אחת לכמה זמן נופלת בחלקי הזכות להכיר לכם מעצב או מעצבת ברמה בינלאומית שהעבודות שלהן הן קונצנזוס. קלי מ’קגיל היא לגמרי כזאת. עבודותיה מתנוססות על דפי מגזינים מובילים, וחברת העיצוב שבבעלותה עסוקה עד מאוד. לאחרונה היה לי העונג להחשף לביתה המקסים שבפרברי בוסטון, ולשאול אותה מה מעורר בה השראה, ומה מאפיין את סגנון העיצוב הכל כך שלה. סקרנים? כנסו. (Cover Photograph by Kyle Caldwell) 

היא מבוסטון במקור, ומאז שהיתה ילדה חלמה להיות מעצבת. שום דבר אחר לא שימח אותה כמו לדמיין חללים ביופיים הטבעי, בין אם חוץ או פנים, מעוצבים ובמלוא הפוטנציאל שלהם. היא פתחה את סטודיו העיצוב שלה הנושא את שמה בשנת 1998, אך פריצת הדרך הגדולה שלה היתה כאשר נתבקשה לעצב חלל עבור הפקה למגזין ידוע שצולמה על ידי אחד ה- צלמים בתחום Eric Roth. ההפקה היתה הצלחה, והצלם המצליח שהתרשם מעבודותיה, הזמין אותה לקחת חלק בעבודות סטיילינג נוספות שצילם, ומאז הכל הסטוריה. קלי המוכשרת קיבלה הצעות מחברות עיצוב גדולות לשמש כמנהלת קריאטיב וקריירת העיצוב שלה נסקה, במקביל עם פרוקיטים שהמשיכה לקבל בסטודיו הפרטי שלה הממוקם בבוסטון.

עיצוב סלון
Photograph by Kyle Caldwell
עיצוב פינת אוכל
Photograph by Eric Roth

כמו ביתה הפרטי שתראו כאן בתמונות, סגנון העיצוב שלה הוא קלאסי ועל-זמני, והוא מונע מהמבנה הארכיטקטוני של החלל ומהאור הטבעי שבו. היא מלאת תשוקה לכל דבר יפה, יש לה עין טובה לפרטים וטונות של מוטיבציה. לא פלא שהבית שלה נראה כמו שהוא נראה. ממוקם כ-40 ק”מ מבוסטון, מסצו’סטס בארה”ב, בעיר הנקראת Walpole, מצאו קלי ומשפחתה את בית חלומותיהם. הוא מוקף באור טבעי ובטבע ירוק, ומידי פעם הם פוגשים במבי או ארנבת מזדמנים בחצר ביתם. הבית איפשר להם ליהנות מטבע ירוק והרגשה של כפר, אך במרחק נגיעה מהעיר, שם ממוקם משרד הסטודיו שלה.

Photograph by Tamara Flanagan
Photograph by Tamara Flanagan
עיצוב מטבח
Photograph by Tamara Flanagan

עם שני בנים מתבגרים, בחרה קלי לעצב את ביתה ממש כמו שהיא אוהבת –  ניקיון עיצובי ואור בוהק, תוך התחשבות בנוחות המשפחה ובחיים נורמלים המאפשרים אירוח חברים, משפחה וחברים קבועים של הילדים למשחקים בסלון. האיזון נמצא בחומרי הגלם עמידים שנבחרו, כמו ספות עור ושטיחים טבעיים. את המטבח בחרה קלי לסגנן בצורתו הבסיסית (Shaker-style) בשילוב עם שיש קררה שלא נס ליחו. מכשירי החשמל הוטמעו בארונות או שולבו בהם כדי לצמצם ניראות ולשמור על מראה מינימליסטי, וחדר השמש הצמוד למטבח המשיך את הקו האוירירי. “רציתי שיהיה כיף לשתות בו את הקפה של הבוקר או לאכול יחד בכיף את ארוחת הערב”.

Photograph by Tamara Flanagan
Photograph by Tamara Flanagan
Photograph by Eric Roth

“אני מאמינה בקו אחיד הזורם לאורך הבית, ובקשר עיצובי בין החדרים. תמיד אשמור על אלמנט המקשר ביניהם ויוצר זרימה הרמונית” מסבירה קלי. את חדר השינה שלה שצורתו ארוכה וצרה במיוחד, בחרה להשאיר יחסית ריק, ולהינות מהאור הרך הנכנס מהחלון הגדול שבחדר. את חדר האמבט הצמוד לו בחרה לרצף באריחים שחור-לבן כדי להתאימו לשאר הבית ולצור המשכיות. “אני אוהבת לשלב ריהוט בסגנון מודרני עם חפצים עם הסטוריה, וכך מצאו פריטים מ Restoration Hardware ו- Oly Studio את מקומם בחדר המגורים שלה, לצד עתיקות משוק הפשפשים. את הטעם אתם יכולים לראות בעצמכם. סוף. כל פריט נבחר בקפידה ומוצא את מקומות בנקודה הכי מדויקת בחלל. למרות המראה “המזוכך” של הסלון, שנים שלמות שאיכלס בו קרוב לעשרה נערים מתבגרים, ועמד בכך בגבורה. 🙂

עיצוב חדר שינה
Photograph by Kyle Caldwell
עיצוב חדר אמבט
Photograph by Eric Roth
עיצוב חדר בנים
Photograph by Kyle Caldwell
עיצוב משרד ביתי
Photograph by Eric Roth
Photograph by Kyle Caldwell

החדר האהוב עליה בבית הוא המשרד הביתי שלה אשר גם הוא מקבל את “מנת האור” שלו, והוא לגמרי שלוחה של שאר הבית. כששאלתי אותה מה מעורר בה השראה, היא השיבה שבילוי עם משפחה וחברים, עבודות של מעצבים שהיא מעריצה או כאלה שמדברים בשפת העיצוב שלה, וכמובן נסיעות למקומות אהובים. בסטודיו שלה בעיר (הלא פחות יפה), קלי כבר מעסיקה מספר עובדים נוספים הנותנים מענה לפרוקיטים שהיא כל כך אוהבת לעשות, ואני כמוה, מסכימה, החיים יפים – תעשו מה שאתם אוהבים.