בדיוק באמצע של החודש הכי אמצעי בשנה, חשבתי שאולי תרצו לדעת מה הולך היום בעולם עיצוב הבית. אמנם חצי שנה כבר מאחורינו, אבל לרוב, מגמות וטרנדים מגיעים אלינו בקצב צב לעומת שאר העולם. השנה לשם שינוי, הרוב כבר פה. אז הנה לכם כמה מהמגמות העיצוביות בעולם. אתם מוזמנים לאמץ את מה שמדבר אל ליבכם, ולהניח למה שלא. ולאלה מכם אשר לא בעניין טרנדים כלל, גם להשאר בקלאסיקות זה לגמרי בסדר. אז מה היה לנו שם?

מגמות עיצוב ב 2013, הפליז חוזר ובגדול צילום: ELLE DECOR

מתכות – פליז, נחושת וברונזה Huge Comeback שילוב פרטי ריהוט, פיסול ואביזרים משלימים במתכת הצהובה או האדומה שוב באופנה ובגדול. הפליז והברונזה הן דוקא מסוג המתכות המשרות חום בבית ומשלימות את הלוק הארטיסטי. הן מתאימות לעץ, ונותנות יוקרה ועניין בחלל. גם בתחום התאורה תראו אותם עכשיו בכל מקום. בעיניי תמיד היו משגעות.

חפצים ופרטי ריהוט משלים במתכת הכי חמה בשוק!
איזה מעקה מרהיב!   צילום ELLE DECOR

הצבע – ירוק Green rules! כפי שהזכרנו בתחילת השנה, ירוק האמרלד אשר נבחר על ידי פנטון לצבע השנה, כיכב במדורי העיצוב השכם והערב, אך לא רק הוא. 50 גוונים של ירוק והיד עוד נטויה. יש בו משהו מרגיע ושמח בצבע הזה, שעוזר לנטרל כל אוירה ולהכניס בה חיים. החל מבקבוק מי סן פלגרינו ועד טפט עם הדפס. בלי כל קשר, ירוק זה הצבע שלי!

ירוק, הצבע הכי יפה בסקאלה. צילום ELLE DECOR
ולא רק אמרלד

קישוטים בין אם אלה קישוטי קיר, קרניזים, פרגודים דקורטיביים או כל אביזר מיופיף שכזה, חוזרים השנה לכותרות. אולי זה ברוח הרומנטיקה שנפלה עלינו או השראה מתקופה ויקטוריאנית, קישוטי הקיר משחקים תפקיד חשוב השנה בעיצוב. אבל הכל עניין של טעם, אתם יודעים, וכמובן בלי להגזים.

קישוטים זה אומר גם טפטים מגונדרים
או קירות עם עיטורים (וגם ירוק)

תחרה ובהמשך לקישוטי הקיר, גם התחרה הרומנטית עושה קאמבק ומתחרה על מקומה החל מטקסטיל סטנדרטי ועד שילוב באהילים, ובפריטים נוספים אשר אינם בהכרח מגזרת הטקסטיל. יפה ומוסיף אופי.

תחרה עדינה ורומנטית

הצבע – בייג’ לאחר הצבעים החזקים שבאו איתנו מהשנה שעברה, הצבע בייג’ וגרייג’ (אפור בייג’י) תופסים במה. משהו בהורדת הטונים ובנייטרליות עושים לנו שקט בראש ובעין. שילוב של גוונים שונים של קרם ואוף-וויט ועיצוב שליו, נראים יותר בבתים לאחרונה – התשובה לחדרים הצבעוניים והצעקניים של השנים האחרונות. (ואני לא מדברת על הלבן והאפור של השאבי שיק שאנו תקועים עליו לנצח…)

אף אחד לא יגיד לא לחדר בייג’
תראו מה מצאתי, גם בייג’, גם טאפט ואפילו ירוק יש בחדר!

  DIY is here to stay – עבודות אומנות, פסלים וענתיקס’ סצינת העיצוב חוזרת לעבודת כפיים ול craftsmanship. פסלים, פרטי ריהוט עתיקים בעבודת יד, אומנות קיר צבועה וכל יצירה שמישהו עשה ולא יצאה ממפעל כלשהו, הם המפתח היום לבית עכשיוי, יצירתי ובעל אופי. לא עוד פריטים קנויים מחנויות עיצוב מפוארות, אלה פסלים וקערות שטרחנו והכנו במו ידינו בחוג או סדנא, קנינו בשוק ומישהו עמל לפני שנים רבות, או כאלה בהזמנה מאומן.

אומנות היא הדבר היחידי שיהפוך את הבית שלכם ליחודי באמת
עשו זאת לבד, חפשו פיסים או הזמינו. אין שניים אותו הדבר.

 

עתיקות יכניסו לכם אופי חם לבית. פריט אחד בחדר מספיק. צילום Country Living
ריהוט חדש בחלל עתיק

הדפסים – בוטניקה Step into my garden אם לא נוכל להיות בחוץ, נביא את החוץ פנימה. הדפסי בוטניקה עתיקים וחדשים מציפים את הטקסטיל והנייר שאנו רואים לאחרונה. תמצאו אותם על כריות, בתמונות, בניירות עטיפה ועל מוצרים. הבוטניקה מחזירה לנו את הטבע לחיים, אבל בשבילי זה אף פעם לא הדבר האמיתי. בשביל לראות ציפור או פרח, צאו לגן!

בוטניקה רעננה על הקיר
הדפס בוטניקה על כרית. הכניסו את הגינה הביתה
קיר גלריה של הדפסי בוטניקה

 

הדפסי בוטניקה על טקסטיל משגע צילום: Country Living

אז עכשיו, אחרי שהחכמתם, צאו לחנויות וחפשו את הבשורה. שתהיה לכם שבת טובה ומוארת וניפגש כאן בשבוע הבא עם טיפים חדשים על איך לשמור על הכסף שלנו שהולך ונעלם מהר יותר בכל חודש. stay tuned!