אחד הטרנדים הכובשים את עולם עיצוב הפנים לאחרונה הוא ה- Modern-Rustic. הטכנולוגיה המתקדמת הרגילה אותנו לשפע ונוחות אשר קשה לוותר עליהם בקלות, אך רובנו מוצאים את עצמנו מתגעגעים לפשטות של פעם, לעיצוב חלל עם אופי וחום, ובקיצור לבית חם אבל נוח פונקציונאלית. עד היום נטו לחשוב כי עיצוב מודרני המאופיין בקווים חדים ונקיים, בחומרים קרים ובצבעים מונוכרומטיים למדי חייב לעמוד בפני עצמו, ואילו העיצוב הכפרי הכולל אוסף רהיטים ישן ומרופט מהשוק יכול להתקיים רק בסביבה כפרית וירוקה. כל הכלאה בין השניים הרימה גבה אצל המבקרים ונראתה כלא מקובלת. אז איך בכל זאת?

מבנה עתיק עם פרט וילון מודרני בצבע אפור עכבר
מבנה עתיק עם פרט וילון מודרני בצבע אפור עכבר

לאחר שהרמנו את הרף טכנולוגית, השתדרגנו עם מסכי LCD תלת מימד, מקררי side-by-side ענקיים, תנורי אפייה תעשיתיים ו- kitchen Aid, פתאום קמנו בבוקר לסביבה מתכתית עויינת, רובוטית משהו וקרה, והבנו כי בלי קמצוץ של חום ואהבה, זכרונות ומגע אדם פשוט זה לא יעבוד. וכך, רובנו חזרנו לחפש שורשים אבודים. משהו שיזכיר לנו את ימי התום של אמא ואבא, וסבא וסבתא. הבית המודרני-כפרי יכול להיות במרכז עיר סואנת, ועדיין לתת לנו תחושה של בית חם.

מטבח כחול של Sherrill Canet במבנה עתיק עם קורות קשת
מטבח כחול של Sherrill Canet במבנה עתיק עם קורות קשת
שילוב קיר נירוסטה מודרני בחלל קוטג עתיק  צילומים מאתר  odietmoblog.com
שילוב קיר נירוסטה מודרני בחלל קוטג' עתיק צילומים מאתר odietmoblog.com

החומרים הקרים המאופיינים עם הסביבה המודרנית כמו המתכות למיניהן, נירוסטה, זכוכית, בטון מעובד יכולים להשתלב עם חומרים אורגניים וטקסטורות מחוספסות, חפצים פרובינציאלים מהוהים, אשר עברו כברת דרך בחיים. ניתן לקחת חלל כפרי (מעטפת חיצונית), בית ישן עם אלמנטיים מיוחדים כמו קורות, חלונות בסגנון עתיק או רצפת אריחים של פעם, קשתות  וכו’ ולשלב בו ריהוט מודרני ומוצרי חשמל מתקדמים, או לחלופין לעצב דירה חדשה עם קווים מודרניים ולשלב בה ספת וינטאז’ ומזנון פרובנציאלי ולקבל בשני המקרים שלמות ויזואלית.

צילום מאתר  newhouseofart.com
צילום מאתר newhouseofart.com

צבעים וטקסטורות משחקים תפקיד חשוב בשילובי עיצוב מסוג זה. אם יש ברשותכם בית בסגנון מודרני, תוכלו להוסיף לו נופך כפרי על ידי הכנסת צבעים נטרליים על הקירות (אולי עם טקסטורת וואש של פעם), שנדליר מעניין, פריט ריהוט או שניים משוק הפשפשים, שטיחים, כריות או כלי מיטה רומנטיים בסגנון עתיק. וילונות רכים הנושקים לרצפת בטון אפורה יכולים בהחלט לתת מראה מאוזן. אם המצב הוא הפוך והינכם גרים בבית כפרי עם קמין עצים וקריניזים עם דקורציה על הקירות, תוכלו עדיין לשלב ספה לבנה בעיצוב נקי ולידה כיסא עתיק. במטבח, תוכלו לשלב ארונות בסגנון מודרני יחד עם ויטרינה עתיקה לאחסון כלים, צבועה בצבע חם ומיוחד. תמונות משפחה ממסוגרות במסגרת אחידה ומסודרות בצורת גלריה עם קווים ישרים גם יוסיפו נופך מודרני על קיר בצבע מוקה בבית כפרי, ויתנו לו מראה עכשיוי.

פרטי וינטג בחלל מודרני והפוך, בהרמוניה מושלמת   notebookmagazine.com
פרטי וינט'ג בחלל מודרני והפוך, בהרמוניה מושלמת notebookmagazine.com
צבעי אדמה נייטרלים וחומרים אורגניים   kellymurray.com
צבעי אדמה נייטרלים וחומרים אורגניים kellymurray.com
קיר גלריה מודרני בבית ויקטוריאני
קיר גלריה מודרני בבית ויקטוריאני
חדש-ישן ובעיקר נוח
חדש-ישן ובעיקר נוח