אז נכון שמה לנו ולקריסמס, ונכון שזה לא ממש קשור אלינו, אבל מה לעשות, ככה אני. חייבת לחגוג הכל. במיוחד כשהחגיגה היא כל כך יפה ומקושטת. לפני שנישאתי, הייתי נוסעת כל קריסמס למקום אחר לספוג אוירת חג, כי בחו”ל יודעים לחגוג כמו שצריך ולא בכאילו. שם לא חוסכים על קישוטי רחוב וחלונות ראווה. כשנישאתי להולנדי המעופף שלי, סוף סוף הייתה לי סיבה אמיתית לחגוג קריסמס, לקשט את הבית ולהכין הודו וכרוב ניצנים, אפילו כשהוא בכלל לא היה בעניין. השנה לא צילמתי כי הבית פצפון ויש לי עץ קטנטן, אבל מה שכן הבאתי לכם, זה מקבץ קרימסי מארצות סקנדינביה, ארץ הסנטה והאיילים. שם הקריסמס קפוא במיוחד! כנסו.

קריסמס סקנדינבי, מתוך הבלוג של נינה הולסט stylizimo

הבית הראשון נמצא בערבות הקאנטרי השבדי, והוא שייך לסטייליסטית והצלמת מארי דליס קרלסון ומשפחתה. הוא קושט במוטיב מינימליסטי בצבעי לבן וירוק, והוא עדין עדין. בארצות סקדינביה אוהבים פשטות. אפילו ענפי העץ עירומים, והוא סמלי לחלוטין. הלבן נותן את הטון רוב השנה, וגם הקריסמס לרוב חיוור. נדיר שתראו שם עיצוב באדום. מארי הכניסה את עצי האשוח כמעט לכל חדר. מי אמר שצריך רק עץ אחד ועוד בעונש בפינת הסלון?

קריסמס בקאנטרי השבדי   עיצוב וצילום:מארי דליס קרלסון
עץ מינימליסטי ועיצוב בירוק ולבן, עיצוב וצילום: מארי דליס קרלסון
עץ בכל חדר עיצוב וצילום: מארי דליס קרלסון
האדום היחידי שמצאתי בסביבה הסקנידנבית עיצוב וצילום: מארי דליס קרלסון
נכון שזה יפה ככה? עיצוב וצילום: מארי דליס קרלסון
נגיעות של אדום בחדר שינה רומנטי ורך בסגנון שאבי עיצוב וצילום: מארי דליס קרלסון
גם חדר האמבט מקושט עיצוב וצילום: מארי דליס קרלסון

בית שבדי נוסף החליט ללכת על קרימס לבן לחלוטין. הבית בעיצובה של שרה אליסון ל Real Living. אפילו השירותים נראה חגיגי. למי שאין שלג בגזרתו, הנה רעיונות איך להכניס אותו הביתה בכל זאת…. הצורות הגאומטריות משתלבות נפלא באופי החלל, ומי מכם שאוהב את סגנון המוצרים, יוכל להתענג עליהם בחנות האוסטרלית The minimal Store.

קריסמס לבן בשבדיה צילום: Chris Warnes for Real Living
קישוטי קריסמס מאוריגמי
אופים לקריסמס
שולחן חג מינימליסטי
גם חדר האמבט לובש חג…

הבית מטה שייך לסטייליסטית הנורבגית נינה הולסט, בעלת הבלוג stylizimo, אשר מועמד לבלוג השנה של Elle Decoration המקומי. אתם מוזמנים לדפדף בו ולהצביע לנינה ההורסת. לא יודעת אם תאהבו את המונוכרומטיות הזאת או לא, סביר להניח שחלקכם יתעלף עליה, וחלקכם יצקצק בגרונו. אני בין אלה שלא מסוגלים לראות הכל בשחור ולבן, והדבר היחידי שדיבר אליי שם היה העץ הירוק. יחד עם זאת, הסטייל עדין ומוקפד כיאה לסקנדינבים. ג’ינג’ר, זה לא.

קריסמס נורבגי של נינה הולסט מהבלוג stylizimo
מונוכרומטיות עדינה
הצמחים וכלי ההגשה הם הרמז היחידי לחג
מטעמי חג עושה חשק…

 

עיטורי איילים בלבן ועצים בכסף, כמה יפה

 

 

אוצרות מבחוץ. גם לי יש כאלה שאספתי בגינה…

 

ועץ אחד גדול ומרשים
וברור שאי אפשר בלי מתנות…
הם אוהבים הרבה עצים קטנים. השנה אימצתי את הגישה הזו
למשל כמו זה. וכמה יפים הנרות הדולקים בבתים הלבנים

 

ועוד כל מיני יפים וטעימים…

אחרונים חביבים הם הדנים. אני כל כך אוהבת את עבודות העץ שלהם. הם תמיד מזכירים לי את היערות המרשימים שטיילתי בהם באזור, את העפרים המתוקים שמסתובבים חופשי, ובכלל את היופי שבנטירליות החיוורת שלהם. נכון שהרוב הוא לבן, אבל העץ מוסיף לפריטים חמימות נהדרת. המוצרים המקסימים הללו שייכים למותג הדני Oi Soi Oi, ואני לגמרי מאוהבת בו. מה אתם אומרים?

דקורציה חגיגית מעץ של המותג הדני Oi Soi Oi
לבבות מענפים של Oi Soi Oi
נו, תגידו אתם, זה לא מטריף?
או זה?
כאלה עם לבבות יש גם אצלי בחנות של ביגי בסט למי שאוהב…
עוד קצת אהבה
זה יפה אבל לא בשבילי. זה היה פעם למישהו על הראש 🙁
שתפתח לנו שנה אזרחית נפלאה!

בנימה חגיגית זו, אני מאחלת לכם סוף שנה נפלא! תמצאו על מה לחגוג. תקשטו, תבשלו, פתחו שמפניה ושתו, גם אם זה סתם בשביל הכיף, כי הנה חלפה לה עוד שנה אזרחית, על פגמיה וברכותיה, ואנחנו עוד כאן. אז תחגגו את החיים! אוהבת אתכם המון, ומאחלת לכם 2014 ח-ל-ו-מ-י-ת! (אתם מוזמנים לבקר אותי בחנות באודים למבצעי סוף שנה לפני שאני טסה לחופשת הקריסמס שלי).

הבתים לקוחים מהבלוג הנפלא My Scandinavian Home