תמיד קראו לי “טיפוס מסודר” ואפילו הגדירו את המקצוע לי (מנהלת תקשורת שיווקית) כ”מתכנן אירועים” ולאט לאט בלי שאשים לב החלו הרשימות להשתלט על חיי. לכל דבר שהייתי צריכה לארגן בחיים הכנתי רשימה. רשימת מכולת, רשימת תפריט לארוחת הערב, רשימת סידורים שצריך לעשות, רשימת תשלומים לאותו החודש, רשימת מתנות שצריך לקנות ועוד ועוד רשימות בלי סוף. לא יכולתי לזוז לשום מקום בלי הרשימה שלי.

כבר אי אפשר בלי
כבר אי אפשר בלי

עם הזמן הבנתי שהרשימה על הדף לא רק שעושה לי סדר בראש, אלא גם סדר לא קטן בכיס. התחלתי לתכנן שבוע מראש מה אוכלים ולערוך את הקניות בסופר לפי אותה רשימה. רשמתי לי את ימי ההולדת של חברים ומשפחה לאותו החודש ותכננתי את תקציב ההוצאות בהתאם. לפני כל אירוח רשמתי לי בדיוק את התפריט שרציתי להכין וקניתי בדיוק את המצרכים שצריך לפי הרשימה.

הרשימות עזרו גם לאחר שהפכתי להיות מובטלת לא מעט זמן עם המיתון האחרון. ימים שלמים ישבתי וחשבתי במה אעסוק, איזו עבודה אחפש ומה אעשה כל היום בבית. מצאתי את עצמי עושה רשימה גם לזה. מה הדברים שאני יודעת לעשות הכי טוב. לכתוב, ליצור, לעצב, לחדש, לבחור דברים יפים. וכך הגעתי למסקנה שבמקום לשבת בבית ולא לעשות כלום אולי כדאי שאנסה להעיר את הרשימה לחיים ולעשות איתה משהו. והנה קם לו אתר.

סדר בראש = סדר בכיס
סדר בראש = סדר בכיס

תכננו. ורישמו. הרשימות מסדרות לנו את הראש והחיים. החזיקו מחברת ליד שולחן העבודה או המיטה וכשיש לכם דקה זמן העבירו רעיונות, דברים שצריך לעשות או לקנות. תכננו מראש סידורים או מטלות לפי נושאים או מיקום. מפו לכם את הדברים החשובים ביותר ומחקו את מה שלא באמת צריך. למדו לחשוב מהר ויסודי ונצלו את זמנכם וכספכם כראוי.