר – רכשו עלי לבדנר או ורדים מיובשים במשקל ופזרו אותם בצלוחיות קטנות בחדר אמבטיה. הוא מפיץ ריח רענן, זול ונשמר לאורך זמן. להשיג בחנויות טבע.

אמבט מפנק
אמבט מפנק

כביסה – במידת האפשר, רצוי להפריד בין קודש לחול ולהוציא את פינת הכביסה מתוך חדר האמבטיה. אנו רוצים לשמור על פינת “ההיטהרות” שלנו נקייה מטלאות היומיום. מיותר לציין כי שמירה על ניקיון והייגינה בחדר האמבטיה והשירותים הכרחית בכדי לשמור על חדר מזמין ונעים לשימוש. העבירו ניגוב כל בוקר על הכיור ונקו את האסלה. זה לוקח דקה ומשאיר לכם בית נקי תמיד. החליפו מגבות כל יומיים שלשה.

סגנון מינימליסטי, מתוך אתר designshoot.com
חדר אמבט בסגנון מינימליסטי, מתוך אתר designshoot.com
סגנון מודרני, מתוך אתר designshoot.com
חדר אמבט בסגנון מודרני, מתוך אתר designshoot.com