נכון שאין לאף אחד מאיתנו זמן או חשק לנקות ולסדר, וגם אם יש עוזרת אז צריך לסדר ולנקות את הבית בשביל העוזרת. אם נקפיד לנקות ולסדר את הדברים הקטנים אחרינו כל יום, לא נצטרך לנקות בטירוף כל פעם ולהוציא שכבות של ליכלוך. אמצו לכם ריטואלים קבועים הנעשים בפרקי זמן קצרים של 10-15 דקות כל פעם בפינה אחרת והבית תמיד יראה נקי ומסודר.

כואב אבל פחות
כואב אבל פחות
  • הקפידו לשטוף כלים וכיור אחרי כל ארוחה.
  • העבירו ניגוב על הגז אחרי כל בישול.
  • השאירו מעט חומר לניקוי אסלות במברשת השירותים והעבירו שפשוף קצר כל בוקר עם המברשת.
  • שאבו רצפה אחת ליומיים בכל הבית.
  • נקו כל שבוע חלון אחר בבית. העבירו ניגוב מידי פעם על מדף/מגירת התבלינים הנוטה להתלכלך.
  • העבירו ניגוב אחת לשבוע על מדף/מגירת בקבוקי השמן/חומץ/יין וכו’ אשר בשימוש יומיומי.
  • הורידו זבל כל יום אחרי ארוחת הערב ושטפו את הפח.
  • זרקו, זרקו, זרקו שקיות ניילון מיותרות אחרי כל קנייה בסופר. השאירו רק מאגר קטן למקרה הצורך. ( או יותר נכון, השתמשו בתיקי בד)
  • נגבו משקופים ומפסקי חשמל מטביעות אצבעות וסימנים שחורים כל פעם שאתם רואים את זה ואומרים “טוב, נו, אחר כך”.
  • חלקו את המטלות השונות בין בני הבית.
יותר כיף ביחד, חלקו מטלות
יותר כיף ביחד, חלקו מטלות

אין טעם לדחות ולדחות מטלה שאינכם אוהבים לעשות. אם לא איכפת לכם לשטוף את הכלים, עשו זאת אתם באופן קבוע והשאירו את שאיבת האבק לבן הזוג. ניקוי הבית יחד יכולה להיות מטלה סקסית ביותר! ועכשיו אחרי שעשינו סדר בבית, רצוי גם לעשות סדר בראש.

ניהול תשלומים

הקצו תיבה מיוחדת, תיקייה או מגירה בה תניחו את כל תשלומי הבית המגיעים בדואר. בכל יום ראשון בשבוע עברו על הערימה ושלפו הודעות תשלום לאותו שבוע – תלו עם מגנט על המקרר עם סימון התאריך לתשלום וטפלו ללא דחיות. כל תשלום שבוצע רצוי לתייק בתיקייה המוקדשת לאותה שנה והמחולקת לפי חוצצים לנושאים השונים: מים, חשמל, ארנונה וכו’. תשלומי ספקים כמו אינטרנט, כבלים, טלפון נייד וכו’ מתחדשים על פי תוכניות. רצוי לרשום לנו התראה על מועד סיום התוכנית ולפנות לספק קצת לפני מועד הסיום כדי לשפר תנאים לתוכנית הבאה. הרבה ספקים מנצלים את העובדה שאנו לא שמים לב ותוכנית מסתיימת ומעלים את המחיר באופן אוטומטי. שימו לכם תזכורת במחשב או בנייד ועיקבו אחר התוכניות. תיקייה נוספת שרצוי לפתוח היא לרכישות. קניתם טלויזיה חדשה? תתחדשו. מיד עם הרכישה צרפו את החשבונית ותעודת האחריות לניילונית ותייקו בתיקיית הרכישות. אם אתם ממש הסטריים, סמנו לכם בטבלה על גבי עטיפת התיקייה את מועד פקיעת תאריך האחריות של כל מכשיר.

חדשו מלאי מוצרי ניקיון
חדשו מלאי מוצרי ניקיון

תחזוקה שוטפת

סידורים קבועים כמו הזמנת גנן, ריסוס, עוזרת או מטלות גיהוץ רצוי לחלק לימים קבועים ולרשום ביומן. בחרו לכם יום קבוע בו נוח לכם לקבץ את כל סידורי הבית השונים והקדישו לכך כשעתיים שלוש וכך תוכלו לפנות לעצמכם את כל שאר השבוע. קניות נהלו רשימת מלאי שבועית של המצרכים לקניות. תכננו לכם מראש פחות או יותר מה ברצונכם לבשל במשך השבוע ולפי זה רכשו. אני לא דוגלת במאגרים ענקיים בבית. עדיף לשמור על מצרכים טריים, לגוון את הבישולים ומוצרי האירוח, ולנסות דברים חדשים. לכן הכינו לכם רשימה מבעוד מועד של הדברים שתצטרכו לאותו שבוע בלבד + מוצרי ניקוי וטואלטיקה הצרכים באופן קבוע והצמדו לרשימה. בשום אופן אל תלכו לקניות רעבים! בדקו והשוו מחירים בסופרים השונים ושימו לב למבצעים המתפרסמים בעיתונים ושימרו את הקופונים. תכנון מוקדם יכול לחסוך לכם המון זמן וכסף.