הקיץ כבר בעיצומו ועונת החופשות כבר החלה. הרבה מאיתנו נוסעים ומתארחים אצל חברים ומשפחה בארץ ובחו”ל וחוסכים לא מעט על בתי מלון וצימרים. אם אתם נמנים על אוהבי האירוח ובא לכם להשקיע בחדר שתוכלו להעמיד לרשות אורחיכם ולהחזיר להם אירוח מפנק, כדאי שתקראו את השורות הבאות.

חדר אורחים נעים ומזמין
חדר אורחים נעים ומזמין

חדר האורחים יכול להיות כל חדר בבית שאינו בשימוש קבוע, ועם השקעה חד פעמית של סכום לא גדול במיוחד תוכלו להפוך אותו לחדר לבבי ומזמין. על החדר להיות מסודר ונקי ולא מחסן לעת מצוא. פנו מקום ועצבו אותו כחדר לכל דבר עם מיטה, שידה, מראה, מנורות, שטיח וכו’. הנה לכם מספר טיפים לעיצוב נכון ולא עמוס מידי.

אחרי שפיניתם חדר והוא ריק לחלוטין, בואו נמלא אותו דברים בסיסיים אשר יהיו נחוצים לאורחיכם במהלך שהותם.

ספה נפתחת מבית נטורה, מושב רישפון
ספה נפתחת מבית נטורה, מושב רישפון
מיטה מתקפלת מבית מילאנו בדינג, מושב רישפון
מיטה מתקפלת מבית מילאנו בדינג, מושב רישפון

מיטה – מאחר ומיטה היא האלמנט המרכזי בחדר, מוטב להשקיע באופן חד פעמי במיטה נוחה. היא יכולה להיות מיטה וחצי, ספה נפתחת או מיטה מתקפלת, אך חשוב ביותר שהמזרן שלה יתמוך בגב כמו שצריך ויהיה נוח. גם לינה לא נוחה של יומיים, יכולה להותיר את האורח שלכם זעוף וכואב למשך החופשה וחבל. מיטות וספות מתקפלות ניתן להשיג היום במגוון חנויות, בינהן נטורה ברישפון (יופי של דברים), פוטונים, מילאנו בדינג, ועוד. כמובן שמיטה זוגית לא יקרה באיקאה ומזרן איכותי הם גם פתרון לא רע. (מחירי מיטה 1500-5000 ש”ח)

מצעים נעימים ונקיים – לא צריך להשתגע עם מצעים יקרים במיוחד במהלך השנה, אבל רצוי ומומלץ להחליף למצעים נעימים ויפים ערב הגעתם של האורחים. דאגו לאוורר ולנקות את החדר יום קודם, ואף רססו מעט ספריי לבנדר על המצעים לריח טוב (59 ש”ח ברשת ל’אוקסיטן). הוסיפו כריות נוחות, שמיכה אקסטרה (בחורף), כיסוי מיטה מכובד וכריות נוי, כדי להשוות לחדר מראה חמים ומזמין.

ארון / שידה – השאירו ארון או שידה פנויים עד כמה שניתן. תוכלו לאחסן בהם מצעים נוספים או מגבות שישמשו אתכם במהלך השנה ואת האורחים במהלך השהות. אם שמתם ארון, תלו מספר קולבים איכותיים לתליית בגדים או מעילים.

פרטי ריהוט ואביזרים מגניבים תוכלו להשיג בשוק הפישפישים
פרטי ריהוט ואביזרים מגניבים תוכלו להשיג בשוק הפישפישים

כורסא/כיסא – מקמו כיסא או כורסא ליד המיטה. מקום נוח בו האורחים יוכלו לשבת לקרוא או להניח דברים. את הרהיטים תוכלו לקנות אפילו בשוק הפישפישים תמורת פרוטות, והם יעשו לכם את החדר בעל אופי מעניין.

שטיח – שטיח ווילונות מוסיפים חום ונעימות לכל חדר. פרשו שטיח אשר קל לניקוי. כמו כן, השאירו לאורחים פינה פנויה להניח את המזוודות.

מגוון רעיונות השראה לחדר חמים
מגוון רעיונות השראה לחדר חמים

מנורה – אני בעד הוספת מנורת לילה בכל חדר אורחים. בדקו מידי פעם שהיא תקינה ועובדת.

מראה – דאגו למראה נוחה גדולה או קטנה באחת מפינות החדר.

מגבות נקיות – השאירו על המיטה סט מגבות של פנים וגוף לכל אחד מהאורחים, ואם הם נשארים יותר מיומיים שלשה, דאגו להחליף להם במגבות נקיות.

אלוהים הוא בפרטים הקטנים
אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

שירותים – דאגו לגישה נוחה לאורחים לשירותים וחדר האמבט. השאירו מקלחת נקייה, מלאי של נייר טואלט זמין, סבון, שמפו ומרכך.

אביזרים נוספים – שעון קטן עם תאורת לילה, אגרטל עם פרחים רעננים, כיבוד זמין, חומר קריאה, סט מפתחות נוסף לבית וגישה נוחה לתקשורת אינטרנט וטלויזיה יכולים רק לשדרג את האירוח. אני אוהבת להשאיר מגש קטן עם “גודיס” ביום הראשון להגעה כדי להגיד “ברוכים הבאים”. זו יכולה להיות צלחת פירות, שוקולד, סט סבונים נחמד או בקבוק שתייה גדול עם כוסות.

תצלום מאתר Elledecor.com
תצלום מאתר Elledecor.com

בקיצור, תוכלו לעצב יופי של חדר בעלות של בין 2,500-10,000 ש”ח, תלוי כמה בא לכם להשקיע, אבל זכרו שאין יותר כיף מלהגיע למקום אחר המריח טוב ומרגיש בבית, ואם נהניתם במקום אחר, תוכלו גם להחזיר טובה בכיף. בהצלחה!