אחד המקומות הקבועים שלנו לטיול שבת בבוקר הוא נחל אלכסנדר שבשרון. הנחל הממוקם בין קיבוץ מעברות לכפר ויתקין וממשיך עד לים קצת אחרי חוף בית ינאי, מציע מגוון רחב של פעילויות, והוא פורח ומקסים בעונה זו של השנה. בין אם אתם חובבי אופניים, רכיבה על סוסים או סתם הליכה בטבע, תוכלו להנות ממסלולים מסודרים לכל אחד מאלה.

שמורת נחל אלכסדנר
שמורת נחל אלכסדנר

עמדות פיקניק מסודרות עומדות לרשותכם למנגל. יערות רחבים ותחושה אינסופית של אושר. ממש כמו שוויצריה הקטנה. אם תצפינו עם המסלולים תוכלו לראות רועי צאן עם פרות וכבשים בצידי הדרך – ממש כמו בתמונה ציורית.

רועי צאן ממש כמו פעם
רועי צאן ממש כמו פעם

היות ואביב והפריחה בעיצומה, ממש לא כדאי לפספס את מגוון הפרחים המדהימים השרועים על שדות שלמים. מרבדי ורוד, צהוב ולבן של פרחי בר משתרעים להם בכל צד. חגיגה לעיניים.

פריחה בעיצומה
פריחה בעיצומה

בכל שבת וחג תוכלו לצאת לטיול רכיבה על סוסים אצל פיני אביטל. טיולים קצרים או ארוכים, ביער או בים, גם אם אתם לא יודעים לרכב. חוויה מדהימה בנוף שכזה. לא לפספס! (פרטי קשר בסוף הפוסט)

טיולי סוסים אצל פיני
טיולי סוסים אצל פיני

ממש באמצע המסלול בין מעברות לינאי תגיעו לשמורת צבי הים. שם, על הגשר, תוכלו לעמוד ולצפות בצבים בני עשרות שנים. בימי השמש החמים הם יוצאים להם להשתזף על הסלעים ופשוט אי אפשר להפסיק להסתכל עליהם. החברותיים שבהם אפילו יבואו לומר שלום.

שמורת הצבים על הגשר
שמורת הצבים על הגשר

ואיך אפשר שלא לקנח בארוחה? על חוף בית ינאי שוכן לו המוסד הקולינרי הותיק הנקרא “דג על הים” או כפי שמכונה אצל אנשי השכונה “אצל אמציה”. שם מתחת לסככה, מול נוף ים עוצר נשימה, תוכלו להתענג על דגים, חומוס, שקשוקה וכל מה שחשקה נפשכם. האוכל הוא אחד הטובים שיש. באזור ובכלל. כל מנה היא חגיגה בפני עצמה, ואם תנסו פעם אחת, תתמכרו. (פרטי קשר בסוף הפוסט)

אצל אמציה, חוף בית ינאי
אצל אמציה, חוף בית ינאי

אז מי אמר שיותר טוב חו”ל? חו”ל נמצא כאן. ממש מתחת לאף.

טיולי סוסים, פיני אביטל טל’: 0523901530  http://www.avitalranch.co.il/

אצל אמציה, חוף בית ינאי טל’: 8663639–09 http://rest.co.il/sites/Default.asp?txtRestID=4330