זה נכון שאני ילדת טבע באופי, וחיי הכפר הם משהו שאני לא יכולה בלי, על אף שגדלתי כילדה עירונית לחלוטין עד לתחילת שנות העשרים שלי. יחד עם זאת, האני האחר שלי אוהב אסתטיקה נקייה ובהירה, ומתלהב מכל גחמת עיצוב סקנדינבי טהור.  לאחרונה התמכרתי קשות לסדרת הטלויזיה “הממשלה” המשודרת ביס, העוקבת מקרוב אחר חייה של בירגיטה, ראש ממשלה דנית, המפלסת דרכה כאישה בעולם כוחני של פוליטיקה ותככים, ולעיתים משלמת מחיר כבד בחייה האישיים. צילומי הסדרה, הסטיילינג, האופנה השיקית, ועיצוב החללים, העלו בי געגוע לקווים הנקיים של העיצוב הקר והנקי של הסקנדינבים. ובכל זאת, מצאתי לכם תמונות מלאות השראה של דירה בשטוקהולם, אשר הושכל לשלב בה חום הכפר. אז ככה זה נראה אצל השבדים.

המעצבת לנה אדל אלינדר (Lena Adele Alinder), המתגוררת בשטוקהולם, עיצבה את דירתה (כ- 100 מ”ר) בדיוק כמו אחת שגרה כ- 10 שנים קודם לכן בכפר סקנדינבי בצפון המדינה, וסירבה להפרד ממנו גם באמצע העיר. היא בודהיסטית, דוגלת בפנג שווי, ואוהבת את סגנון הוואבי סאבי. ככה נראה הבית שלה בשילוב שלשת האלמנטים יחד. תענוג.

המטבח הלא גדול הותאם לצרכי האיחסון  צילום: Martin Lof
אין מה לעשות, ראלף לורן שלי מככב גם פה עם טפט קיר במטבח  צילום:Martin Lof
המטבח משמאל ופינת העבודה מימין צילום: Emma Mattsson

 

הסלון מואר ואוורירי עם סטודיו קטן כפינת עבודה צילום: Martin Lof
חפצים מהודו ומסין וגם אוכף מהחווה. ככה משלבים. צילום: Emma Mattsson

 

פינת האוכל רוהטה בסגנון כפרי ותמונות הסוסים מקנים לה את קסם בית החווה בו גרה קודם לכן צילום: Martin Lof
בית זורם וכיפי צילום: Emma Mattsson
לנה אדל עם חבר. מעצבת, עיתונאית ובעלת חנויות. צילום: Emma Mattsson

 

הצצה אל חדר השינה צילום: Martin Lof

 

אדמוניות ורודות מאירות את החדר  צילום: Martin Lof

photography by MARTIN LÖF for the Skona hem website
and Emma Mattsson for www.SvD.se

ובחזרה אלינו, משלוח חדש מ BIGGIE BEST הגיע זה עתה, עם שלל רב של פריטים ה-ו-ר-ס-י-ם! אתם מוזמנים להציץ בחנות האינטרנטית ובעמוד הפייסבוק ולהתענג על פריטים. רכישות כרגע תתבצענה דרך האתר, טלפונית או במכירות שאודיע עליהן מראש. לצערי הרב, מאמציי הרבים לארגן לנו פינה נתקלים בקשים ביורוקרטיים מעצבנים של מושבים. תתאפקו עוד קצת וניפגש אצלי בחצר כמו פעם. נשיקות ושבוע טוב!