בשבועות האחרונים אני מסתובבת די סהרורית מהמצב הבטחוני ברחובות, מעומק השנאה ההולכת ומתעצמת ברשתות החברתיות ובטלויזיה, ובכלל. אני מניחה שרובכם, כמוני, בורחים הביתה בימים שכאלה. מחפשים את השקט, את הפינה הבטוחה, ולהיות כמה שיותר קרובים למשפחה. אין ספק שבית זה אחד האלמנטים הכי חזקים בעיצובו של כל אחד ואחד מאיתנו. גם אם אתם חושבים שבית זה ארבעה קירות וגג, זה לא. בית זה חוסן. זה אוירה, זה שלווה ואהבה. האדריכלית שרציתי להציג היום מבינה היטב את המשמעות של תכנון בית שנוגע בנשמה. בית שפורט על נימיי יושביו, ומציע נחמה, אהבה וליטוף לכל שעה ביום ולכל פרק בחיים. כי ככה היא בונה אותו, מהיסוד, דרך הנשמה ועד לפרט. בואו תראו. (צילומי הבית:  גלעד רדט)

גליה בר-און היא אדריכלית בוטיק, שרק מהסקיצות שלה כבר אפשר להתאהב בבית, עוד לפני שאתם בכלל יודעים מה הולך להיות בו. היא לא משאירה שום מקום לספק, קושרת בכישרון רב את החוץ לפנים, את החומר לנשמה, ואת המכלול לפרטים הקטנים והכל כך מדויקים. מה שנקרא: My kinda’ girl! היא מתגוררת בנהלל, ושם פתחה לאחרונה סטודיו למוצרי משרד משגעים, אותם היא משווקת בבוטיקים מובילים בארץ. בדיוק כמו בפרטים המדהימים אותם היא מתכננת לבתי לקוחותיה, כך התאהבתי בליין המוצרים המוזהבים שלה לבית ולמשרד הנקראים GALA Private Label.

צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
הריאד – חצר פנימית  צילום: גלעד רדט
חדר המגורים מואר ומזמין צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט

את הבית שלפניכם תיכננה ועיצבה באזור עמק יזרעאל עבור משפחה בת שש נפשות אשר חזרה מארה”ב לאחר שנים מרובות, וביקשה לבנות את בית חלומותיה. כמלאכת מחשבת, שירטטה וציירה גליה את ביתם החדש, סצינה אחר סצינה, פינה אחר פינה, כאשר הצמחיה והחוץ מלווים אותה בהשראה רבה לקראת תיכנון הפנים ועיצובו. העצים, שיחי ורדים, פינת תבלין, יחד עם מתכננת גינות, ארגה גליה בית אשר בעיניי מוגדר כמלכותי ומלא עוצמה, עם טבע לרגליו ובתוכו.

צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט

הבית תוכנן סביב ריאד (מושג מרוקאי המתאר חצר פנימית), בעל עמודי כורכר אשר במרכזם עצי תפוז וגינת תבלין. חלונות הבית הפנימיים פונים לחצר זו ומציפים אותו באור ובניחוחות הצמחים. תענוג!

כמוני בדיוק, גליה מאמינה גדולה בחומרים טבעיים ובשילוב הנכון שלהם, והבית שבנתה מחבר בין אבני כורכר, ריצוף אבן משויפת, אבן חוץ מחוספסת ומאפירה, חלונות ברזל מפרופיל בלגי, מעקות ברזל, פרקט אלון מיושן וזכוכית. בקומה הכניסה ממוקמים החללים הציבוריים של הבית. באמצע המטבח עומד שולחן עגול וגדול שנרכש בארצות הברית. השולחן מקיים את ייעודו והוא הלב של הבית. בית תוסס שבו הילדים רצים, אוכלים, מכינים שעורי בית, מביאים חברים – חיים. חלק גדול מהריהוט בבית תוכנן ועוצב על יד האדריכלית במיוחד עבור הצרכים של בעלי הבית. התובנה היא שהתכנון הוא על מנת לחיות בבית, ליהנות ממנו ולא רק להציג אותו ולהשתעבד לו, טבועה בתהליך היצירה של גליה. בקומה העליונה מוקמו חדרי השינה.

צילום: גלעד רדט
תנור האבן המרשים שתוכנן ונבנה במיוחד, ומעליו אוסף כלי הזכוכית של בעלת הבית צילום: גלעד רדט
גם תאורת הבית תוכננה בקפידה צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט

גליה משלבת פריטים שהיא עצמה מעצבת עבור לקוחותיה ברוב הפרויקטים אותם היא מתכננת. זה כמעט תמיד חלק בלתי נפרד מאופיו של הבית ומסגנונם האישי של בעלי הבית. עוד בשלבי הסקיצות היה ברור לה שצריך להיות בבית הזה תנור גדול ומשמעותי מאבן, כזה שמכנס אליו פינה בחלל. בסטודיו נערמו תמונות תנורי אבן מתקופות ומקומות שונים. אחרי מחקר לא קטן, יצרה את תנור האבן המדהים אשר בסלון. לאחר שעבודות הבינוי הושלמו והאבן עטפה והסתירה את מנגנון הבערה המתוחכם הוסיפה מעל שתי מראות גדולות עטופות מסגרת ברזל, שיובאו מארצות הברית, ולפניהן הוצב אוסף כלי הזכוכית המרשים של בעלת הבית. מה שנקרא, הוט-קוטור!

צילום: גלעד רדט
פינה קסומה בחוץ    צילום: גלעד רדט
בית במלו הדרו   צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
סקיצות שעושות חשק…. צילום: באדיבות גילה בר-און
צילום: באדיבות גליה בר-און
סקיצות גוף תאורה בסלון… צילום באדיבות גליה בר-און

אני אוהבת הכל בבית הזה. את החומרים, את האוירה, את התכנון הפרקטי מבלי לגרוע מהיפה. את האותנטיות של הפריטים ומקוריות החשיבה. את הגוונים והצמחיה הארצישראלית הטבעית לאזור.

כמו הבתים, אני גם אוהבת את הפריטים הכל כך “פיין” שלה, שיוסיפו אור לכל פינה בה יונחו.

קליפס כפית מוזהב ושקיות קפה צילום באדיבות GALA Private Label

לסטודיו של גליה בנהלל ניתן להגיע בתיאום מראש בטל’ 052.537.22.99, ותודה לה על השיתוף. www.galapl.com

בנימה אופטימית זו, מאחלת לכם שבוע שקט וחוזק פנימי. תהיו חזקים, נעבור גם את זה!