“שבוע הספר” הוא תמיד חגיגה גדולה לכל חברי תולעי הספרים, אשר קוראים מבוקר עד ערב ומסיימים לפחות שלשה ספרים בשבוע. לפעמים הם גורמים לי להתבייש בעובדה שאני בקושי מסיימת ספר, אחת לחצי שנה. אבל לא בגלל שאני לא אוהבת לקרוא, אלא בגלל שקריאה כרוכה אצלי בשקט נפשי, סביבתי, ויזואלי, ניקיוני. אני חייבת להיות לבד, בלי אף אחד בסביבה, אחרי שסיימתי את כל מטלותיי לאותו היום, ושום דבר אחר אינו מטריד את מוחי הקטן. וכך, כשמצב שכזה כמעט ואינו קיים, אני מצליחה לקרוא בסופי שבוע, אולי. אז פניתי לרמה, חברתי, אחת מתולעי הספרים המוזכרות לעיל, והנה המלצותיה לכם לשבוע הספר. וכשרמה אומרת, רמה יודעת.

ספרים, רבותיי, ספרים. אין להם תחליף!

פרוייקט רוזי מאת גרהם סימסיון, התקציר:

דון הוא פרופסור מבריק לגנטיקה וגבר חכם וחטוב (בזכות אימונים קבועים ותזונה מבוקרת) – אבל כל הסימנים מעידים שהוא לוקה בתסמונת אספרגר. כלומר, יש לו יכולות מנטליות פנומנליות, אבל הוא סובל מקושי להשתלב בחברה ולהביע רגשות, דבר שיוצר לא פעם מצבים מביכים ומצחיקים מאוד. העניינים מסתבכים עוד יותר כשדון מחליט למצוא בת זוג. כדי לנקוט בגישה מדעית יעילה, הוא מרכיב שאלון המיועד למועמדות ל”תפקיד”. אלא שאז הוא פוגש ברוזי – “האישה היפה ביותר עלי אדמות”, לדבריו – שלחלוטין אינה עונה על דרישותיו המחמירות של השאלון, בשל איחוריה הכרוניים, נטייתה לצמחונות ואופיה העוקצני. בתחילה דון פוסל אותה על הסף, אך בהמשך הוא מצטרף אליה למסע לגילוי סוד משפחתי שמעיק עליה. כתוצאה מכך, שגרת חייו הקפדנית מתערערת, והוא נאלץ, לראשונה בחייו, להתמודד עם רגשות תסכול, כעס, דחייה ובלבול.
“הוצאת “אחוזת בית”

פרויקט רוזי

אשמת הכוכבים מאת ג’ון גרין, התקציר:

אשמת הכוכבים הוא סיפור של אהבה בלתי-אפשרית, בתנאים בלתי-אפשריים, שלא ישאיר עין יבשה גם בקרב הציניים שבקוראים. זהו סיפור אהבתם הלא צפויה של הייזל ואוגאסטוס, שניהם מתבגרים חולי סרטן, שיוצאים למסע משותף בעקבות ספר עלום.אבל הסיכום היבש הזה לא עושה צדק לספר המצחיק-מורבידי, החכם, הפילוסופי-אך-לא מתפלסף, השנון והמרגש הזה ולגיבוריו, שנעים בין הקומי לטרגי ובין החיים למוות ובדרך מעוררים שאלות נוקבות על המשמעות של שניהם.
“אבל זה לא ספר סרטן, כי ספר סרטן זה הדבר הכי מבאס שיש” הוצאת הכורסא וידיעות ספרים.

אשמת הכוכבים, רמה ממליצה

משפחת פאנג מאת קווין וילסון, התקציר:

משפחת פאנג הוא קומדיה שחורה שנונה, אירונית ואמפתית, טרגית ומצחיקה. הספר בוחן במקביל את מערכות היחסים בין ילדים להוריהם, את השפעת האמנות על חיי היומיום ואת השאלה האם אנחנו אחראים לחיינו או רק שותפים סבילים לחייהם של הסובבים אותנו. העלילה חושפת את חייהם הסבוכים של בני משפחת פאנג: ההורים קייבל וקמיל, אמני מיצג שרתמו את ילדיהם אנני ובאסטר (מוצגים א+ב) לחלק מיצירת האמנות שלהם.

כיוון שמטרת היצירות היא להפר את הסדר הציבורי ולגרום לעוברים ושווים לפעול (או בלשון הילדים, גיבורי הספר: לא ברור איך אבא ואמא לא הגיעו לכלא) אין פלא שבריאותם הנפשית של באסטר ואנני מעט מעורערת, כמו גם יכולתם להתמודד עם חיים בוגרים. בפתיחת הספר, נאלצים באסטר ואנני (בשנות העשרים לחייהם) לחזור לבית ההורים כל אחד בשל כישלון חיים קולוסאלי. בבית ההורים דבר לא השתנה, והאיחוד המשפחתי מעורר את כולם לבחור בין אמנות למשפחה.
“הוצאת כנרת זמורה ביתן”

משפחת פאנג, אני בדרך לקרוא

ועכשיו להמלצות שלי. אני קוראת בעיקר באנגלית, ולפני מספר חודשים הלכה לעולמה הסופרת האירית, האהובה עליי בעולם, Maeve Binchy. אני קוראת באדיקות את כל ספריה כבר מגיל ילדות, ובדמיוני עוברת מכפר לכפר באירלנד, בין בתים וכנסיות, בין אנשים ודמויות, כאילו גדלו איתי. אני מכירה את כולם בספרים שלה. את החברים והשכנים. סיפור נשזר בתוך סיפור, וכל ספר מכניס אתכם לעולם מופלא אחר, עם הומור, עצב, השראה עצומה ותובנות על החיים. בכיתי שבוע כשנפטרה, ואז שוחרר לאור ספרה האחרון A Week in Winter, אותו אני קוראת כרגע  ל א ט   ל א ט כדי שלא ייגמר, כי אין יותר. הספר מהפנט וסוחף ואני ממליצה עליו ועל כל ספריה בחום רב.

הסופרת האהובה עליי שהלכה לעולמה לא מכבר, Maeve Binchy, אין עוד אחת כמוה

הסופר השני האהוב עליי מכל, הוא Robert Goddard ממדף ספרי המסתורין. שנון, ציני ובעל יכולת כתיבה מופלאה. באנגלית כמובן. לבלוע את הגיגיו בשקיקה. כל עלילה שלו הולכת ומסתבכת עם טוויסטים לא צפויים, והיא תמיד סביב נושא מסוים אשר עם סיום הספר תיוותרו עם ידע חדש על אותו נושא, בין אם צילום, ארכיטקטורה או הסטוריה. פשוט תענוג. האהוב עליי מבין ספריו הרבים הוא Set in Stone, המתאר עלילת מתח הסובבת סביב בית עתיק ומוזר. סוחף!

וגם הוא משדרג לי את החיים… Robert Goddard

בגזרת העיצוב, אמנם הספרים בלועזית, אבל עדיין ספרות, והמלצתי החמה לחובבי הטקסטיל על סוגיו, אבל בעיקר זה העתיק, היא על הספר: The Book of Fine Linen מאת Francoise Bonneville. הספר מספר את הסטוריית הבדים, הרקמות למיניהן, פשתן, כותנה משמעותו בימים עברו וגלגוליו. מצוייד בתמונות מרהיבות של כל מה שאנו אוהבים. תוכלו להזמינו דרך אתר  The Book Depository המשלוח חינם.

למכורי הטקסטיל, מומלץ ביותר

ספר נוסף מעולם העיצוב שאני מאוד אוהבת והוא מיועד למכורי ה”כחול-לבן” נקרא A Passion for Blue & White מאת Carolyne Roehm והוא עמוס צילומים משגעים של עיצוב מלכותי בכחול לבן. הסגנון קלאסי והדור, והוא כולל אוספים מרהיבים, טקסטיל,סידורי פרחים הורסים, כלים, סידורי ישיבה, עיצוב פנים וחוץ. פשוט שווה.

ולחובבי הכחול-לבן בגזרת העיצוב, שווה ביותר
מתוך A Passion for Blue & White

אז עכשיו כשאתם מסודרים עם המלצות, לכו ארגנו לכם את פינת הקריאה למצב cozy. שימו מים במקינטה לאיזה קפה טוב (תערובת הבית של ארקפה תעשה את העבודה מצויין), הסיטו את הוילון ותנו לאור להכנס, וצללו פנימה לדפים. אין משהו טוב יותר מספר טוב להפיג את המציאות המטלטלת שלנו לאחרונה. ואם יש לכם ספרים מומלצים נוספים, שתפו אותנו מטה בתגובות. שיהיה המשך שבוע טוב!

כי אין כמו ספר טוב! צילום Pinterest