שבוע טוב יקרים, אוטוטו אוגוסט הלוהט עוזב אותנו, החופשות מסתיימות והחזרה לשגרה ברוכה כמו תמיד. בשיטוטי הקיץ בחיפוש אחר בתים נעימים המאפיינים את בעליהם ומשדרים טוב טעם עם פרקטיקה, פגשתי בדירת הפנטהואז התל אביבית הזאת בתיכנונו ועיצובו של האדריכל יואב אנדרמן, אשר גרמה לי לעצור ולהתבונן בה שוב ושוב. תמהיל החומרים המדויק, תיכנון החלל, האווריריות, ובעיקר – השתקפות אהבתם של בעלי המקום לאומנות, נגלית לעין במקום מיד. כנסו להציץ. על הצילומים היפים: גלעד רדט.

דירת הפנטהאוז המשתרעת על פני 160 מ”ר בנוי בתוספת שתי מרפסות על 40 מ”ר נוספים,  ממוקמת במרכז תל אביב לא רחוק מחוף הים. בעלי הבית, זוג תושבי חוץ אשר עשו עלייה לפני מספר שנים, מגיעים לביקור בארץ מידי פעם ובחרו להנות מקרבת הים ומווייב תל אביבי. אנדרמן אדריכלים נבחר לתכנן את הפרויקט מן הטפחות עד היסוד. תוכניותיו של האדריכל יואב אנדרמן שימשו בסיס להגשה להיתר בניה, אותה ערך אדריכל בני מולכו. מאחר ובעלת הבית עוסקת במסחר באמנות, הקו העיצובי תוכנן כמינימליסטי על מנת לשמש פלטפורמה לפריטים רבים שברשותה. חומרי הבסיס שנבחרו היו פלדה, אבן, זכוכית, והצבע הלבן – שיישמשו רקע נייטרלי לחפצים שיונחו עליהם ,והתוצאה – מרהיבה.

צילום: גלעד רדט

צילום: גלעד רדט
עבודות קורטן ופלדה צבועה: קנה קש  אבן: אבני טל   צילום מהמם: גלעד רדט
מטבח בולטהאופ לבן ומינימליסטי
צילום: גלעד רדט

צילום:גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט
צילום גלעד רדט
צילום: גלעד רדט

לשאלתי מהו מקור ההשראה של אנדרמן בתיכנון ועיצוב הבית השיב: “בפרוייקט הזה, כמו בכל פרוייקט שלנו, אנחנו מחפשים את נקודת המשען. את הסיפור היחודי, את הבקשה המוזרה, את הדרישה שעוד לא שמענו. המקומות האלה, השונים, מאפשרים לנו לספר סיפור חדש ושונה. הסיפור הזה לא נועד עבור הלקוח, הוא נועד עבורנו. הוא הציר סביבו אנו בונים את הפרוייקט. במקרה של הדירה הזו היה ברור שאוסף האמנות והפריטים היחודיים שבעלת הבית אספה לאורך השנים, יהיו משענת מצוינת.” ואני כמובן אהבתי את שילוב החומרים הכבד עם הצף, החזק והשברירי, האור ואוסף האומנות אשר קיבל במה מרכזית בכל פינה.

שיהיה לכם המשך שבוע טוב עד הפוסט הבא.