עונת המנגלים החלה ועימה כל ההכנות הכרוכות באירוח בחוץ. אם אתם נמנים על בעלי החצר המרווחת, והחלטתם להצטרף לשורות המנפנפים המקצועיים, הנה לכם תורת תיחזוק המנגל בקצרה. אם תקפידו על בחירת גריל נכונה ותשמרו עליו כהלכה, תוכלו להינות מכלי זה עד כ- 15 שנים.

BBQ
תחזוקת הגריל תשמור עליו לשנים
  1. שמנו את הגריל לפני כל שימוש כדי למנוע מהבשר להדבק לרשת הגריל. השתמשו בשמן איכותי אשר עמיד לחום גבוה. שמן חמניות או שמן חריע יעשו את העבודה.
  2. לאחר השימוש, הסירו שיירי מזון מרשת הגריל וסגרו את המכסה. אם אתם משתמשים בגריל גז, הגבירו את החום לגבוה למשך 15-20 דקות, כבו את הגז ובעוד רשת הגריל חמה, שפשפו אותה עם כדור נייר כסף או מברשת ברזל.
  3. אפשרות נוספת להסיר שיירי מזון שרופים מרשת הגריל היא לכסות אותה משני צדדיה בנייר עיתון רטוב, לעטוף בניילון ולהשאיר בחוץ למשך לילה. למחרת, פתחו ושפשפו.
  4. פעם בשנה, מומלץ לנקות את הגריל עם חומץ לבן מהול במים. יש לשפוך קצת מהנוזל ולסגור את מכסה הגריל לפחות לשעה ולתת לחומץ לעשות את העבודה. אחרי שעה, הסירו את המכסה ונקו.
  5. אחת לכמה זמן בדקו אם צינור הגז שלכם תקין, ללא חורים או דליפות. הברישו עם מים וסבון לאורך הצינור והחיבורים, וחפשו בועות. אם מצאתם, נתקו אותו מבלון הגז, והזמינו טכנאי לתיקון, או רכשו צינור גז חדש. (ניתן להשיג ברשתות הום סנטר ואייס)
  6. בעת סילוק הפחמים מגריל פחמים, חכו לפחות 24 שעות לאחר כיבוי האש לפני שאתם מפנים אותם לפח האשפה. גם ניצוץ קטן יכול לגרום לשריפה במיכל סגור.