כשפנתה אליי העיתונאית אודית לוריין בלקין בבקשה להשתתף בהפקה של שולחנות חג עבור MAKO LIVING, שמחתי אבל גם קצת התבאסתי. סוף סוף, פעם אחת בחיים שלי, לא אצטרך לארח השנה. אני אורזת את עצמי ואת פרנקי וטסים לחופשה בפרובאנס. כן, בדיוק בראש השנה. בלי ארוחות חג גרנדיוזיות, בלי אירוחים, בישולים, קניות, נקיונות. פעם ראשונה בחיי. ואז חשבתי, מה, שוב לסדר שולחן?? אבל לא יכולתי שלא להיענות לאתגר המגניב. היינו חמישה מעצבים, וכל אחד התבקש לעצב שולחן חג, כאילו זה היה אצלו בבית. אז ברור שמיד התארגנתי על סט כלים עתיק ויפהפה, קיבצתי את שאר הפריטים מקולגות, משפחה וחברים, ונענתי לאתגר. הנה התוצאות והצצה אל מאחורי הקלעים.

שולחן החג שלי במאקו LIVING

נפגשנו בבאר של סבא, גן אירועים בפאתי פתח תקווה, שבהחלט ראוי להקרא “אחד המקומות היפים שראיתי בארץ”. המעצבים הנוספים שהוזמנו למשימה היו חבריי למקצוע, אורית מטווילינגן, עמי מקאווליני, שלי מהבאר של סבא ושלומי אילני, מעצב הבית של ZER4U. אחרי קפה ומאפה, הא ודא, התקבצנו כל אחד סביב שולחנו להתחיל במלאכת העיצוב. אין ספק שחבריי היו הרבה יותר יצירתיים ומקוריים בקישוטי השולחן  ובצבעוניותו, אבל אני זה אני, ובשבילי שולחן חג זה דבר עם לובן, הדר ואלגנטיות. הקלאסיקה הישנה בעורקיי ואנגליה היא מקור השראה בלתי נדלה עבורי.

הצלם ליאור בעבודה. שששש.... לא להפריע!
וגם אני נדחפתי וצילמתי בעצמי
והנה מקרוב שתראו איך מירקתי את כלי הכסף

כמו שסיפרתי לאודית ששאלה אותי מה חשוב לי בשולחן חג, אמרתי שחג מבחינתי הוא סיבה להתקבצות. משפחה, מורשת, מסורת. דברים שעוברים מדור לדור. סיפורים, חוויות וצחוקים. זו ההשראה גם לליקוט הכלים שעוברים מבית סבתא, המפות הלבנות עם הרקמות של פעם, הנרות החגיגיים, צחצוח כלי הכסף. יש משהו מאוד מרגש בלהתכונן למפגש חגיגי שכזה. באירופה הקלאסית של פעם כל ארוחה הייתה טקס, ואני מאוהבת בטקסים האלה.

שלומי אילני מ ZER4U בפוזת האומן החושב
מרים לנו שולחן יצירתי למופת על טהרת הג'ינס והתחרה
עם איך לא, פרחים חגיגיים בכתום

נכון, יש בזה משהו מאוד טרחני, וערימות של כלים שצריך אחר כך לשטוף, לייבש, לנגב להחזיר. אבל גם זה מבחינתי, חלק מהחברותא והחוויה של חג. סיפורים פיקנטיים על ניגוב הכלים, ליד הכיור. (כלים עתיקים לא שוטפים במדיח!) צחוקים ובדיחות שיש רק בשולחן חג. כולל המריבות עם החמה וטקס פתיחת המתנות לפני האוכל. לי, זה כיף.

אורית זילברמן מטווילינגן שסיימה בזריזות לפני כולנו והמשיכה לעבוד כאילו כלום
בעוד שליאור מתעד בשקט את פרץ הססגוניות שכיכב בשולחנה
כמה שמחה בשולחן אחד!

מעבר לעובדה שכל אחד מהמעצבים הרים שם שולחן למופת, ססגוני, מקורי ויפהפה, שמחתי לראות איך כל אחד מאיתנו לקח את שולחן החג שלו למקום אחר ושונה, עם נגיעות של טאץ’ אישי. הייתה אוירה מרגשת באויר, קרקרנו סביב ליאור הצלם עם המצלמות האישיות שלנו והפרענו בלי סוף. במיוחד אני. 🙂

נאוה ועמי מקאווליני עם ערכות מנייר אה-לה-בתיה-עוזיאל
עם שולחן מקסים וחם
ששימח את כולנו
וצוות הבאר של סבא שהשתלט גם על העצים מסביב
ופיזר המון פרחים ואהבה
המקום הנפלא הזה שנקרא "הבאר של סבא"
כל כך עשיר ויפהפה ומלא בירוק
עם תפאורה של גן אנגלי באיזו אחוזה...
שלא לדבר על פריטי העיצוב הפזורים בו בטבעיות

אז אחרי שסיכמנו את שולחן החג, שמחה לבשר, שלבקשתכם, ולכבוד החג, אהיה פתוחה גם מחר, יום שישי 14.9 בין 10:00-14:00 לאלו מכם שרוצים להשלים קניותיכם לחג. בשבוע הבא אהיה בחופשה והחנות תהיה סגורה, וגם לא אהיה זמינה, אז שלא תחשבו אני לא עונה…

ובקרוב מאוד גם לי יהיה מקום משלי, והוא יהיה גם שלכם!

אני גם שמחה מאוד לבשר לכם כי החל מאוקטובר, תוזמנו באופן חגיגי לחנות הרשמית והחדשה של BIGGIE BEST, שתפתח במושב עין ורד. עמלתי קשות למצוא מקום ראוי ויפה כמו באגדות שלי, ואכן מצאתי. הזמנה רשמית עם פרטים נוספים תצא עם חזרתי מחו”ל, אבל שתדעו שבהחלט יש למה לחכות! דברים חדשים ויפהפיים יחכו לכם מיד אחרי החג.

משאירה אתכם לדפדף בתמונות היפות. מאחלת לכם שנה נפלאה, מלאת חוויות מרגשות, עמוסת כל טוב ועטופה בהמון אהבה! נשתמע בקרוב!

תודה מקרב לב למיכל מארטמיס, קיבוץ מעברות שתרמה לשולחן קנדלברות משגעות וסכו”ם, ולרונית ואסף מטורקיז האוס על הכוסות. תודה מיוחדת לרמה אבירן על סט הכלים המרהיב שקיבלתי במתנה לחג (כזה שהיה של סבתא של סבתא שלה מאנגליה!)