שבוע שעבר נשאבתי שוב לתוך המשתלה האהובה עליי, משתלת הגן הקסום ברישפון. הלכתי לבדוק איזה צמחים יתאימו לי לבית החדש לשמש מלאה וחזקה, שהרי הקיץ שולט כאן רוב ימות השנה. חיפשתי צמחים קצת יותר מיוחדים ממה שרואים בגינות בדרך כלל. כאלה שגם נותנים צבע יפה וטקסטורה מעניינת, ואם אפשר גם לא צורכים הרבה מים במיוחד. הנה מה שמצאתי. יפים יפים, אחד אחד.

פטריס לבן ממשפחת השרכים
פטריס לבן

פטריס לבן – ממשפחת השרכים, ואחד היותר היפים שראיתי. יש לו עלים גדולים יותר ולבנים יותר מהשרך הרגיל שאנו מכירים. (פטריס הוא הימני בתמונה). מתאים לשתילה בגינות אבל בצל, למרות שניתן לשתול אותו גם בעציץ בתוך הבית. הוא צומח כל השנה, מתפשט לרוחב וגדל לגובה של 40 ס”מ. מגיע במספר גדלים. 49 ש”ח לעציץ בינוני. מומלץ! מקסים!

ברכיקומה עם פריחה סגולה
ברכיקומה עם פריחה סגולה

ברכיקומה – צמח יפה ואורירי העמיד בשמש חזקה, נותן פרחים בגוון סגול בהיר, מצריך השקייה בינונית. הוא פורך בסתיו, באביב ובקיץ, ובתקופת החורף הוא רק ירוק, ללא פריחה, אבל גם יפה. 12 ש”ח לשתיל.

בטטת נוי בירוק ובסגול, איפומאה
בטטת נוי בירוק ובסגול, איפומאה

בטטת נוי (איפומאה) – צמח יפהפה ומיוחד. מגיע בשני גווני עלים, ירוקים או סגולים. בעל קצב צמיחה מהיר, מתאים לכיסוי שטחים מתים בגינה, ומהר. עמיד בשמש חזקה מאוד ומצריך השקייה בינונית. אין לו פריחה אבל עליו מרהיבים ביופיים. 15 ש”ח לשתיל.

פנטס בורוד
פנטס בורוד

פנטס – צמח רב שנתי, בעל פרחים מיוחדים מאוד המגיעים בורוד, לבן, סגול או אדום. עמידים בשמש חזקה משעה ומעלה, ומצריכים השקייה בינונית. 12 ש”ח לשתיל.

קוריאופסיס צהוב
קוריאופסיס צהוב

קוריאופסיס – זהו צמח בעל עלים מחודדים ופריחה צהובה מרהיבה אשר תכניס צבע לכל גינה. הוא הופך להיות שיח גדול, ומומלץ לשתילה בגינה, ופחות באדנית בבית. פורח באביב ובקיץ וצורך שמש חזקה והשקייה בינונית. 10 ש”ח לשתיל.

זיף נוצה
זיף נוצה

זיף נוצה -שיח “השיבולים הסגולות” שאנו תמיד רואים בצידי הדרכים בכבישים ואף פעם לא יודעים איך קוראים לו. אז הנה, מצאתי. זיף הנוצה מרהיב ביופיו ובצבעו ותמיד נראה מלכותי משהו. הוא חי בשמש חזקה ומסתפק בהשקייה מועטה. בחורף הוא נעלם, אך מתחדש לבד באביב ובקיץ. 56 ש”ח לשיח.

סמבוק סגול
סמבוק סגול

סמבוק סגול – צמח בעל טקסטורה מיוחדת. מגיע עם פרח סגול או לבן. חי בשמש מלאה וחזקה ומסתפק בהשקייה מועטה. מתאים בעיקר לגינות (לא לאדנית), וגדל לגובה. פורח באביב ובקיץ. 56 ש”ח לעציץ בינוני.

אדנית חכמה של גרינבו
אדנית חכמה של גרינבו

בסוף הסיור שלי במשתלה נתקלתי בחוץ באדנית טורקיזית מיוחדת ויפה הניתנת לתלייה על מעקה ומותאמת בעיקר למרפסות בבניין. היופי הזה שייך לחברת גרינבו, ותוכלו להשיגה עכשיו במשתלת הגן הקסום ברישפון במחיר מבצע של 58 ש”ח.

ואם אתם רוצים עוד, תרגישו חופשי לפנות לאורן בטלפון 054.237.0444, אשר נותן יעוץ לגינות. תמורת 240 ש”ח תוכלו לדעת מה בדיוק יתאים לכם בגינה ואיך כדאי לכם לשלב את הצמחים ולטפל בהם. אם תרכשו ממנו גם שתילים, מחיר הייעוץ ירד מסך הרכישה. שתילה בגינה שלכם, בתוספת תשלום. תודה לאורן על הצמחים המקסימים ונתראה בקרוב !