כבכל שנה, גם היום התייצבנו קומץ אנשי תקשורת במשרדי איקאה בפולג לכבוד השקת קטלוג 2018 וביקורה של הטרנדולוגית השבדית של ענקית הריהוט, מריה אוברייאן. החפצים המוכרים לנו מכמעט כל בית בעולם, חיכו לנו בכניסה בגירסה צבעונית של עצמם, יחד עם כל טוב של מטעמים. מה מחכה לנו השנה בקטלוג הבינלאומי הזה שכבר מזמן הפך למותג בפני עצמו? 362 עמודים של צבע והשראה, עם המון מוצרים חדשים שיככבו בבתים שלכם כבר מהסתיו הקרוב. מתרגשים? כנסו. (תמונות: איקאה)

החיים על פי איקאה מסתכמים השנה  בניוד משפחות לעבר הערים הגדולות, ואם עד לפני מספר שנים הטרנד הכפרי הוכרז כמגמה, הרי שעכשיו ערים הן הדבר הבא, “ומגה-סיטי” ו”מטרופוליטן” הן מילות המפתח המכתיבות את אשר יהה על בתינו בחמש השנים הקרובות. שטח דיור קטן יותר המנוצל היטב, תוחלת חיים ארוכה יותר, הרצון לקנות פחות ולנפוש יותר, זאת ועוד יקבעו כיצד יראו הבתים שלנו בעתיד הלא רחוק. הפריטים שעוצבו במיוחד עבורנו יהיו קלים יותר לנשיאה עצמית, החומרים יהיו טבעיים וממוחזרים ויספקו מענה לכמיהה שלנו לחוש בטבע עד כמה שניתן אחרי יום שלם של בהיה במסך מחשב קר ומגע בזכוכית הסלולרי. הטקסטורות, הצבעוניות וההדפסים יחזירו לנו קצת טבע הביתה וצבע ללחיים. בקולקציה הקרובה שיוצאת ממש עכשיו באוגוסט נראה שילובים של מתכות חמות, עץ, עור, בדים טבעיים וצבעוניות חמה, כהה ועמוקה אשר תתעורר לחיים עם נגיעות של צבעי פסטל מתפרצים כמו צהוב וירוק. דמיינו טווס במלוא הדרו – זוהי פלטת הצבעים. גווני יורק וכחול עמוקים, צבעי חמרה עם חרדל והדר מלכות.

הבשורה השנייה והמשמחת לתושבי הדרום היא שב 27.2.2018 יפתח סניף איקאה החדש בבאר שבע ואחריו מתוכנן סניף חדש בירושלים. דרומיים – הקץ לסחיבות.

 

הקולקציה המשלימה שתגיע באוקטובר, תביא את בשורת ה Blond. מראה פשוט, כפרי של עבודת כפיים מינימליסטית. טקסטורות גולמיות על סף הפרימיטיבי וצבעוניות סקנדינבית שאנחנו מכירים ואוהבים – חיוורת עם נגיעות ניאון. המוטו של השבדים פשוט, ממש כמו שלי – תחגגו את החיים! תחגגו את קפה הראשון של הבוקר עם הספל שאתם אוהבים, תהנו מכל עוגה שאתם אופים ותארחו בבית כיפי ונעים.

כורסא שימושית הנפתחת לספה

מאחסנים איפה שאפשר

מגמת הבוטניקה הולכת ומתחזקת ורבים הפכו את נושא הצמחיה והגינה לתחביב וליצירת איזון ואנרגיה טובה בסביבת ביתם. השנה בהחלט תוכלו למצוא מגוון רחב של צמחיה ואביזרים משלימים בתחום זה, לצד טקסטיל עם הדפסי בוטניקה, ובכלל, אני כל כך שמחה שירוק זה באופנה עכשיו 🙂

הפריט הבא אצלי בבית

לסיכום, אהבתי פריטים חדשים מתחום כלי הבית, פתרונות איחסון, בוטניקה, שטיחים יפהפיים ותאורה. הצבעים דיברו לליבי וגם החומרים.  דוקא בתחום הטקסטיל, נקודת התורפה שלי וגם הריהוט – המחשבה מרעננת ויצירתית אך רמת הגימור ואיכות הבדים/הרהיטים לטעמי קצת מדורדרת.
בקרוב אצלכם בתיבות הדואר! שיהיה לכם סוף שבוע מרענן ושנת לימודים פוריה.