את המעצבת שרון אלון אני מכירה לא מעכשיו, אבל בית בעיצובה משך את עיני ברשת והביא אותנו להפגש שוב, אז גילינו שיש לנו לא מעט במשותף, עוד מימי ביגי בסט :-).  לאחר סקירה תקופתית נרחבת על כריך טונה ומיץ תפוזים ביום לוהט, החלטתי שאתם חייבים להכיר את הכישרון הזה גם. אחרי שהתגוררה עם משפחתה בסקוטלנד שש שנים בשליחות, ניתן בהחלט להרגיש ברוח האירופית הרעננה הנושבת מסגנונה האישי. יש בה משהו אותנטי שלא נתקלתי בו מזמן, ואין ספק שהיא מעבירה אותו בעיצוב אשר נוגע ללקוחותיה בנשמה. היא קשובה לרחשי ליבם של בני הבית ומלווה אותם בחוויה רגשית ממש, משנת חיים כזאת. בין אם זה בית חדש שנבנה מאפס ובין אם שיפוץ או שידרוג בית קיים, שרון שופכת נופך אחר בעיצוביה ויורדת לפרטי פרטים עד לאחרון הכפתורים, בהתאמה אישית מושלמת לדרי הבית. הבתים שלה מצטלמים בדיוק כפי שהם בחיים האמיתיים, ללא סטיילינג מיוחד לצילומים, what you see is what you get.  מוזמנים להכנס לכל היופי הזה. על הצילומים המהממים: שי אדם.

הייתי שמחה לברקפסט במטבח הזה….  עיצוב פנים: שרון אלון  צילום: שי אדם

את הבית שלפניכם עיצבה שרון עבור משפחה חמה וביתית המתגוררת באזור השרון, ומה שהתחיל כבקשה להלבשת הבית הפך במהרה לפרויקט שיפוץ לא קטן, הכולל שינוי המטבח, החלפת חיפויים פנים וחוץ, ריצוף והתקנת פרקט, החלפת דלת כניסה, תאורה ועבודות נגרות בכל חלקי הבית, בחירת טקסטיל ועוד. הסגנון הנבחר היה אקלקטי חם, ובו שילבה אלון פריטים של בעלי הבית המלווים אותם מגיל ילדות, כמו שידת העץ במטבח, מתלה הכובעים בסלון, כורסא ותיקה שרופדה ותמונות שמוסגרו מחדש עם הרבה אהבה ונתלו במקבצים שונים. הפריטים היפים המשולבים בעיצוב הם תזכורת נעימה לנקודות בזמן של בעלי הבית. הם עוברים ליטוש תחת ידיה העדינות של שרון ומקבלים חיים חדשים להמשך המסע, והטקסטיל אותו היא משלבת, מוקפד מאוד ומותאם בצורה מדויקת לכל חלל.

מבט מהסלון אל המטבח הפתוח והספרייה הישנה ששופצה באהבה. צילום: שי אדם

העץ החם הזה, כמו חיבוק ממישהו קרוב  צילום: שי אדם

“במלאכת העיצוב מסתתרת לא מעט פסיכולוגיה, ואני מוצאת שעיצוב בית הוא למעשה תהליך תרפיוטי שעוברים איתי הלקוחות ביישום רצונותיהם וכל מה שמקנה להם ביטחון, רוגע ושלווה בסוף כל יום וכמובן פרקטיות בחיי היומיום כמשפחה. הדרך וגם התוצאה הם לרוב משני חיים עבורם, ואני יותר משמחה ללוות אותם בתהליך הרגשי והעדין הזה. אני מתמסרת כולי לתהליך ומתייחסת למשימה ולתקציב כאילו היו שלי, ויצאו מכיסי הפרטי. הכל מאוד אישי ומדויק”.

בחירת חומרים טבעיים ופלטת צבעים נעימה וחמה. אני לא יודעת מה איתכם, אני הייתי לוקחת את הוילון איתי 🙂  צילום: שי אדם

אוהבת את גווני החום והבורדו   צילום: שי אדם

הסלון המפנק בצבעי אדמה צילום: שי אדם

צילום: שי אדם

14צילום: שי אדם

2חדר השינה  צילום: שי אדם

1

12חמימות נעימה גם בחדר הרחצה  צילום: שי אדם

10פינת הישיבה בחוץ ממשיכה את עיצוב הפנים באופן טבעי ונעים  צילום: שי אדם

13מבט אל הכניסה, כמה מזמין 🙂  צילום: שי אדם

כהמשך טבעי לעבודת עיצוב הפנים, מעצבת שרון גם גינות וחללי החוץ, והם יפים לא פחות! לעבודות נוספות של שרון אלון אתם מוזמנים לעקוב אחריה בעמוד הפייסבוק או האינסטגרם שלה. שיהיה לכם שבוע רגוע וצונן.