הבית שרציתי להציג לפניכם הפעם קצת שונה מאלו שאתם רגילים לראות בבלוג. הוא לא כפרי ולא מודרני, אלא קולוניאלי. מה זה סגנון קולוניאלי אתם שואלים? כל מה שהושפע משלטון זר ששלט באזור מסוים והפך למושבה נשלטת, ואשר הוטבע בו חותמו העיצובי-תרבותי של שלטון זה. אצלנו בארץ ניתן לראות מבנים וסגנון מתקופת השלטון הבריטי, כמו גם בדרום אפריקה, ובחלקים אחרים מהעולם גם מאפיינים קולוניאלים-אמריקאים. את הבית שלפניכם בחרה המעצבת המוכשרת רויטל אינדיק , לעצב בסגנון זה כששהתה בחופשת ירח הדבש שלה. היא קיבלה השראה מבית מלון בו שהו היא ואהובה בהוואי, עוד כשהיתה בשלבי התיכנון הראשונים של הבית. מה שבטוח זה שאת הבית הזה היא תזכור בכל יום נישואין שלה. סקרנים? כנסו.

אחד הדברים שאני אוהבת במיוחד בסגנון העיצוב של אינדיק, הוא שתמיד אופפת אותו תחושת אלגנטיות והדר שנדמה שאין (או קשה מאוד) להשיגה במחוזותינו. משהו קלאסי, אירופאי או אמריקאי, תלוי בסגנון הבית, אבל בהחלט לא דברים שאנו רגילים לראות ביומיום. תוכניות הבית שהופקדו לראשונה בידי האדריכלית שירלי דן, עברו אחר כך לניצוחה של מעצבת הפנים רויטל אינדיק משלב בחירת החומרים ועד לריהוט ולהלבשת הבית כולו. במהלך שהותה בחופשה בהוואי, לנה אינדיק במלון קולוניאלי, ומיד ידעה שזה הולך להיות הקו המנחה בעיצוב בית רייבנבך.

הבית אשר נמצא בסביון, חולש על שטח של 250 מ”ר בנוי, מחולק לשתי קומות. בקומת הכניסה מצויים הסלון, המטבח, מרפסת אירוח ובריכה, וסוויטת ההורים, ובקומה השנייה 2 סוויטות ילדים, משרד ביתי, חדר כביסה וסוויטת אורחים. בולט במיוחד הוא חיפוי הבית במה שדומה לקורות עץ ומאפיין בנייה אמריקאית. במקרה של הבית הזה, מדובר בקורות צמנט המיובאות מאוסטרליה ומבודדות יותר טוב את האקלים החם שלנו ואף נוחות יותר לתחזוקה.

מאפיינים קולוניאלים נוספים בעיצוב הבית הם רצפת עץ, חלונות עץ לבנים בחלוקה לריבועים, וילונות לבנים, שילוב אלמנטים שחורים בחלל. המטבח מופרד בחזיתות ברזל שחור עם זכוכית, ספרית עץ שחורה עצומה בגודלה בחלל הסלון. ריהוט הבית נעשה ברובו בהזמנה מדוייקת לפי דגם, גודל וטקסטיל במיוחד לכל חלל, ומעטים הם פרטי המדף ששולבו בבית. פלטת הצבעים שמחה ומגוונת אך עם זאת הרמונית ונעימה.

אין ספק שעיצוב זה הוא יוצא דופן בסצינה המקומית שלנו ובהחלט מרשים, מה שמביא אותי שוב לנקודה שלא צריך להתקבע תמיד על מה שיש סביבינו, אלא ליצור אוירה ועיצוב אשר מאפיינים אותנו כאנשים, עם האהבות שלנו והתחביבים שלנו ומה שמייצג אותנו הכי טוב. אהבתם? נשמח אם תכתבו לנו ואף תשתפו.

עיצוב פנים והום סטיילינג: רויטל אינדיק    |        צילום: איתיי סיקולסקי