לחץ נגיף הקורונה הולך ומתעצם, ובכל העולם אנשים ספונים בבתיהם ומנסים לייצר שגרה חדשה בין ארבעה קירות, על מנת לא לאבד עצמם לדעת. חלק משמירת השפיות שלי היא לדבר עם לפחות שלשה חברים הגרים מעבר לים מידי יום, לשאול לשלומם ולנסות להפיג את החרדה ההדדית. יש משהו באנושיות הזאת שקצת מרגיע אותי, לדעת שמלבד תמונות הזוועה שאנו רואים מעל המרקעים, ישנם אנשים כמונו, המתמודדים עם משפחותיהם בבתיהם, ויש גם נורמליות מסוימת חוץ מהפאניקה בחדשות. החלטתי לנסות להביא לכם צילומים וחוויות מבתים של חבריי המעצבים בעולם, כל פעם מארץ אחרת, כדי לקבל קצת השראה וחיזוקים מאחרים, ומבתים יפים שתמיד כיף לראות. נתחיל ב Mikel Larrinaga ידידי המעצב המוכשר מספרד.

גם אנחנו רוצים פינת עבודה כזאת, לא?

את מיקל אתם כבר מכירים מבתים שונים שלו שפירסמתי כאן בעבר. הוא מתגורר בכפר שנקרא Gordexola  הסמוכה לעיר בילבאו בספרד, ולמרות ששם הנגיף האכזרי טרם התפשט, תושביו מסוגרים בבידוד כבר זמן מה. שאלתי אותו כיצד הוא מעביר את ימיו נצור בביתו, וכיאה לאחד ברוך כשרונות ענה שהוא בעיקר מבשל, מבלה זמן איכות עם הכלב המתוק, מנגר ומשפץ רהיטים ועתיקות, ומטפח את גינת הבית ואת עצי הבונסאי שלו בהם הוא מתמחה.
מיקל העתיק את הסטודיו שלו לעיצוב הביתה ועובד מפינת עבודה שאירגן בסלון. כחלק מהעברת הזמן הפנוי, השתתף לאחרונה בתחרות ארוחות ערב אותה ערך אחד הספקים הספרדיים. צילומים של שתי הארוחות שצילם בהחלט עושות חשק לארוז מסיכה וכפפות ולטוס לבקר את הבית המיוחד בו הוא מתגורר. גם בספרד נשארים אופטימיים ומקווים לחזור לשגרת עיצוב יפה בקרוב. מאחלת להם רק בריאות ועוד הרבה ימי שגרה מבורכת!

כבר כמעט אביב, אבל לפעמים חוזר קצת חורף, ממש כמו כאן
מנסים לשמור על מורל גבוה עם ארוחות מפנקות
אפילו להשתתף בתחרות עיצוב ארוחות ערב שיזם ספק מקומי למבודדי הקורונה בספרד
ומי אם לא מיקל יודע להשקיע בעיצוב!
אולי גם אנחנו נאמץ את הרעיון, מה אתם אומרים?
איזה גורג’ס!
זאת הארוחה מאתמול שמשהו בה לא עמד בחוקי התחרות אז נאלץ להכין נוספת… הייתי מקבלת אותה בברכה 🙂
אין מה לעשות, לבחור יש טעם
התחביב השני של מיקל הוא עצי בונסאי אותם הוא מטפח בגינת ביתו
הנה רעיון לתחביב חדש!

אוי הבית הזה…
תראו את הנוף, אולי קצת תשכחו מהקורונה
מיקל משפץ ריהוט ועתיקות. יש לו גלריה משגעת בה יש גם פרטי אמנות
והוא הכי אוהב את Pantxo הכלב המהמם שלו אשר מקורו בחבל הבסקים, דוגמן הבית

משתדלים להשאר אופטימיים ומתפללים לטוב!