לרוב ברינסון הגעתי דרך הסוסים, כמעט כמו כל דבר אחר בחיים שלי. הוא אחד הצלמים המוכשרים שפגשתי, מאלה שיודעים לתפוס את הקומפוזיציה בצורה מדויקת להפליא, להבליט את החלל בצורתו האופטימלית ולייצר עניין בתמונה, כך שלא תוכלו להסיט את מבטכם ממנה. מעבר לעובדה שגם הוא וגם בת זוגתו, ג’ל שארפ ברינסון שהינה מעצבת פנים ידועה, מוכשרים בצורה בלתי רגילה, יש להם לופט ששימש כביתם בתחילת הדרך, וכיום משמש כסטודיו לצילום של ברינסון, וכמקום אירוח לחברים ומשפחה המגיעים לביקור מחוץ לעיר. סקרנים? אתם מוזמנים להתרשם מחלל שאין לי ספק שתאהבו. כי זה בדיוק אנחנו.

מפעל עתיק למחרשות וכלי עבודה לחקלאות הוסב לביתו/סטודיו של הצלם Rob Brinson

את החלל המדהים הזה באטלנטה, ארה”ב רכש רוב לפני כ 23 שנים, עוד כשהיה בתחילת דרכו, והמקום היה מפעל עתיק למחרשות עוד משנת 1800. המבנה המדהים חורש על כ 600 מ”ר, אשר מתוכם חלקים מן החלל מתנשאים לגובה של כ 7.5 מטר. הוא מוקף ביותר מ 1000 שמשות, מה שתורם רבות לאיכות המקום כסטודיו לצילום עם כמות האור הנכנסת פנימה, אבל תנסו לישון שם, נראה אם תצליחו… המפעל העתיק שוכן ברובע העסקי Westside באטלנטה, ולמרות שלפני 23 שנים היה די נטוש, כיום הוא לב אזור הבילוי, העסקים והעיצוב התוסס של העיר.

הייתם יכולים לישון עם כל האור הזה?? מעל ל 1,000 שמשות מאירות את חייהם של הזוג ברינסון
חדר העבודה של רוב. את סלסלאות המתכת מצאה ג’יל, זוגתו, בשווקי דייגים
הכיסאות בחדר הישיבות של הסטודיו הן מזכרת מבית הוריו וראשי התיבות RL הן של שמו של סבא, אבא ובן

 

את הספה קיבל במתנה מג’יל לחדר בו הוא תולה את צילומיו ועובד, בתנאי שהכלבים יהיו מחוץ לתחום

ג’יל ורוב שיפצו את המקום והתגוררו שם בתחילת דרכם כשש שנים, עד שעברו לבית אחר והשאירו את המקום כסטודיו בלבד וכמקום מפלט לסופי שבוע. לא ברור כיצד החזיקו מעמד שם שש שנים עם 180 רכבות החולפות סמוך לשם ביום, אבל רוב מודה שהוא כבר אינו שומע אותן כלל. כשרכש את המקום, לא היה לא מושג איך יהפוך את החלל העצום הזה למקום המאפשר מחיה בו. רוב פנה לחברו הטוב ושיכנע אותו להשקיע במקום ולהפכו למרכז אומנות אשר ישמש כמוזיאון לשימור המסורת החקלאית, וכך נעשה גם שימוש ויזואלי באלמנטים מעולם המחרשות כחלק מעיצוב המקום. הוא שמר על אופי המפעל העתיק והוסיף חן רב ואופי ללופט, שלא לדבר על ההשראה שהמקום נותן.

אוסף בקבוקי סודה עתיקים. ג’יל שהיא מעצבת מובילה, בוחרת בקפידה כל חפץ
חדר האמבט
הכיורים והברזים נרכשו בשוק עתיקות, והשרפרף נמצא בשולי הדרך…
ארון בגדים בלי סוף בחלל הגדול…

סגנון העיצוב תואם את גחמותיהם של שני בני הזוג עם נטיה לאהבותיו של רוב. “הבית שלנו הוא הבייבי של ג’יל והסטודיו הוא הממלכה שלי” מסביר רוב. כאשר שימש הסטודיו כביתם הפרטי, מוקמו חדרי השינה והמגורים בחלק העליון עם קירות שכיתרו את החדרים. לאחר שעברו לביתם החדש, הוסרו הקירות לחלוטין ומי שמצפה לישון שם היום, מתעורר עם אור ראשון.

חלק מהחללים במקוםמ תנשאים לגובה של 7.5 מטר
המקום עוצב בעיקר לפי טעמו של רוב הפעם, זוהי הממלכה שלו
אלמנטים מחלקי המחרשות נשמרו והמקום משמש גם כמרכז אומנות לשימור המסורת. החפצים שולבו בעיצוב החלל בצורה מיוחדת ויפה

 

דלתות ישנות ופריטים עתיקים מעטרים את החלל המשודרג

הכיסאות המשגעים בחדר הישיבות היו במקור של אמו משנות החמישים, רופדו מחדש על ידי ג’יל והם אחת המזכרות הבודדות מבית הוריו. רוב רכישותיה של ג’יל עבור הסטודיו היו מציאות בשווקים ודברים עזובים שאספו מצידי הדרכים, מה שבהחלט מראה שלא תמיד צריך הון כדי לעצב מקום עם אופי.

מרכז לשימור מסורת חקלאית, בית ,לופט, סטודיו לצילום – אטלנטה, ארה”ב
רוב ברינסון וג’יל שארפ-ברינסון והכלבים. משפחה יוצרת…

Photography: Rob Brinson